Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2009 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Marsz na Ratusz w obronie prezesa MPWiK

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 12 A A

Dziś wszystkie związki działające w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji spotkają się, by omówić szczegóły planowanej akcji protestacyjnej w obronie prezesa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Strajk nie wchodzi w grę - mówi Wojciech Kozak, szef zakładowej "Solidarności”. - Taka firma nie może strajkować. - Co w takim razie, marsz na Ratusz? - Najprawdopodobniej.

Związkowcy czekają na odpowiedź prezydenta Lublina na ich list otwarty w obronie prezesa MPWiK Tadeusza Fijałki. Prezes może stracić stanowisko, bo zasiadał w zarządzie prowadzącej działalność gospodarczą Fundacji Rozwoju KUL. A na taką współpracę nie pozwala tzw. ustawa antykorupcyjna.

Decyzja o przyszłości Fijałki ma zapaść w ciągu trzech tygodni, gdy Ratusz otrzyma zamówione opinie prawne. Magistrat sprawdza, czy fundacji, w której zasiada Fijałka nie można zakwalifikować do takich podmiotów, których prawne zakazy nie dotyczą. Zdaniem związków, sprawa jest oczywista, że prezes nie złamał prawa.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rggt / 23 stycznia 2009 o 19:32
Gość napisał:
Prezes Fijalka - osoba PRORODZINNA, PROPRACOWNICZA, PROLUBELSKA!!! Dobry menager i dlatego kole w oczy, duzo chetnych na stoleczek, niestety bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat! A podwyzki sprawa prosta, czego nikogo nie kole, jak inni (pielegniarki, nauczyciele, strazacy itd) chca podwyzek, bo ceny ida w gore - to tez z Waszych podatkow - ale to juz trzeba pomyslec, prawda? My nie zyjemy sama woda, zreszta za nia tez placimy yle samo co Wy, wiec nie dziwcie sie podwyzkom jak wszystko drozeje!!!!!


Ty jesteś jednym ze związkowców.W tych waszych wypocinach było takie słownictwo.Dobry menager i osoba prorodzinna.To na samym starcie się wzajemnie wyklucza.To nie jest firma rodzinna tylko komunalna.Co wy go tak bronicie.
Zeby zajmować stanowisko ,to najpierw trzeba zbadać czy złamał prawo.Wy już to wiecie,że nie.A prezes przypomina sobie inne fakty.Najpierw mówił ,że od 2005 roku zasiadał w zarządze.Później mu się przypomniało,że od 2001 był viceprezesem.CBA powinno zbadać powiązania.Ile pieniedzy przepłynęło miedzy tymi instytucjami i KUL-em.Jeśli tak było czy mial do tego prawo .Ta afera to taka lubelska iran gate.Tylko wszyscy to tak rozpatrują,żeby nie zrobić mu krzywdy


Ty jesteś jednym ze związkowców.W tych waszych wypocinach było takie słownictwo.Dobry menager i osoba prorodzinna.To na samym starcie się wzajemnie wyklucza.To nie jest firma rodzinna tylko komunalna.Co wy go tak bronicie.
Zeby zajmować stanowisko ,to najpierw trzeba zbadać czy złamał prawo.Wy już to wiecie,że nie.A prezes przypomina sobie inne fakty.Najpierw mówił ,że od 2005 roku zasiadał w zarządze.Później mu się przypomniało,że od 2001 był viceprezesem.CBA powinno zbadać powiązania.Ile pieniedzy przepłynę... rozwiń
Avatar
ji / 23 stycznia 2009 o 17:56
Mam taczki na zbyciu! Oddam do MPWIK ZA DARMO !!!!
Avatar
Janek z działek / 23 stycznia 2009 o 16:55
Fang napisał:
Może "dziennik" przypomni jaka jest stawka w metropolii Lublin za odprowadzenie ścieków.Wg dzisiejszej informacji w "nowinach rzeszowskich" tam jest to 2,99 zł/m3.

