sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Masz dziecko? To płać

  Edytuj ten wpis

64 zł dodatkowej opłaty za każdy miesiąc żąda Politechnika Lubelska od studentów-rodziców, którzy chcą zamieszkać z dzieckiem w akademiku. Uczelnia wprowadziła opłatę z początkiem nowego roku akademickiego. Studenci są oburzeni.

– Nie dość, że z 250 do 260 zł za osobę wzrosły normalne opłaty za akademik, to jeszcze wprowadzono opłatę za dziecko – żali się studentka II roku PL (nazwisko do wiadomości redakcji), która chce zamieszkać w akademiku z mężem i dzieckiem. – W sumie będziemy musieli zapłacić prawie 600 zł. Przecież to ogromny wydatek. Inne lubelskie uczelnie tak nie windują cen.
– U nas płacą tylko rodzice – wyjaśnia Robert Englot, kierownik Działu Spraw Studenckich Uniwersytetu Marii Curie-
Skłodowskiej. – Po 270 zł miesięcznie.
– My także nie wymagamy płacenia za dziecko – dodaje Elżbieta Gromadzka, kierownik Działu Spraw Socjalno-Bytowych Akademii Medycznej. – Każda z uczelni może wprowadzić taką opłatę, ale nie musi. Pytanie tylko, czy powinna...
Zdaniem władz politechniki, powinna. – Odkąd domy studenckie muszą się same utrzymywać, liczymy każdą złotówkę – tłumaczy Krystyna Wojciechowska, kierownik Działu Spraw Studenckich PL. – A przecież pobyt dziecka kosztuje. Chociażby dlatego, że trzeba je kąpać.
Wojciechowska dodaje, że opłata jest symboliczna. – To zaledwie 64 zł miesięcznie. Poza tym, każda z rodzin może się starać o przyznanie dopłat do mieszkania w domach studenckich – mówi.
Żaków to nie przekonuje. – Ceny poszły w górę, a z zapowiedzi wynika, że wysokość stypendiów będzie niższa niż w poprzednim roku – wylicza jeden z ojców studiujących na politechnice.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!