Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2015 r.
21:32

Marszałek wymienia samochody. Przetarg na nowe auta

Autor: Zdjęcie autora toma
0 30 A A

Silnik diesla o pojemności co najmniej dwóch litrów i mocy od 140 kW – to jedno z wymagań technicznych samochodów, jakie zamierza kupić Urząd Marszałkowski. Ogłoszony przetarg dotyczy dwóch czterodrzwiowych aut osobowych wyprodukowanych w tym roku. Na oferty urzędnicy czekają do 21 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pojazdy powinny posiadać też m.in. system ABS, minimum sześć poduszek powietrznych, klimatyzację, elektrycznie składane i automatycznie ściemniające się lusterka, komputer pokładowy oraz przednie i tylne czujniki parkowania. Auta mają być w kolorze czarnym z lakierem metalizowanym lub perłowym. Wewnątrz ma znajdować się ciemna tapicerka i wykładzina podłogowa.

– Zakupów dokonujemy w ramach wymiany floty, bo nasze samochody mają dość duże przebiegi. Nawet półtoraroczne auta mają przejechane po 200 tys. km – tłumaczy Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. – Przetarg ogłosiliśmy teraz, bo pod koniec roku można uzyskać najkorzystniejsze warunki zakupu – dodaje.

Jeszcze nie wiadomo, którym departamentom będą służyć nowe pojazdy. W sumie urząd dysponuje 22 samochodami (część z nich jest pozyskana w ramach leasingu), które mają przebiegi od 100 do 450 tys. km. W związku z zakupami część starszych aut ma zostać sprzedana.

Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zapytanie / 16 grudnia 2015 o 21:27

CZY WYGRA PEUGOT? :)

Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 19:21

Niech se pójdzie na pks pod zamkiem i jazda busem o które tak walczył i w drogę po wioskach, a polskibus ma się stąd podobno wynieść. Co będzie buraków woził jak so busy.

Hańba !!! Zabrać wszelkie uprawnienia temu marszałkowi , może w końcu ktoś sprawdzi jego poczynania i kompetencje i rozliczy z tego co zrobił i jak robi. Powinien jeździć cotrbusem , bp tour i expressbusem , bo do Krakowa i Rzeszowa te graty nie nadają się . Polski Bus już nie pojedzie !!!

Busem Panie Marszałku, busem!

rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 17:09

Pod Radzyniem to wszyscy jeżdżą Audi więc stawiam na Audi. Może nawet A8 sobie kupi, żeby inne chłopy widziały, że on bogaty gospodarz.

Avatar
Janusz / 16 grudnia 2015 o 15:11

Ogłaszam oficjalne wyniki zwyciescą  okazała sie Skoda Superb

Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:58
CO SIĘ BULWERSUJESZ CIEMNY NARODZIE DYREKTOR OD SPRZĄTANIA GĄSIĄR MUSI CZYMŚ JEŻDZIĆ !!! PUKI ICH ;-)
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:33
A które samochody mogą teraz nie posiadać ABS-u ?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:10
Busami neich jeździ. Takie wspaniałe połączenia są z Lublina !!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:02
eeee lepsza dacia....
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:02
....skoda fabia 1.2 wam styka...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 10:25
Prostacy budują swój wizerunek wystrzałowymi samochodami i co gorsza za nasze pieniądze.Całe szczęście ,że już niedługo ta hołota pójdzie do gnoju.!
Avatar
zapytanie / 16 grudnia 2015 o 21:27

CZY WYGRA PEUGOT? :)

Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 19:21

Niech se pójdzie na pks pod zamkiem i jazda busem o które tak walczył i w drogę po wioskach, a polskibus ma się stąd podobno wynieść. Co będzie buraków woził jak so busy.

Hańba !!! Zabrać wszelkie uprawnienia temu marszałkowi , może w końcu ktoś sprawdzi jego poczynania i kompetencje i rozliczy z tego co zrobił i jak robi. Powinien jeździć cotrbusem , bp tour i expressbusem , bo do Krakowa i Rzeszowa te graty nie nadają się . Polski Bus już nie pojedzie !!!

Busem Panie Marszałku, busem!

rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 17:09

Pod Radzyniem to wszyscy jeżdżą Audi więc stawiam na Audi. Może nawet A8 sobie kupi, żeby inne chłopy widziały, że on bogaty gospodarz.

Avatar
Janusz / 16 grudnia 2015 o 15:11

Ogłaszam oficjalne wyniki zwyciescą  okazała sie Skoda Superb

Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:58
CO SIĘ BULWERSUJESZ CIEMNY NARODZIE DYREKTOR OD SPRZĄTANIA GĄSIĄR MUSI CZYMŚ JEŻDZIĆ !!! PUKI ICH ;-)
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:33
A które samochody mogą teraz nie posiadać ABS-u ?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:10
Busami neich jeździ. Takie wspaniałe połączenia są z Lublina !!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:02
eeee lepsza dacia....
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:02
....skoda fabia 1.2 wam styka...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 10:25
Prostacy budują swój wizerunek wystrzałowymi samochodami i co gorsza za nasze pieniądze.Całe szczęście ,że już niedługo ta hołota pójdzie do gnoju.!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!