Ciekawa stronka - [url="http://www.cenawody.pl/"]http://www.cenawody.pl/[/url]
Avatar
ty-0 / 23 stycznia 2009 o 14:36
W Lublinie będzie od marca 3,69 zł !!!!! Ale w Rzeszowie nie mają tak wybitnego fachowca który dbałby tylko o swoją i swoich pracowników kieszeń a mieszkańców miałby głęboko w du.... bo i tak nie mają wyboru to niech płacą ile sobie ustalę!!!! W końcu ja tu rządzę bo jestem monopolistą a jak komuś się coś nie podoba to niech sobie wybuduje studnię i szambo!!! Taka jest filozofa naszego niezatapialnego prezesa i naszego kochanego prezydenta !!Dziękujemy panowie!!!!!
Avatar
KK / 23 stycznia 2009 o 12:54
Gość napisał:
Prezes Fijalka - osoba PRORODZINNA, PROPRACOWNICZA, PROLUBELSKA!!! Dobry menager i dlatego kole w oczy, duzo chetnych na stoleczek, niestety bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat! A podwyzki sprawa prosta, czego nikogo nie kole, jak inni (pielegniarki, nauczyciele, strazacy itd) chca podwyzek, bo ceny ida w gore - to tez z Waszych podatkow - ale to juz trzeba pomyslec, prawda? My nie zyjemy sama woda, zreszta za nia tez placimy yle samo co Wy, wiec nie dziwcie sie podwyzkom jak wszystko drozeje!!!!!

ŁUBUDUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU TO JA PANIE PREZESIE GOŚĆ

ŁUBUDUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU TO JA PANIE PREZESIE GOŚĆ rozwiń
Avatar
Fang / 23 stycznia 2009 o 11:27
Może "dziennik" przypomni jaka jest stawka w metropolii Lublin za odprowadzenie ścieków.Wg dzisiejszej informacji w "nowinach rzeszowskich" tam jest to 2,99 zł/m3.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2009 o 10:46
Prezes Fijalka - osoba PRORODZINNA, PROPRACOWNICZA, PROLUBELSKA!!! Dobry menager i dlatego kole w oczy, duzo chetnych na stoleczek, niestety bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat! A podwyzki sprawa prosta, czego nikogo nie kole, jak inni (pielegniarki, nauczyciele, strazacy itd) chca podwyzek, bo ceny ida w gore - to tez z Waszych podatkow - ale to juz trzeba pomyslec, prawda? My nie zyjemy sama woda, zreszta za nia tez placimy yle samo co Wy, wiec nie dziwcie sie podwyzkom jak wszystko drozeje!!!!!
Avatar
pracownik / 23 stycznia 2009 o 10:02
Pan fijołka przyspawany do swojego stołka!
Pseudozwiązkowcy - kosy na sztorc i marsz
na Ratusz! A tak na poważnie, ile jeszcze
czasu upłynie kiedy zrozumiecie, że ten pan
ma w głębokim poważaniu wasze sprawy,
robi to co każdy prezes ale za największe
w Lublinie pieniądze.
Avatar
michał 23 / 23 stycznia 2009 o 09:57
Ale żeby p. Prezydent Wasilewski na takie świństwo pozwolił ! To skandal ! Przepraszam ubogich i biednych mieszkańców Lublina za to, że glosowałem na tego pana.
Avatar
KK / 23 stycznia 2009 o 09:47
WCZORAJ PREZYDENT USA OBAMA ZAMROZIŁ PENSJE URZĘDNIKÓW. TAK ROBIĘ NAJLEPSI.JEST KRYZYS JAK CI TAM Z TEGO MPWIK-u CHCĄ WIĘCEJ TO TRZEBA WZIĄĆ DRUGI ETAT A NIE PODWYŻSZAĆ CENĘ WODY I ŚCIEKÓW BO PRZECIEŻ TO SPÓŁKA MIEJSKA CZYLI NASZA A MIESZKAŃCY MAJĄ DOŚĆ PODWYŻEK.A W KOŃCU JAK SIĘ NIE PODOBA TO MOŻNA SIĘ ZWOLNIĆ ,NIKT TAM NIKOGO NIE TRZYMA NA SIŁĘ.NIE MA LUDZI NIE ZASTĄPIONYCH A KOMPETENTNYCH TAM ZA DUŻO NIE WIDZIAŁEM ,A ZAŁATWIAŁEM TAM PARĘ SPRAW
Avatar
rggt / 23 stycznia 2009 o 19:32
Gość napisał:
Prezes Fijalka - osoba PRORODZINNA, PROPRACOWNICZA, PROLUBELSKA!!! Dobry menager i dlatego kole w oczy, duzo chetnych na stoleczek, niestety bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat! A podwyzki sprawa prosta, czego nikogo nie kole, jak inni (pielegniarki, nauczyciele, strazacy itd) chca podwyzek, bo ceny ida w gore - to tez z Waszych podatkow - ale to juz trzeba pomyslec, prawda? My nie zyjemy sama woda, zreszta za nia tez placimy yle samo co Wy, wiec nie dziwcie sie podwyzkom jak wszystko drozeje!!!!!


