piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin znowu dzieli pieniądze na kulturę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 grudnia 2012, 17:30

Na imprezy kulturalne w dzielnicach miasto zamierza przeznaczyć 350 tys. zł (Maciej Kaczanowski)
Na imprezy kulturalne w dzielnicach miasto zamierza przeznaczyć 350 tys. zł (Maciej Kaczanowski)

Lublin Ponad 1,5 miliona złotych chce rozdzielić Ratusz na działalność kulturalną. Urzędnicy ogłosili właśnie konkurs ofert, a najlepsze z nich dostaną wsparcie finansowe

W sumie do podziału w formie dotacji będzie w przyszłym roku 2,25 miliona złotych. Teraz miasto wykłada na stół 1,5 miliona. – Będzie jeszcze drugi konkurs, na pozostałą kwotę – zapewnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta Lublina.

Pieniądze znajdują się w dwóch pulach. W większej z nich, nazwanej "Miasto Kultury” jest w sumie 1,2 miliona złotych. Pojęcie jest bardzo szerokie, uwzględnia zarówno imprezy międzynarodowe i ogólnopolskie, jak również te o zasięgu regionalnym i miejskim. Co więcej forma przedsięwzięć jest dowolna.

Druga pula to "Kultura w dzielnicach”, w której jest 350 tys. zł. Te pieniądze mają być przeznaczone na wyrównywanie różnic w dostępie do kultury, wzbogacenie ofert dzielnic i osiedli oraz integrację mieszkańców.

Mogą to być tylko wydarzenia lokalne, skierowane do mieszkańców dzielnic, zwłaszcza te zachęcające ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

W obydwu przypadkach preferowane będą te pomysły, które będą kontynuować program zawarty w lubelskiej aplikacji do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. A szczególnie te, które zostały zgłoszone do tej aplikacji w trakcie otwartego naboru projektów.

Większe szanse będą mieć również inicjatywy wpisujące się w przygotowania do jubileuszu 700-lecia miasta w 2017 roku, odwołujące się do różnorodności kulturowej, promujące tolerancję oraz skierowane do studentów, a zwłaszcza przygotowywane przez nich samych.

Na oferty miasto będzie czekać do 18 stycznia, a 25 lutego konkurs powinien być rozstrzygnięty. Konkurs nie dotyczy przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane lub rozpoczęte przed 1 marca 2013 r.

Ratusz już zapowiada, że w tym roku chce usprawnić przyznawanie najmniejszych dotacji dla organizacji pozarządowych, które mogłyby się ubiegać o wsparcie do 10 tys. złotych, a miasto nie musiałoby ogłaszać w tym celu konkursu. – Ustawa dopuszcza taką możliwość, chcemy z niej korzystać w większym stopniu – mówi Mieczkowska-Czerniak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kmiotek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kmiotek
kmiotek (1 stycznia 2013 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma co się zastanawiać, jak podzielić. Trzeba dać całą kasę Pietrasiewiczom, bo tylko oni gwarantują zużycie funduszy na jedynie słuszne cele.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!