wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Matka z dzieckiem czeka, urzędnik czyta oferty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 listopada 2006, 19:06

Od 1 października Fundacja SOS Ziemi Lubelskiej utrzymuje z własnych środków Miejski Ośrodek dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie na Bazylianówce w Lublinie. Kontrakt na prowadzenie ośrodka wygasł, a urzędnicy nie spieszą się z wyznaczeniem nowego zarządcy prawnego.


– Nie mogliśmy wcześniej ogłosić konkursu, ponieważ nie znaliśmy budżetu – tłumaczy Antoni Rudnik, dyrektor MOPR w Lublinie. – Wchodzą nowe przepisy, określające w sposób szczegółowy warunki działania specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. To obliguje nas do rozpisania konkursu ofert. Mieszkanki domu cały czas mają zapewnioną opiekę. – Przecież nie mogliśmy zamknąć ośrodka tylko dlatego, że w ministerstwie za późno zapadły decyzje – odpowiada Agnieszka Bujko, kierownik ośrodka na Bazylianówce. I dodaje, że fundacja SOS Ziemi Lubelskiej złoży ofertę na prowadzenie placówki na nowych zasadach. Termin składania ofert mija 16 listopada. Antoni Rudnik zapowiada, że już następnego dnia specjalna komisja ogłosi, kto złożył najkorzystniejszą ofertę.
A walczyć jest o co. Na przekształcenie i prowadzenie ośrodka tylko do końca tego roku budżet państwa przeznaczy 190 tys. złotych. Ma być lepsza baza lokalowa, pomoc lekarza, terapeuty, prawnika i, co jest nowością, zajęcia korekcyjno- edukacyjne dla osób stosujących przemoc. (msz)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!