piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Łyżwiarze: Chcemy całorocznego lodu dla Koziego Grodu (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Uczestnicy akcji skrzyknęli się poprzez społecznościowy portal Facebook. Twórcy wydarzenia chcą, by w Lublinie powstała czynna przez cały rok hala z lodowiskiem. Wiadomo już, że zadaszona ślizgawka ma powstać przy okazji rozbudowy obiektów sportowych przy Al. Zygmuntowskich. Ale łyżwiarze obawiają się, że lodowisko nie będzie spełniać ich oczekiwań

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bartosz Michałkiewicz
Bartosz Michałkiewicz
Jaaaaaaaaa
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bartosz Michałkiewicz
Bartosz Michałkiewicz (7 października 2012 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='verally mako' timestamp='1349544150' post='681261']
Poza tym teoria, że tak wielu łyżwiarzy chodzi na lodowisko codziennie jest mocno naciągana, bo w takim wypadku szkoły by opustoszały, a bezrobocie skoczyło do 40%.
[/quote]
Widać dawno nie byłeś na lodowisku!
"Ok 25000 czynnych użytkowników", "120 000 wejść w sezonie" - takie dane podaje MOSiR
Teraz matematyka: średnia arytmetyczna z 5 miesięcy to 800 osób dziennie. By średnia taj wyszła a w tygodniu mniej ludzi korzysta to mamy w łikendy kolejkę w której stoi się nawet godzinę.
Kiedyś Globus świecił pustkami przed południem, teraz parking przy Al. Zygmuntowskich pełny jest autokarów dla dzieci, które przyjechały na lód w ramach zajęć szkolnych. Prywatne szkoły maja WF na lodowisku, podstawiają potem busa dzieciom i jadą one do szkoły.
Tak jest używana Icemania dzięki prowadzonej, przez MOSiR promocji tej formy rekreacji.
Rozwiń
Bartosz Michałkiewicz
Bartosz Michałkiewicz (7 października 2012 o 07:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcemy całorocznego lodu dla Koziego Grodu

Inwestor dla lodowiska jest i chce budować lodowisko z kredytu nie sięgając po pieniądze miasta!
Robi to bo to się opłaca - tak wychodzi z biznesplanu. Bo tak wielu jest chętnych by zapłacić za bilety! To MOSiR Bystrzyca sp. z o.o.
Już projektują halę lodowiska, ona ma zastąpić namiot.
Problem NIE w tym, że chcemy całorocznego lodowiska bo mamy takie widzi mi się.
Problem w tym że:
1. Projektując basen olimpijski nie zostawiono odpowiednio dużo miejsca by zmieściła się tafla o podobnych wymiarach jak jest teraz w namiocie (projekt i przetarg prowadzi miasto nie MOSiR)
2. Mimo poważnych planów wydatkowania pieniędzy na halę lodową nie przewiduje się wydłużenia pracy lodowiska, halę się stawia by zmniejszyć koszty utrzymania lodowiska!
3. Z tafli lodowej korzystają poza godzinami komercyjnych ślizgawek kluby sportowe (o świcie przed 8 rano i po 21.30 w nocy) w przypadku zmniejszenia tafli pod znakiem zapytania staje sens prowadzenia sekcji łyżwiarstwa figurowego i hokeja.
4. Jeżeli już planuje się wydanie pieniędzy to warto zrobić to z głową. Hala powinna mieć chociaż 300 miejsc i zaplecze. Powinna potencjalnie mieć możliwość rozegrania meczu hokeja (szatnia na 2 drużyny) - powstał problem techniczny.
5. MOSiR, rozważa zrobienie zamiast lodu plastikowej tafli XtraIce z czego się teraz wycofują rakiem. Świadkami są: Bartosz Michałkiewicz i Dorota Pienkoś - MKŁ Biellmann Lublin, Jerzy Mieńko - członek zarządu UKS GLOBUS. Informację tą przekazał nam osobiście Pan Mariusz Szmit - prezes MOSiR Bystrzyca sp. z o.o.
6. Zmiana podejścia do obiektu sportowego z czysto komercyjnego - realizowanego przez MOSiR na rekreacyjno - sportowe i rozliczanie kosztów jego utrzymania podobnie jak innych obiektów może skutkować możliwością wydłużenia pracy lodowiska poprawiając dostępność, jakość usług, umożliwiając klubom sportowym rozwój a przy okazji udostępniając w jeszcze szerszym wymiarze taflę do rekreacji (ślizgawki).
A CO NAJWAŻNIEJSZE BEZ POTRZEBY POMPOWANIA W OBIEKT PIENIĘDZY MIEJSKICH.
I jak twierdzi, a ma rację, Pan Mariusz Szmit nie da się tego zrobić bez udziału Ratusza. Nie od tego jest MOSiR!

Zawiązano akcję by zwrócić uwagę Ratusza na rzeczywiste problemy.
MASZERUJEMY POD RATUSZ.

Odwiedź nas:
www.facebook.com/calorocznylod
Rozwiń
Jaaaaaaaaa
Jaaaaaaaaa (7 października 2012 o 07:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1349556072' post='681295']
[color=#000080]Niektórzy w sezonie trwającym 6 ms.wydają na lodowisku ponad 1200zł.[/color]
[/quote]
To teraz sezon trwa tylko 6 milisekund? I ludzie wydają na to 1200 zł? Drogi ten sport...
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2012 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odpowiem tak, a basenu to nie trzeba utzymywać cały rok. Kto utrzymuje ten obiekt? Jak nie korzystam z basenu to mam protestować, żeby go nie było. Cieszę się, że taki obiekt będzie służył innym sportowcom.
[color=#000080]Niektórzy w sezonie trwającym 6 ms.wydają na lodowisku ponad 1200zł.[/color]
Icemania w Lublinie ma na swoim profilu ponad 10.000 fanów, a lodowisko w Warszawie Torwar 7400. To oczywiste, że powinno powstać jedno pełnowymiarowe lodowisko spełniające też podstawowy standard sportowy. Działające 8-10 ms. w roku. Po co więc rozbierać Icemanię i budować kolejny obiekt mniejszy, z kiepską jakością lodu, bez trybun, bez zaplecza.
To są dopiero pieniądze wyrzucone w błoto i za to też nie chcę płacić!
Rozwiń
verally mako
verally mako (6 października 2012 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkam w Lublinie od zawsze, jeżdżę na łyżwach od czwartego roku życia, wygrywałem nagrody w szkole podstawowej, w późniejszych latach miałem też przygodę z hokejem i myślę, że fajnie byłoby mieć całoroczne lodowisko w Lublinie. Jednakże sądzę, że organizowanie demonstracji w tej sprawie to gruba przesada. Poza tym teoria, że tak wielu łyżwiarzy chodzi na lodowisko codziennie jest mocno naciągana, bo w takim wypadku szkoły by opustoszały, a bezrobocie skoczyło do 40%. Pomijam już kwestię cen biletów, które wzrosły od czasów lodowiska pod chmurką na MOSIRze o prawie 100%. Nikt nie bierze pod uwagę jakie będą ceny biletów, gdy ktoś przekalkuluje koszty utrzymania lodowiska latem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!