wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Ludowe zapasy

Dodano: 24 listopada 2003, 21:45
Autor: kw

Poseł Podkański: marszałek Makarewicz nie jest już członkiem PSL. Marszałek: to bzdury. Sprawa dotyczy wykluczenia w kwietniu tego roku przez wojewódzki sąd partyjny z szeregów PSL radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego: Henryka Makarewicza, marszałka województwa lubelskiego i Sławomira Sosnowskiego, wiceprzewodniczącego sejmiku oraz nagany dla Teresy Królikowskiej, która jest członkiem Zarządu Województwa. Uchwała sądu była karą za poparcie przez tę trójkę ludowców koalicji SLD i Samoobrony, dzięki czemu przejęła ona władzę w sejmiku.

Z wnioskiem o ukaranie partyjnych kolegów wystąpił poseł Zdzisław Podkański, lider lubelskiego PSL. Królikowska, Makarewicz i Sosnowski odwołali się do sądu głównego partii. Pięcioosobowy zespół orzekający GSK podjął decyzję, że kara wykluczenia zostanie zamieniona na upomnienie. – I to jest ostateczna i wiążąca decyzja. Nie ma od niej odwołania – powiedział Dziennikowi Józef Mioduszewski, przewodniczący GSK PSL.
Inną interpretację przedstawił wczoraj poseł Podkański. Jego zdaniem Makarewicz i Sosnowski nie są już członkami PSL. Powołując się na statut PSL stwierdził, że orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego mógł zmienić tylko Główny Sąd Koleżeński w pełnym, 16-osobowym składzie, a nie 5-osobowa komisja. – Ponieważ w ciągu pół roku sąd główny nie odniósł się do orzeczenia sądu wojewódzkiego, staje się ono prawomocne. Dalsze publikowanie informacji sugerujących lub stwierdzających, że panowie Makarewicz i Sosnowski stanowią „część radnych PSL”, będziemy traktowali jako nierzetelność i celowe działanie na szkodę PSL – oświadczył Podkański.
Marszałek Makarewicz
był zaskoczony słowami Podkańskiego. – Nie bardzo rozumiem, dlaczego miałbym nie być członkiem PSL? Są to bzdury i wyssane z palca dywagacje – powiedział wczoraj, dodając jednocześnie,
że zgadza się z decyzją
sądu głównego
o udzieleniu mu upomnienia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24