Ty jesteś jednym ze związkowców.W tych waszych wypocinach było takie słownictwo.Dobry menager i osoba prorodzinna.To na samym starcie się wzajemnie wyklucza.To nie jest firma rodzinna tylko komunalna.Co wy go tak bronicie.
Zeby zajmować stanowisko ,to najpierw trzeba zbadać czy złamał prawo.Wy już to wiecie,że nie.A prezes przypomina sobie inne fakty.Najpierw mówił ,że od 2005 roku zasiadał w zarządze.Później mu się przypomniało,że od 2001 był viceprezesem.CBA powinno zbadać powiązania.Ile pieniedzy przepłynęło miedzy tymi instytucjami i KUL-em.Jeśli tak było czy mial do tego prawo .Ta afera to taka lubelska iran gate.Tylko wszyscy to tak rozpatrują,żeby nie zrobić mu krzywdy


Ty jesteś jednym ze związkowców.W tych waszych wypocinach było takie słownictwo.Dobry menager i osoba prorodzinna.To na samym starcie się wzajemnie wyklucza.To nie jest firma rodzinna tylko komunalna.Co wy go tak bronicie.
Zeby zajmować stanowisko ,to najpierw trzeba zbadać czy złamał prawo.Wy już to wiecie,że nie.A prezes przypomina sobie inne fakty.Najpierw mówił ,że od 2005 roku zasiadał w zarządze.Później mu się przypomniało,że od 2001 był viceprezesem.CBA powinno zbadać powiązania.Ile pieniedzy przepłynę... rozwiń
Avatar
ji / 23 stycznia 2009 o 17:56
Mam taczki na zbyciu! Oddam do MPWIK ZA DARMO !!!!
Avatar
Janek z działek / 23 stycznia 2009 o 16:55
Fang napisał:
Może "dziennik" przypomni jaka jest stawka w metropolii Lublin za odprowadzenie ścieków.Wg dzisiejszej informacji w "nowinach rzeszowskich" tam jest to 2,99 zł/m3.

