środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Zobacz oczyszczalnię ścieków

Dodano: 16 marca 2017, 20:52
Autor: Dominik Smaga

Do oczyszczalni ścieków zaprasza Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zwiedzanie zaplanowano na środę, zapisać można się do jutra

Podczas wycieczki będzie można poznać cały ciąg wydarzeń rozgrywających się po uruchomieniu spłuczki w toalecie. Albo popatrzeć na urządzenia zasilane tym co trafiło do kanalizacji, a co przetworzono na energię elektryczną. Samo przetwarzanie też będzie można podglądać.

– Oczyszczalnię, która mieści się przy ul. Łagiewnickiej 5 będzie można zwiedzać od godz. 9 do 13 – informuje Magdalena Bożko, rzecznik MPWiK.

Wcześniej jednak trzeba się zapisać na tę wycieczkę, a można to zrobić do jutra włącznie. W tym celu trzeba zadzwonić pod numer 81 532 42 81 i wybrać wewnętrzny 278 albo 279. Można też wysłać mail na adres marketing@mpwik.lublin.pl.

Oczyszczalnia na Hajdowie została uruchomiona na początku lat 90. i zajmuje powierzchnię ponad 60 ha. Przetwarzane są w niej ścieki z gospodarstw domowych i zakładów przemysłowych z terenu Lublina, Świdnika, Wólki, Konopnicy, czy też Głuska. W pierwszej kolejności wyłapywane są większe zanieczyszczenia, później do akcji wkraczają bakterie wytwarzające gaz używany do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Pozostałe osady są używane do produkcji nawozu.

W ciągu doby do lubelskiej oczyszczalni trafia średnio 120 tys. metrów sześciennych ścieków, maksymalna przepustowość jest większa i wynosi 135 tys. m. sześc. na dobę. Gdyby wyprostować całą kanalizację, którą ścieki płyną do oczyszczalni, rury sięgałyby prawie do Sztokholmu.

Czytaj więcej o: MPWiK
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!