niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lwowska: Nie chcą mieć przystanku koło bloku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2011, 20:42
Autor: (drs)

Mieszkańcy bloku przy ul. Lwowskiej nie chcą pod swoimi oknami przystanku autobusowego. Do swoich racji zdołali przekonać dwie radne. Teraz ruch jest po stronie Ratusza.

O przesunięcie przystanku "Krzemieniecka 01” znajdującego się przy ul. Lwowskiej wystąpiły do prezydenta miasta niezależnie od siebie dwie radne: Małgorzata Suchanowska i Marta Wcisło.

To reakcja na protesty mieszkańców bloku przy ul. Lwowskiej 13, obok którego znajduje się zatoka dla autobusów.

Lokatorzy skarżą się, że ruszające pojazdy wywołują odczuwalne w mieszkaniach drgania, narzekają też na uciążliwy hałas.

Chcą, by przystanek został przeniesiony w stronę ronda generała I. Berbeckiego (w pobliże powstającego sklepu Lidl) albo w drugą stronę, do zatoki parkingowej koło gimnazjum.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (29 sierpnia 2011 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram starania mieszkańców bloku, bo skoro wcześniej przystanek przy szkole nikomu nie przeszkadzał to chyba najlepszym wyjściem byłoby przeniesienie go z powrotem na stare miejsce pod obecne gimnazjum.
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2011 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JEST doskonałe miejsce nań, nieco dalej, za skrzyżowaniem z Okrzei... tam jest wjazd na przysklepowe parkingi wzdłuż budynku stojącego równolegle do Lwowskiej - obecnie toczą się tam roboty drogowe. Miejsce o tyle doskonałe, bo: oddalone od tego budynku, nie trzeba robić zatoczki - jako że ten kawałek jest oddzielony od głównej drogi, jest wjazd (przy Okrzei) i wyjazd (niedaleko od ronda Berbeckiego)- czyli całkowicie bezkolizyjny...
Ale z tego, co widzę - została zrobiona już zatoczka przy Lwowskiej, na kawałku między wyjazdem z tego parkingu od strony ronda a rondem, mniej więcej na wysokości boiska w wąwozie... czyżby tam miał być przeniesiony? O tyle bez sensu, że ZA BLISKO dość ruchliwego ronda, kierowcy autobusów będą mieli problemy z wyjazdem z niego - zwłaszcza kierowcy linii 5, 6 i 32 - bo przed tym rondem muszą zająć środkowy pas, aby móc na nim pojechać w lewo, w ulicę M. Koryznowej, czyli praktycznie zajechać drogę samochodom jadącym od strony Lwowskiej na dwóch pasach ruchu - a w tym miejscu w godzinach szczytu tworzy się korek prze wjazdem na rondo. Od zatoki do wjazdu na rondo jest około - może 20 metrów? - niewiele więcej, jeżeli nie mniej... bardzo niefortunnie wybrane miejsce. ZA rondem, jak jest po przeciwnej stronie - owszem.
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2011 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
odezwały się tu różne "cfaniaczki", których własna "d" nie boli, bo im jeszcze nikt pejczem nie przyłożył... a wierzcie, pejcz jest doskonałym nauczycielem, wyjątkowo przyjaznym rozwojowi inteligencji... a także i umiejętności rozumienia innych ludzi, obrywających dzień w dzień, od rana do nocy - bo okna ich mieszkań są odległe od ruchliwego przystanka (linie: 5,6,10,11,16,32,34,39,47,57 - 10 linii!) o dosłownie 10 - 15 metrów...
Ten przystanek przy Lwowskiej, od strony szkoły (o nazwie Krzemieniecka 01), a będący obecnie bezpośrednio przy budynku mieszkalnym - powinien być przeniesiony. I TO JUŻ!!!. Tym bardziej, że jest tam wąziutko - przez wysepkę oddzielającą przeciwne pasy ruchu na tym fragmencie ulicy, wysepki w tej chwili przedłużanej do skrzyżowania z Okrzei. Bywa często, że nie ma jak ominąć autobusów stojących w zatoczce na tym przystanku - jeżeli akurat podjedzie ich więcej jak jeden... i tworzy się korek aż do małego parkingu koło szkoły.
Rozwiń
gość
gość (29 sierpnia 2011 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przez 30 lat przystanek MPK był przy szkole i nikomu to nie przeszkadzało szczególnie mieszkańcom. Można cofnąć ten przystanek pod szkołę i będzie jak dawnej.
Rozwiń
IR
IR (18 lipca 2011 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby to cos pomogło ale nikt tym sie zbytnio nie przejmuje nawet taka Pani Z ratusza co odpowiedziała mieszkance tego bloku ze to jej sie wydaje ze drżą podłogi A jeszcze do tego jest niebezpiecznie poniwaz przed przystankiem parkują w wyznaczonym miejscu samochody osobowe Jak ktos dobrze sie przyjży to bez głowy ten przystanek jak i parking No ale cóż RZĄDDZI NAMI URZĄD MIASTA TAK JAK WĄWOZEM NA WOŁYNSKIEJ TJ KALINIE ROZPACZ $) LAT NIE RUSZANY SAME CHWASZCZE I BAGNA
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!