poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Marszałek pod antyptasim namiotem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2009, 20:01
Autor: Dominik Smaga

Nie tylko gawrony z Ogrodu Saskiego budzą niezadowolenie. Także zachowanie gołębi na placu Litewskim budzi niezadowolenie urzędników. Będą robić wszystko, by nie robiły na pomnik Marszałka.

Delikatną, plastikową siatką Ratusz chce otoczyć stojący na pl. Litewskim pomnik Józefa Piłsudskiego. Ma to zapobiec brudzeniu rzeźby przez gołębie. Takie rozwiązanie władze Lublina podpatrzyły w Wiedniu. Siatka miałaby być rozpostarta nad pomnikiem na specjalnej konstrukcji.

- Siatka jest na tyle cienka, że prawie niewidoczna. Jest miękka i gołębie nie będą mogły na niej usiąść - wyjaśnia Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina. Teraz szuka producentów takich materiałów i dodaje, że taką ochronę chciałby zamontować już latem.

Piłsudczycy są ostrożni w ocenie tego pomysłu. - Każdy skuteczny sposób, który nie oszpeci pomnika, będzie przez nas dobrze przyjęty. Takie przezroczyste siatki są zresztą zakładane w innych miastach w Europie - mówi Zbigniew Wojciechowski, jeden z inicjatorów budowy pomnika Józefa Piłsudskiego. - Ale gdyby pomnik miał wyglądać jak pod namiotem, to na to zgody nie będzie - zastrzega.

Do tej pory nikt nie poradził sobie z gołębiami zapaskudzającymi konny pomnik na pl. Litewskim. - Czyścimy go przed uroczystościami odbywającymi się na placu. Dotyczy to nie tylko dużych świąt, bo swoje uroczystości mają też na przykład piłsudczycy - informuje Tomasz Radzikowski, dyrektor odpowiedzialnego za czystość miasta Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskim magistracie.

- Niestety, po każdym myciu efekt utrzymuje się zaledwie kilka dni. Potem od razu widać działalność gołębi - dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tomi
tomi
tomi
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tomi
tomi (27 stycznia 2009 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...............
Jaki nick taka subtelność wypowiedzi, kultura i treść.
Rozwiń
tomi
tomi (27 stycznia 2009 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...........
Jaki nick taka subtelność wypowiedzi, kultura i treść.
Rozwiń
tomi
tomi (27 stycznia 2009 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jojne karabin napisał:
Miejsce dla tego kiczu to Kozłówka! Lublin to takie wsiowe miasto . A jakie miasto takie gusta. Zresztą o gustach się nie dyskutuje ??

No i proszę wyrósł nam "geniusz i znawca sztuki'' - lubelski Michał Anioł bis.
Rozwiń
jojne karabin
jojne karabin (27 stycznia 2009 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miejsce dla tego kiczu to Kozłówka! Lublin to takie wsiowe miasto . A jakie miasto takie gusta. Zresztą o gustach się nie dyskutuje ??
Rozwiń
tomi
tomi (27 stycznia 2009 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hippik napisał:
Pracowniku (pracownico) podlegająca p.Wojciechowskiemu.Otóż wypowiedziałem tylko swoje zdanie (i "większości lublinian oraz gości zagranicznych).W moim poście nie starałem się nikogo obrazić w przeciwieństwie do ciebie.Skąd nagle takie oburzenie?Czyżby uzależnienie od samego p.Zbigniewa?
Niezaprzeczalnym jest fakt,że ta maszkara (pomnik?) to samowolka budowlana.A samowolki to łamanie prawa.Za łamanie prawa powinno się odpowiadać karnie i ponieść wszelkie konsekwencje związane z łamaniem prawa.
Ustawienie tego pseudopomnika to takie samo przewinienie jak nasr... na śroku placu Litewskiego.Myślę,że to też by była atrakcja dla wielu lublinian i gości z zagranicy.
Wystarczy,że na tym monumencie gołebie się poznały i zrobiły sobie tam wychodek.Lepiej,nizby gó..no spadło na jakiegoś przechodnia.

Nigdy nie byłem i nie jestem pracownikiem Pana Zbigniewa.Szanuję go za realizowanie wielu inicjatyw społecznych dla Polaków zza wschodniej granicy oraz za patriotyzm i odwagę w przeciwstawianiu się takim personom jak ty i ich destruktywnym, antypatriotycznym i aroganckim zachowaniom. Więcej nie zamierzam z tobą polemizować bo nie chcę zniżać się do twego poziomu i zbyt wiele w tobie nienawiści.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!