Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2015 r.
20:05

Lublin: Żydowskie wesele po raz piąty (wideo, zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora pp
0 10 A A

Orkiestra zagrała i weselny orszak ruszył w niedzielę spod Bramy Grodzkiej na scenę przed Trybunałem Koronnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 – Dobra zabawa na weselu jest żydowskim przykazaniem – zaapelowała ze sceny prowadząca. I się zaczęło…

Klezmerzy grali, a panna młoda wyśpiewała o wielkiej miłości do swego ukochanego. – Jestem na urlopie i tak właściwie przez przypadek trafiłam na tę imprezę. Rzeczywiście, ciekawe i przyjemne dla oka i ucha – mówi Jolanta Marcinek, turystka z Katowic. – I do tego w scenerii Starego Miasta. Ciekawa inscenizacja, w sam raz na upalne, letnie popołudnie.

Organizatorem wydarzenia jest Restauracji Żydowska Mandragora. Na straganach czekały na smakoszy weselne hały, gęsie żołądeczki, śledzie i wiele innych żydowskich smakołyków. Sceny weselne jak co roku odegrali aktorzy Teatru Żydowskiego z Warszawy.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zniesmaczony / 10 sierpnia 2015 o 20:05

Bardzo ciekawe żydowskie wesele, prowadzone przez orkiestrę dętą grającą amerykańskie Glory Glory alleluja, normalnie jaja, zwykła chałtura.

Avatar
Iga / 10 sierpnia 2015 o 19:54

po co nam w Lublinie takie coś  -???  bleeee

Avatar
maczeta / 10 sierpnia 2015 o 13:49

Premierzyca promowała i lansowała takie reformy w VIVIE ,Qurwa nasi POlszewiccy  POlitycy schodzą na psy, to już jest tak jak by jej już na chleb brakowało. żenada co za pisdy,kto takie łajno wybiera ?

Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 12:37
Tu nie chodzi o to czy to Żydowskie wesele, czy Chińskie. Uważam, że te rozwieszone porty, kalesony, i inne szmaty szpecą Starówkę! W naszej polskiej kulturze rozwieszanie szmat przed gośćmi jest wyrazem dziadostwa. Przedstawia gospodarza jako patałacha, brudasa itd.. Jeżeli to jest wyraz ich kultury to gratulacje, a na naszych uliczkach tego nie chcemy BO JEST BRZYDKO I OBLESNIE. Może jakieś stringi powiesicie? Może Palikota?
Avatar
folkatka / 10 sierpnia 2015 o 10:46

A może by tak promować Polską kulturę i obyczaje ? Sądzę, że są ciekawsze :)

Jako wielbicielka polskiej kultury i zwyczajów, nie mam nic przeciwko imprezom takim jak Żydowksie Wesele. 

Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 08:25
A kiedy rozwód?
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 01:53
5 raz i chwatit kak gawarił Lońka.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 21:32
Ciekawe jak będzie 15 sierpnia...
Avatar
el / 9 sierpnia 2015 o 21:30
A może by tak promować Polską kulturę i obyczaje ? Sądzę, że są ciekawsze :)
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 20:41
Już nie ma lepszych wydarzeń w Lublinie?
Avatar
zniesmaczony / 10 sierpnia 2015 o 20:05

Bardzo ciekawe żydowskie wesele, prowadzone przez orkiestrę dętą grającą amerykańskie Glory Glory alleluja, normalnie jaja, zwykła chałtura.

Avatar
Iga / 10 sierpnia 2015 o 19:54

po co nam w Lublinie takie coś  -???  bleeee

Avatar
maczeta / 10 sierpnia 2015 o 13:49

Premierzyca promowała i lansowała takie reformy w VIVIE ,Qurwa nasi POlszewiccy  POlitycy schodzą na psy, to już jest tak jak by jej już na chleb brakowało. żenada co za pisdy,kto takie łajno wybiera ?

Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 12:37
Tu nie chodzi o to czy to Żydowskie wesele, czy Chińskie. Uważam, że te rozwieszone porty, kalesony, i inne szmaty szpecą Starówkę! W naszej polskiej kulturze rozwieszanie szmat przed gośćmi jest wyrazem dziadostwa. Przedstawia gospodarza jako patałacha, brudasa itd.. Jeżeli to jest wyraz ich kultury to gratulacje, a na naszych uliczkach tego nie chcemy BO JEST BRZYDKO I OBLESNIE. Może jakieś stringi powiesicie? Może Palikota?
Avatar
folkatka / 10 sierpnia 2015 o 10:46

A może by tak promować Polską kulturę i obyczaje ? Sądzę, że są ciekawsze :)

Jako wielbicielka polskiej kultury i zwyczajów, nie mam nic przeciwko imprezom takim jak Żydowksie Wesele. 

Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 08:25
A kiedy rozwód?
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 01:53
5 raz i chwatit kak gawarił Lońka.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 21:32
Ciekawe jak będzie 15 sierpnia...
Avatar
el / 9 sierpnia 2015 o 21:30
A może by tak promować Polską kulturę i obyczaje ? Sądzę, że są ciekawsze :)
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 20:41
Już nie ma lepszych wydarzeń w Lublinie?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra