wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Lublin wyda więcej na przebudowę Ogrodu Saskiego. Koniec prac w tym miesiącu

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Ponadprogramowe roboty budowlane dotyczą m.in. oczek wodnych. W przypadku tego zbiornika konieczne b
Ponadprogramowe roboty budowlane dotyczą m.in. oczek wodnych. W przypadku tego zbiornika konieczne b

O prawie pół miliona złotych więcej niż planowano pochłonąć ma przebudowa Ogrodu Saskiego. W przyszłym tygodniu zwiększenie takich wydatków ma zatwierdzić Rada Miasta.

To, że prace mogą pochłonąć więcej niż 8,56 mln złotych wynikające z umów z wykonawcami Ratusz przyznał już w marcu. Wtedy nie było jednak wiadomo, o ile wzrosną koszty. Teraz kwota już jest znana, to 460 tys. złotych. O tyle wzrosnąć ma pula na Ogród Saski, o ile 17 października zaakceptuje to Rada Miasta.

Dlaczego przebudowa zdrożała? Magistrat tłumaczy, że dodatkowe okazały się konieczne zarówno w branży budowlanej, jak i zieleniarskiej. – W przypadku zieleni wynika to z procesów życiowych roślin. Dodatkowe prace to zdejmowanie z drzew suchych gałęzi i konarów oraz wycinanie tych drzew, które obumarły – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Ponadprogramowe roboty budowlane dotyczą m.in. oczek wodnych. – W pierwotnej wersji dokumentacji nie był uwzględniony staw górny, a w jego przypadku analiza wykazała, że znacząco pogorszył się stan techniczny jego niecki i okazało się konieczne jej uszczelnienie – dodaje Krzyżanowska.

Dokumentacja, która była podstawą do zlecenia robót w Ogrodzie Saskim, nie uwzględniała również odnowienia kapliczki znajdującej się przy wejściu do parku naprzeciw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Okazało się jednak, że z budowli zaczął odpadać tynk i miasto postanowiło dopisać ją do zakresu prac. Także to podniosło koszty przebudowy.

Mimo to miasto w ślad za wykonawcami zapowiada, że cała przebudowa zakończy się w przewidzianym wcześniej terminie, czyli jeszcze w październiku. Taka data widnieje w umowach z wykonawcami.

Rozpoczynając remont miasto dawało nadzieję, że prace mogą zakończyć się przed czasem, ale później, m.in. z powodu przedłużającej się zimy okazało się to niemożliwe. Na razie nie jest znany planowany termin otwarcia parku dla lublinian, po zakończeniu prac konieczny będzie ich odbiór techniczny, spisanie odpowiednich protokołów i usunięcie ewentualnych usterek i niedociągnięć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gnom
max
mario1
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gnom
gnom (8 października 2013 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co nas obchodzi, że wykonawca nie doszacował swoich kosztów. Jak nie umie liczyć niech pracuje za darmo (chyba, że miał maturę Giertycha, to trzeba mu wybaczyć). Jak miasto się ugnie i zapłaci, to niech urzędnicy sami za to zapłacą.

Rozwiń
max
max (8 października 2013 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Trochę sporo jak za wystpanie żwirem asfaltowych chodników i parę marnej jakości flancy.Jedynie ogrodzenie wydaje się solidne ale pewnie na wiosnę będzie do kapitalnego remontu.

Rozwiń
mario1
mario1 (8 października 2013 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo to dziwne, bo widać, że to wykonawca rządzi i dyktuje warunki a nie miasto. Nie dość, że się opóźnili, że robią sobie kiedy chcą (naprawdę można wszystko ukończyć w 50% czasu z przysłowiowym placem), że kary nie płacą za opóźnienia to podnoszą cenę. I Rada Miasta to jeszcze klepnie....Proste pytanie, kto na tym zarobi?

Osoba podpisującą sie anka skąd o tym wszystkim wiesz? Broni Ci któś pójść do prokuratory i złożyć zawiadomienie?

Czyżby wyciukany biznesmen z interesu skamlał na forum?

Rozwiń
MalaRysa
MalaRysa (8 października 2013 o 07:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To są kpiny w żywe oczy !!!

Rozwiń
Anna
Anna (8 października 2013 o 06:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najwyższa pora aby ten "ogród" skontrolował NIK. Może wówcas uda się zlikwidować te nadmierne przecieki pieniędzy podatników.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!