wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Ludowe zapasy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2003, 21:45
Autor: kw

Poseł Podkański: marszałek Makarewicz nie jest już członkiem PSL. Marszałek: to bzdury. Sprawa dotyczy wykluczenia w kwietniu tego roku przez wojewódzki sąd partyjny z szeregów PSL radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego: Henryka Makarewicza, marszałka województwa lubelskiego i Sławomira Sosnowskiego, wiceprzewodniczącego sejmiku oraz nagany dla Teresy Królikowskiej, która jest członkiem Zarządu Województwa. Uchwała sądu była karą za poparcie przez tę trójkę ludowców koalicji SLD i Samoobrony, dzięki czemu przejęła ona władzę w sejmiku.

Z wnioskiem o ukaranie partyjnych kolegów wystąpił poseł Zdzisław Podkański, lider lubelskiego PSL. Królikowska, Makarewicz i Sosnowski odwołali się do sądu głównego partii. Pięcioosobowy zespół orzekający GSK podjął decyzję, że kara wykluczenia zostanie zamieniona na upomnienie. – I to jest ostateczna i wiążąca decyzja. Nie ma od niej odwołania – powiedział Dziennikowi Józef Mioduszewski, przewodniczący GSK PSL.
Inną interpretację przedstawił wczoraj poseł Podkański. Jego zdaniem Makarewicz i Sosnowski nie są już członkami PSL. Powołując się na statut PSL stwierdził, że orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego mógł zmienić tylko Główny Sąd Koleżeński w pełnym, 16-osobowym składzie, a nie 5-osobowa komisja. – Ponieważ w ciągu pół roku sąd główny nie odniósł się do orzeczenia sądu wojewódzkiego, staje się ono prawomocne. Dalsze publikowanie informacji sugerujących lub stwierdzających, że panowie Makarewicz i Sosnowski stanowią „część radnych PSL”, będziemy traktowali jako nierzetelność i celowe działanie na szkodę PSL – oświadczył Podkański.
Marszałek Makarewicz
był zaskoczony słowami Podkańskiego. – Nie bardzo rozumiem, dlaczego miałbym nie być członkiem PSL? Są to bzdury i wyssane z palca dywagacje – powiedział wczoraj, dodając jednocześnie,
że zgadza się z decyzją
sądu głównego
o udzieleniu mu upomnienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!