Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2011 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Magistrat ma nowy pomysł na pomoc niepełnosprawnym

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A
Miasto przyjazne jak tylko można (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
Miasto przyjazne jak tylko można (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Specjalnie przeszkoleni asystenci mają pomagać osobom niepełnosprawnym w załatwianiu spraw poza domem. Na ich zatrudnienie Ratusz chce pozyskać unijną dotację. Urzędnicy chcą też przekonywać przedsiębiorców, że osoba na wózku to też klient i trzeba ułatwić mu wejście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Asystenci nie będą pełnić roli opiekunów, czy pielęgniarzy i nie będą pomagać w codziennych, domowych czynnościach. – Mają pomagać w tym, by niepełnosprawni sami uczestniczyli w życiu społecznym – mówi Joanna Olszewska, nowy pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawią się miejscy asystenci.

Podobny program działa m.in. w Warszawie. Tam asystenta można wynająć do pomocy w zakupach, dojeździe do pracy, zwiedzaniu, czy załatwianiu urzędowych spraw. Usługa świadczona jest przez siedem dni w tygodniu od godz. 8 do 22 i jest płatna, choć opłata jest symboliczna: 4 zł za 3,5 godzinną pomoc. W Lublinie takie wsparcie miałoby być darmowe, ale prawdopodobnie byłoby limitowane. – Można na przykład przyjąć, że dana osoba mogłaby korzystać z pomocy asystenta przez trzy godziny tygodniowo – wyjaśnia Olszewska.

Miasto zakłada, że na organizację takiego systemu pomocy zdoła pozyskać pieniądze z funduszy unijnych. – Tak to jest praktykowane w innych miastach, dlaczego nie miałoby tak być i w Lublinie – stwierdza Monika Lipińska, zastępca prezydenta miasta.

Najprawdopodobniej asystenci wywodziliby się z działających w mieście organizacji pozarządowych. – Jesteśmy bardzo zainteresowani takim partnerstwem – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent miasta.
– Takie wsparcie na pewno jest bardzo oczekiwane przez osoby niepełnosprawne – potwierdza Andrzej Szałach, wiceprzewodniczący Lubelskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu.

– Dla wielu osób wyjście z mieszkania i poruszanie się po ulicach stanowi bardzo duży problem. Niektórzy mają też niesprawne ręce, co utrudnia nawet obsługę wózka inwalidzkiego. Poza tym wiele urzędów, czy społecznie potrzebnych budynków to miejsca niedostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, co nieprędko się zmieni, zatem do tego czasu asystenci będą bardzo przydatni.

Ratusz zastanawia się też, jak sprawić, by lista miejsc, do których nie da się wjechać wózkiem była coraz krótsza. Do końca czerwca gotowy ma być raport o stanie przystosowania samorządowych obiektów do potrzeb niepełnosprawnych. Miasto chce też przekonywać tych, nad którymi władzy nie ma, czyli np. przedsiębiorców, by ułatwili dostęp osobom na wózkach. – Chcemy promować osoby niepełnosprawne, jako klientów tych miejsc – podkreśla Olszewska.

O tym, że zmiany są możliwe przekonany jest Adam Orzeł z Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych i jako przykład podaje projekt Piwnicy pod Fortuną, który pierwotnie był nieprzyjazny wózkom. – Po wielu pismach osiągnęliśmy to, że niepełnosprawni też będą mogli tam wejść mimo znacznej różnicy poziomów – mówi Orzeł.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chory / 25 maja 2011 o 11:06
Co za ignorant pisał ten artykuł. mam 540 zł renty socjalnej i po opłaceniu rachunków na życie zostają mi dosłownie grosze -jestem niepełnosprawny nie ze swojej winy. Gdybym miał płacić "symboliczne" 4 zł za godzinę to musiałbym się powiesić na sznurze.
taką "pomoc" to niech sobie urzędnicy wsadzą głeboko.. już nie powiem gdzie. My nie mamy za co żyć, a tu pierdzelą coś o zwiedzaniu.
Avatar
Dzołk / 24 maja 2011 o 18:36
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Popieram. Wokół niepełnosprawnych powstał biznes mielenia unijnych pieniędzy przez fundacje różnego typu, które dbają o to ile kasy można wypompować z funduszy, a nie jak pomóc niepełnosprawnym. Popieram przedmówcę w 100%
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:21
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,ponieważ na nierównej kostce brukowej wózek może się rozlecieć szybciej niż dojechać do Zamku... Czyż nie można jakoś "wkomponować" w architekturę Starego Miasta coś w rodzaju "gładkiego pasa" dla wózków inwalidzkich???
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:13
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Super to napisane! Popieram w 100%-tach!
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
ed33 / 24 maja 2011 o 10:23
Asystent, to bardzo dobry pomysł... popieram.
Avatar
Beduin / 23 maja 2011 o 23:58
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych ko... rozwiń
Avatar
chory / 25 maja 2011 o 11:06
Co za ignorant pisał ten artykuł. mam 540 zł renty socjalnej i po opłaceniu rachunków na życie zostają mi dosłownie grosze -jestem niepełnosprawny nie ze swojej winy. Gdybym miał płacić "symboliczne" 4 zł za godzinę to musiałbym się powiesić na sznurze.
taką "pomoc" to niech sobie urzędnicy wsadzą głeboko.. już nie powiem gdzie. My nie mamy za co żyć, a tu pierdzelą coś o zwiedzaniu.
Avatar
Dzołk / 24 maja 2011 o 18:36
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Popieram. Wokół niepełnosprawnych powstał biznes mielenia unijnych pieniędzy przez fundacje różnego typu, które dbają o to ile kasy można wypompować z funduszy, a nie jak pomóc niepełnosprawnym. Popieram przedmówcę w 100%
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:21
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,ponieważ na nierównej kostce brukowej wózek może się rozlecieć szybciej niż dojechać do Zamku... Czyż nie można jakoś "wkomponować" w architekturę Starego Miasta coś w rodzaju "gładkiego pasa" dla wózków inwalidzkich???
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:13
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Super to napisane! Popieram w 100%-tach!
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
ed33 / 24 maja 2011 o 10:23
Asystent, to bardzo dobry pomysł... popieram.
Avatar
Beduin / 23 maja 2011 o 23:58
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych ko... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!