Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2010 r.
16:04
Edytuj ten wpis

Marszałek może stawiać nową siedzibę i LCK. Będzie parking na 300 aut

Autor: Zdjęcie autora rp
0 8 A A

Urząd Marszałkowski dostał dzisiaj pozwolenia na budowę obu budynków. Mają powstać do 2013 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To wielki sukces – cieszy się Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za obie inwestycje. LCK i gmach urzędu staną przy ulicy Grottgera. Oba budynki – z podziemnymi parkingami na ok. 300 samochodów – mają być gotowe w 2013 roku.

- Teraz możemy przygotować przetargi i rozstrzygnąć je zimą, w martwym dla inwestycji budowlanych okresie. Chcemy żeby w kwietniu wykonawcy weszli na plac budowy - zapowiada Sobczak. Podkreśla, że obaj wykonawcy będą musieli skoordynować prace.

Narożny budynek Lubelskiego Centrum Konferencyjnego będzie miał przeszkloną, ażurową fasadę. Największe sale konferencyjne pomieszczą 400-600 osób. Na najwyższej kondygnacji znajdzie się taras widokowy i kawiarnia. Siedziba urzędu ma być "prosta, surowa, a jednocześnie elegancka”. Oba budynki będą miały po sześć kondygnacji, gmachy połączy korytarz.

Postawienie budynku urzędu i LCK pochłonie odpowiednio po ok. 70 i 80 mln zł (na LCK głównie z Unii). Władze województwa tłumaczą, że pieniądze wydane na budowa nowej siedziby zwrócą się, bo teraz Urząd Marszałkowski płaci co roku ok. 3 mln zł za wynajem pomieszczeń. Zmniejszą się również koszty eksploatacji np. ogrzewania.

Obok miejsca przeznaczonego pod LCK i urzędu rośnie prywatny biurowiec oraz czeka na dokończenie Teatr w Budowie. Ta ostatnia inwestycja znów ma opóźnienie. Wszystko przez spór pomiędzy architektami a marszałkiem województwa o kształt dokumentacji potrzebnej do modernizacji Teatru Muzycznego i Filharmonii w Lublinie, które znajdują się Teatrze w Budowie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
młody miś / 10 listopada 2010 o 07:40
Jacka Sobczaka wcale nie wyrzucili z PO został tylko przesunięty na liście do sejmiku o jedno miejsce w dół
Avatar
Stanisław z Puław / 9 listopada 2010 o 22:50
Przykład megalomanii władzy wojewódzkiej.
Avatar
chart / 9 listopada 2010 o 22:49
A ja się nie mogę doczekać, aby zobaczyć jak będzie rozwiązany ruch na Grottgera i Skłodowskiej po wykończeniu obu budynków urzędowych i Teatru...
Avatar
DywersyfiKant / 9 listopada 2010 o 20:33
[quote name='karr' timestamp='1289319705' post='377206']
UU no jakieś porządne budowy się szykują w naszym mieście !! A niech budują ,będzie lepsza infrastruktura ..
[/quote]

Gdbyby choć te jedną skończyli zanim kolejne zaczynają...Po 36 latach nadal mamy początkową infrastrukturę "teatru w budowie"...
Avatar
esio / 9 listopada 2010 o 19:03
No to kolejnych 500 pasożytów które tam się zalęgną trzeba będzie wykarmić z naszych podatków:(
Avatar
karr / 9 listopada 2010 o 17:21
UU no jakieś porządne budowy się szykują w naszym mieście !! A niech budują ,będzie lepsza infrastruktura ..
Avatar
olga / 9 listopada 2010 o 16:55
Sobczak to ten co miał być wydalony z PO a został przesunięty przez Tuska na liście do Sejmiku Województwa??
Avatar
Knowledge Man / 9 listopada 2010 o 16:52
Ale mi sukces. Na sąsiedniej działce prywatny inwestor buduje również biurowiec i prace są zaawansowane. A na działce marszałka nadal (i dzięki Bogu) parking.
Avatar
młody miś / 10 listopada 2010 o 07:40
Jacka Sobczaka wcale nie wyrzucili z PO został tylko przesunięty na liście do sejmiku o jedno miejsce w dół
Avatar
Stanisław z Puław / 9 listopada 2010 o 22:50
Przykład megalomanii władzy wojewódzkiej.
Avatar
chart / 9 listopada 2010 o 22:49
A ja się nie mogę doczekać, aby zobaczyć jak będzie rozwiązany ruch na Grottgera i Skłodowskiej po wykończeniu obu budynków urzędowych i Teatru...
Avatar
DywersyfiKant / 9 listopada 2010 o 20:33
[quote name='karr' timestamp='1289319705' post='377206']
UU no jakieś porządne budowy się szykują w naszym mieście !! A niech budują ,będzie lepsza infrastruktura ..
[/quote]

Gdbyby choć te jedną skończyli zanim kolejne zaczynają...Po 36 latach nadal mamy początkową infrastrukturę "teatru w budowie"...
Avatar
esio / 9 listopada 2010 o 19:03
No to kolejnych 500 pasożytów które tam się zalęgną trzeba będzie wykarmić z naszych podatków:(
Avatar
karr / 9 listopada 2010 o 17:21
UU no jakieś porządne budowy się szykują w naszym mieście !! A niech budują ,będzie lepsza infrastruktura ..
Avatar
olga / 9 listopada 2010 o 16:55
Sobczak to ten co miał być wydalony z PO a został przesunięty przez Tuska na liście do Sejmiku Województwa??
Avatar
Knowledge Man / 9 listopada 2010 o 16:52
Ale mi sukces. Na sąsiedniej działce prywatny inwestor buduje również biurowiec i prace są zaawansowane. A na działce marszałka nadal (i dzięki Bogu) parking.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 1 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 14 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 29 9

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 41 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!