niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Żyje się tu nieźle, ale skromnie. Raport o polskich metropoliach

Dodano: 10 kwietnia 2016, 12:22
Autor: Dominik Smaga

Lublin
Lublin

Oddychacie dobrym powietrzem, jeździcie bezpiecznie, macie dobry dostęp do lekarzy - mówią mieszkańcom Lublina autorzy raportu o metropoliach i wysoko oceniają tu jakość życia. Ale choć Lublin to miasto ludzi wykształconych i dość oczytanych, to zarobki są liche, inwestorzy nie pędzą z nowymi etatami, a miasto wciąż ma nienajlepszy wizerunek.

- Lublin to wciąż miasto szans - mówi Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny firmy PwC, która przygotowała raport o 12 polskich metropoliach. Na liście tej znalazły się również: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. - W Lublinie cały czas jest potencjał, ale nie jest wykorzystany tak, jak powinien - stwierdza Orłowski.

Analitycy prześwietlili siedem aspektów funkcjonowania miasta, a za nasze najmocniejsze strony uznali jakość życia w Lublinie, „ponadprzeciętną” aktywność organizacji pozarządowych, jak również skuteczne pozyskiwanie unijnych funduszy na rozwój miasta. Kuleje za to promocja, inwestorom trzeba stworzyć lepsze warunki i zatroszczyć się bardziej o miejskie finanse.

Ale po kolei.

Dobrze tu mieszkać

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o: Lublin raport
Gość
Perła
z Rzeszowa
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 kwietnia 2016 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

bzdury z tym wyjeżdżaniem bo w takim wypadku kto siedzi na tych nowo powstałych miejscach pracy? duchy? bezrobocie na poziomie 8% to fakt, podobnie jak faktem jest, że za Żuka powstało już łącznie kilkanaście tysięcy miejsc pracy i cały czas powstają kolejne bo w końcu trafiło na władze przyjazne inwestorom i inwestycjom

Kto siedzi pytasz ?

Ludzie ze wsi i z dalszych okolic Lubelszczyzny :)

Gdzie niby masz te lukratywne miejsca pracy z dobra pensją ?

To kołchozy pracy za miskę ryżu , moze nie ryżu tylko ziemniaków :)

Tyle w temacie , jak widać to bardziej politycy nieudacznicy jeden drugiemu wytykają błędy ,tutaj na forum ale sami również nic nie zrobili dla miasta i mieszkancoów

Niezłe pitolenie :) spadek bezrobocia , naprawdę dobre niczym polityczne obiecanki :)

Człowieku bezrobocie się nie zmniejszyło tylko prawie wszyscy wyjechali zdolni do pracy , widać to szczególnie jak wyjada studenci i miasto wygląda jakby żyli tu ludzie tylko w podeszłym wieku  .

Dla kogoś kto przyjechał na chwile z zachodu widać tylko nowe drogi i markety nic więcej żadnych nowych miejsc z praca za godziwe pieniądze , trzeba powiedzieć sobie jasno Lublin tonie !!!

Zresztą tutaj poniżej również masz odpowiedz :)

Kolejny problem dotyczący dojazdu do Lublina zarówno studentów , turystów jak i sporadycznie korzystających z komunikacji , Polki Bus to jedyny godny przewoźnik przeganiany zarówno przez busiarzy jak i marszałka tylko dlatego że prezentuje to czego nie posiadają busiarze zaczynając od kultury kierowców , godziwego i wygodnego przewozu jak i takich udogodnień jak działający zawsze wifi i WC .

Jechałem zimą w ciasnym busie do Krakowa w jedna stronę Expressbusem i poczułem się jak w lodowce zero ogrzewania i rozbolał nie brzuch od podskoków wytłuczonego busa bo siedziałem na kole z tyłu w busiku firmy Expressbus podróż powrotna również busem tylko z  Bp Tour było ciut cieplej i nowszy busik ale zawsze to bus na ponad pięć godzin jazdy!!! nigdy więcej !!!

Jak siedzisz na urzędniczym stołku to moze do ciebie to nie dociera

Rozwiń
Perła
Perła (11 kwietnia 2016 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Życie na Lubelszczyźnie nie jest łatwe" jak mawiał Cugowski

Rozwiń
z Rzeszowa
z Rzeszowa (11 kwietnia 2016 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

1827 rok Lublin 13 427 mieszkańców, 1857 rok 16 290 mieszkańców, 1897 rok 46 301 mieszkańców. Hahaha....Dane za wikipedią

O 1806 zapomniałeś 4105, czyli  pewnie tyle ile w zespole staromiejskim!!!

Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2016 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1827 rok Lublin 13 427 mieszkańców, 1857 rok 16 290 mieszkańców, 1897 rok 46 301 mieszkańców. Hahaha....Dane za wikipedią
Rozwiń
resboy
resboy (11 kwietnia 2016 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chłoptasiu z rzeszuufka, to wy nie podskakujcie, bo nie macie startu, nie sięgacie do pasa karzełki. Lublin od 1989 r. nie zwiększył swojej powierzchni, nie skorzystał jeszcze z rezerw wiejskich. Natomiast rzeszówek jak szalony wchłania okoliczne wsie a i tak jest mały, biedny i zaniedbany. Nie ma u was takiej starówki jak w Lublinie. Rzeszów jest mały, brzydki i komunistyczny. Macie śmieszne podświetlane rondo. No, jednym słowem widać, że coś tam działacie, ale za mali jesteście żeby przeskoczyć do wagi ciężkiej... fakt, że przez opieszałość i debilizm pruszona, wasila i ziuka, Lublin nie rozwija się tak dynamicznie, ale spokojnie, jeszcze przyjdzie prawdziwy lider. A jak Lublin zrobi to co wasz rzeszuffek czyli wchłonie okoliczne wioski, to będziemy mieli ponad 200 km2. W tym momencie, dwie nasze dzielnice razem to cały rzeszów... bywa.

Umiesz tumanie czytać ze zrozumieniem? Liczba emerytów na m2 ma decydować o atrakcyjności miasta? Lublyn jest geriatryczny. Młodych tam nie ma, poza napływowymi studentami, którzy przyjeżdżają i odjeżdżają. Wasze miasto umiera. Ślepy jesteś, że tego nie dostrzegasz? I jeszcze raz. Łódź ma 700 tysięcy a Gdańsk 460 tysięcy. A w którym mieście lepiej się żyje?

Popatrz na faktyczną aglomerację a nie granice administracyjne. Lublyn do Rzeszowa to jak 3 do 2. Nie bądź obłudny, bo wasze miasto wchłaniało wioski za komuny. Stary Lublyn jaką miał powierzchnię? Rzeszów był przez komunę zaniedbywany z wyjątkiem okresu tow. Kruczka, dlatego teraz musi nadrobić. Ale różnica pomiędzy nami jest dużo mniejsza niż pomiędzy Łodzią a Gdańskiem, mimo że w Gdańsku żyje się o niebo lepiej niż w Łodzi.

Napisz, czemu od was ludzie uciekają a do nas przyjeżdżają. Może to zdecyduje, które miasto jest atrakcyjniejsze. I bez pier***enia o poszerzaniu granic, bo te nie drgnęły od 2010 roku a miasto corocznie zwiększa mieszkańców, Lublyn zaś na odwrót.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!