Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 sierpnia 2009 r.
17:56
Edytuj ten wpis

Lublin: Zaśpiewają w hołdzie Michaelowi Jacksonowi

0 4 A A

Dziś (7.08) na lubelskim Starym Mieście zabrzmią piosenki Króla Popu. To będzie koncert wyjątkowo atrakcyjny i oryginalny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziewczyna zaśpiewa męski utwór "Bad”. Znany z hardrockowych numerów wokalista wykona gospelową "Earth Song”. Pomyślana jako duet piosenka "Say Say Say” zabrzmi w wersji solowej. Ponadto w programie są takie megaprzeboje Jacko jak "Beat It”, "Billie Jean” i "Man in the Mirror” oraz mniej znana, ale za to bardzo piękna i ambitna pieśń "Whatever Happens”.

Wielu artystów z całego świata, reprezentujących różne gatunki muzyczne, oddało hołd Michaelowi Jacksonowi, prezentując jego utwory na swoich koncertach. Od brytyjskiej kapeli U2, która zrobiła wiązankę "Angel of Harlem” i "Man in the Mirror” do urugwajskiego wokalisty Jorge Drexlera i meksykańskiej artystki Ximeny Sarinany, którzy w duecie wykonali akustycznie "Billie Jean”.

Największą dotąd wieloobsadową imprezą ku czci Króla Popu było pożegnanie 7 lipca w Staples Center w Los Angeles. Tu piosenki Jacko przypomnieli jego przyjaciele, znajomi i faworyci. 29 sierpnia, w 51 rocznicę urodzin artysty, ma się odbyć w Londynie wielki "Michael Jackson This Is It! Tribute Concert” z udziałem światowych megagwiazd.

Tymczasem już w piątek w Lublinie tutejsi muzycy i goście z kraju wystąpią w "Tribute to Michael Jackson”. To będzie plenerowy koncert na Scenie Letniej Akwarela Cafe i Czarnego Tulipana przy Trybunale Koronnym, zorganizowany przez Mariusza Byczyka, szefa knajpek, i Bartka Cabonia, wokalistę i nauczyciela śpiewu Speech Level Singing, którym posługiwał się Jackson.

Caboń zebrał obsadę koncertu. – Utwory Jacko wymagają posiadania dużej skali głosu i swobody w śpiewie. Udało mi się znaleźć kilkunastu wokalistów, którym ten trudny repertuar można z czystym sumieniem powierzyć. To młodzi ludzie z talentem, umiejętnościami i pasją – mówi szef artystyczny przedsięwzięcia.

Jak mówi Caboń, jego rola w kwestii repertuaru polegała głównie na koordynacji. – Wokaliści właściwie sami wybrali piosenki, które zaśpiewają. Dla siebie zarezerwowałem "Thrillera”. Wystąpię też w duecie z warszawskim hardrockmanem Marcinem Maliszewskim, który chce ze mną wykonać gospelową "Earth Song”.

Maciek Wróbel z progrockowego zespołu Forma przyjedzie ze stolicy, aby zaprezentować solo skoczny popowy kawałek "Say Say Say”, napisany i nagrany przez duet Michael Jackson–Paul McCartney.

Kolejnymi nietypowymi pozycjami w programie koncertu będą żeńskie wykonania bardzo męskich kawałków. Z "Bad” zapowiedziała się Kasia Jaguścik z Warszawy. Na "Dirty Diana” postawiła lublinianka Marta Butrym. A "Billie Jean” wybrała Diana Świder, także lublinianka.

Bardzo ciekawego wyboru dokonała Ola Dąbrowska. Studentka UMCS na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa sięgnęła po mało popularny numer "Whatever Happens” z albumu "Invincible”. To niespiesznie płynąca, hipnotyzująca piosenka soulowo-latynoska.

Świdnicko-lubelski wokalista R&B My-Key zaprezentuje jeden z najważniejszych protest songów Jacksona "They Don't Care About Us”. Łukasz Wójcik z lubelskiej grupy funkowej Klucze zaśpiewa utrzymany w podobnym tonie utwór "Man in the Mirror”. Lublinianka Olga Wcisło przypomni balladę Billa Withersa "Ain't No Sunshine”, którą Jackson nagrał na swój debiutancki album "Got to Be There” z 1972 roku.

Śpiewakom będą akompaniować lublinianie Michał Iwanek, Piotr Bogutyn, Jarek Goś i Krzyś Redas. Koncert zacznie się o godz. 19. Gdyby pogoda uniemożliwiła występy w plenerze, odbędą się one w Czarnym Tulipanie (ul. Grodzka 1). Wstęp wolny.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewa / 8 sierpnia 2009 o 10:05
Po pierwsze to Michael nie lubil kiedy mowiono o nim Jacko . Po drugie to ktos tu napisal że juz nikt po nim nie placze, otoż nie! , opłakuja go milony fanów na swiecie!!! Tylka naszym pseudo-gwiazdom to nie miesci sie w glowach ze mozna tak kochac czlowieka ktorego wiekszosc nie widziala na zywo!!! To jest fenomen Michaela ze po jego smierci tyle osob siega do jego dyskografii, tyle mlodych fanow przybywa i ja sie z tego bardzo cieszę bo byl to czlowiek niezwykły, czlowiek który dal nam piekna muzykę, ktory we wszystkim co robil był profesjonalny, czlowiek, ktoey zostal przez ludzi tak skrzywdzony a ktory ludzi kochal najbardziej. Wiem że pamięc o nim bedzie trwała wiecznie tak jak jego muzyka.
Po pierwsze to Michael nie lubil kiedy mowiono o nim Jacko . Po drugie to ktos tu napisal że juz nikt po nim nie placze, otoż nie! , opłakuja go milony fanów na swiecie!!! Tylka naszym pseudo-gwiazdom to nie miesci sie w glowach ze mozna tak kochac czlowieka ktorego wiekszosc nie widziala na zywo!!! To jest fenomen Michaela ze po jego smierci tyle osob siega do jego dyskografii, tyle mlodych fanow przybywa i ja sie z tego bardzo cieszę bo byl to czlowiek niezwykły, czlowiek który dal nam piekna muzykę, ktory we w... rozwiń
Avatar
bezelinio / 8 sierpnia 2009 o 00:11
Koncert w 100% udany zwłaszcza ''Dirty Diana'' . Naprawdę na wysokim poziomie wszyscy występujący na nim wokaliści(szok) było naprawdę miło oby takich więcej występów w naszym mieście. pzdr
Avatar
qwerty / 8 sierpnia 2009 o 00:08
Chyba popie...rzyło Was do końca...
Avatar
antyfan / 7 sierpnia 2009 o 23:22
Czy wyście poszaleli?Wydaje mi się,że to lekka przesada-przecież już nikt po nim nie płacze a traktujecie Go niemalże jak Boga.A koncert jeśli był taki jak w Gdańsku-to współczuję...
Avatar
ewa / 8 sierpnia 2009 o 10:05
Po pierwsze to Michael nie lubil kiedy mowiono o nim Jacko . Po drugie to ktos tu napisal że juz nikt po nim nie placze, otoż nie! , opłakuja go milony fanów na swiecie!!! Tylka naszym pseudo-gwiazdom to nie miesci sie w glowach ze mozna tak kochac czlowieka ktorego wiekszosc nie widziala na zywo!!! To jest fenomen Michaela ze po jego smierci tyle osob siega do jego dyskografii, tyle mlodych fanow przybywa i ja sie z tego bardzo cieszę bo byl to czlowiek niezwykły, czlowiek który dal nam piekna muzykę, ktory we wszystkim co robil był profesjonalny, czlowiek, ktoey zostal przez ludzi tak skrzywdzony a ktory ludzi kochal najbardziej. Wiem że pamięc o nim bedzie trwała wiecznie tak jak jego muzyka.
Po pierwsze to Michael nie lubil kiedy mowiono o nim Jacko . Po drugie to ktos tu napisal że juz nikt po nim nie placze, otoż nie! , opłakuja go milony fanów na swiecie!!! Tylka naszym pseudo-gwiazdom to nie miesci sie w glowach ze mozna tak kochac czlowieka ktorego wiekszosc nie widziala na zywo!!! To jest fenomen Michaela ze po jego smierci tyle osob siega do jego dyskografii, tyle mlodych fanow przybywa i ja sie z tego bardzo cieszę bo byl to czlowiek niezwykły, czlowiek który dal nam piekna muzykę, ktory we w... rozwiń
Avatar
bezelinio / 8 sierpnia 2009 o 00:11
Koncert w 100% udany zwłaszcza ''Dirty Diana'' . Naprawdę na wysokim poziomie wszyscy występujący na nim wokaliści(szok) było naprawdę miło oby takich więcej występów w naszym mieście. pzdr
Avatar
qwerty / 8 sierpnia 2009 o 00:08
Chyba popie...rzyło Was do końca...
Avatar
antyfan / 7 sierpnia 2009 o 23:22
Czy wyście poszaleli?Wydaje mi się,że to lekka przesada-przecież już nikt po nim nie płacze a traktujecie Go niemalże jak Boga.A koncert jeśli był taki jak w Gdańsku-to współczuję...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!