Ciekawa stronka - [url="http://www.cenawody.pl/"]http://www.cenawody.pl/[/url]
Avatar
ty-0 / 23 stycznia 2009 o 14:36
W Lublinie będzie od marca 3,69 zł !!!!! Ale w Rzeszowie nie mają tak wybitnego fachowca który dbałby tylko o swoją i swoich pracowników kieszeń a mieszkańców miałby głęboko w du.... bo i tak nie mają wyboru to niech płacą ile sobie ustalę!!!! W końcu ja tu rządzę bo jestem monopolistą a jak komuś się coś nie podoba to niech sobie wybuduje studnię i szambo!!! Taka jest filozofa naszego niezatapialnego prezesa i naszego kochanego prezydenta !!Dziękujemy panowie!!!!!
Avatar
KK / 23 stycznia 2009 o 12:54
Gość napisał:
Prezes Fijalka - osoba PRORODZINNA, PROPRACOWNICZA, PROLUBELSKA!!! Dobry menager i dlatego kole w oczy, duzo chetnych na stoleczek, niestety bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat! A podwyzki sprawa prosta, czego nikogo nie kole, jak inni (pielegniarki, nauczyciele, strazacy itd) chca podwyzek, bo ceny ida w gore - to tez z Waszych podatkow - ale to juz trzeba pomyslec, prawda? My nie zyjemy sama woda, zreszta za nia tez placimy yle samo co Wy, wiec nie dziwcie sie podwyzkom jak wszystko drozeje!!!!!

ŁUBUDUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU TO JA PANIE PREZESIE GOŚĆ

ŁUBUDUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU TO JA PANIE PREZESIE GOŚĆ rozwiń
Avatar
Fang / 23 stycznia 2009 o 11:27
Może "dziennik" przypomni jaka jest stawka w metropolii Lublin za odprowadzenie ścieków.Wg dzisiejszej informacji w "nowinach rzeszowskich" tam jest to 2,99 zł/m3.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2009 o 10:46
Prezes Fijalka - osoba PRORODZINNA, PROPRACOWNICZA, PROLUBELSKA!!! Dobry menager i dlatego kole w oczy, duzo chetnych na stoleczek, niestety bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat! A podwyzki sprawa prosta, czego nikogo nie kole, jak inni (pielegniarki, nauczyciele, strazacy itd) chca podwyzek, bo ceny ida w gore - to tez z Waszych podatkow - ale to juz trzeba pomyslec, prawda? My nie zyjemy sama woda, zreszta za nia tez placimy yle samo co Wy, wiec nie dziwcie sie podwyzkom jak wszystko drozeje!!!!!
Avatar
pracownik / 23 stycznia 2009 o 10:02
Pan fijołka przyspawany do swojego stołka!
Pseudozwiązkowcy - kosy na sztorc i marsz
na Ratusz! A tak na poważnie, ile jeszcze
czasu upłynie kiedy zrozumiecie, że ten pan
ma w głębokim poważaniu wasze sprawy,
robi to co każdy prezes ale za największe
w Lublinie pieniądze.
Avatar
michał 23 / 23 stycznia 2009 o 09:57
Ale żeby p. Prezydent Wasilewski na takie świństwo pozwolił ! To skandal ! Przepraszam ubogich i biednych mieszkańców Lublina za to, że glosowałem na tego pana.
Avatar
KK / 23 stycznia 2009 o 09:47
WCZORAJ PREZYDENT USA OBAMA ZAMROZIŁ PENSJE URZĘDNIKÓW. TAK ROBIĘ NAJLEPSI.JEST KRYZYS JAK CI TAM Z TEGO MPWIK-u CHCĄ WIĘCEJ TO TRZEBA WZIĄĆ DRUGI ETAT A NIE PODWYŻSZAĆ CENĘ WODY I ŚCIEKÓW BO PRZECIEŻ TO SPÓŁKA MIEJSKA CZYLI NASZA A MIESZKAŃCY MAJĄ DOŚĆ PODWYŻEK.A W KOŃCU JAK SIĘ NIE PODOBA TO MOŻNA SIĘ ZWOLNIĆ ,NIKT TAM NIKOGO NIE TRZYMA NA SIŁĘ.NIE MA LUDZI NIE ZASTĄPIONYCH A KOMPETENTNYCH TAM ZA DUŻO NIE WIDZIAŁEM ,A ZAŁATWIAŁEM TAM PARĘ SPRAW
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 14 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 7 3

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 43 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!