wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Maturzyści czekają na wyrok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2008, 10:08

Dzisiaj KUL, a jutro UMCS, Uniwersytet Medyczny i Politechnika Lubelska ogłoszą listy osób przyjętych na studia.

Kandydaci na Uniwersytet Przyrodniczy muszą poczekać do 18 lipca. Tam jeszcze dziś można się zapisywać.

- Wóz albo przewóz. Najważniejsze, żebym już zobaczyła te listy - mówi Martyna Śniadek z Lublina, która złożyła dokumenty na psychologię i pedagogikę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - Mam nadzieję, że zostanę przyjęta chociaż na jeden z kierunków.

KUL - już dziś wszystko będzie jasne

Martyna, podobnie jak wszyscy inni chętni do studiowania w KUL, rano dostanie informacje o wyniku rekrutacji na swoje konta internetowe.

- A po południu listy przyjętych zostaną wywieszone na korytarzach naszej uczelni - mówi Katarzyna Bojko z biura prasowego uniwersytetu.

W tym roku w KUL najbardziej oblegana jest europeistyka, gdzie o jeden indeks walczy ponad 11 osób. W dalszej kolejności są psychologia i dziennikarstwo (ponad 8 os./m-ce).

UMCS - byle do jutra!

Większość kandydatów na studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej musi czekać do jutra.

- Dziś zostaną tylko ogłoszone wyniki rekrutacji na międzywydziałowe studia humanistyczne i matematyczno-przyrodnicze - zaznacza dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej. - Listy przyjęć na pozostałe kierunki zostaną wywieszone jutro. Kandydaci otrzymają informacje także na swoje konta internetowe.

W UMCS najbardziej oblegane kierunki to w tym roku: dziennikarstwo i biotechnologia (ponad 10 osób na miejsce) oraz turystyka, stosunki i psychologia (ponad 9).

Przyszły inżynier także musi mieć cierpliwość

Z kolei w Politechnice Lubelskiej najpopularniejsze są: budownictwo (6,3 os./m-ce), architektura i urbanistyka (4,5), matematyka oraz informatyka i inżynieria środowiska (ponad 3).

Tu także wszystko rozstrzygnie się jutro.

- Jak tylko wyniki rekrutacji zatwierdzi uczelniana komisja rekrutacyjna, natychmiast dowiedzą się o nich kandydaci - zapewnia Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. - Na pewno dostaną informacje na swoje konta internetowe. Jeszcze nie zapadła decyzja, czy wyniki zostaną wywieszone w gablotach na uczelni.

UM - dziś ranking, jutro konkrety

Tak będzie na pewno w Uniwersytecie Medycznym. - Dziś poznamy listy rankingowe na najpopularniejsze kierunki. Ale listy z zaznaczeniem tych, którzy się dostali, zostaną ogłoszone jutro - wyjaśnia Tomasz Legieć z komisji rekrutacyjnej UM. Największą popularnością cieszą się tu te same specjalności, co w latach ubiegłych: kierunek lekarski, stomatologia, analityka medyczna i fizjoterapia.

Przyrodniczy - najmocniej nerwy ćwiczy

Najbardziej muszą się uzbroić w cierpliwość kandydaci na studia w Uniwersytecie Przyrodniczym. Ta uczelnia jeszcze dziś przyjmuje zapisy. A listy przyjętych ogłosi dopiero za tydzień - 18 lipca.

W tej uczelni najpopularniejszymi kierunkami są w tym roku towaroznawstwo, architektura krajobrazu oraz weterynaria. O jeden indeks każdej z tych specjalności walczy ponad 3 kandydatów.

Po ogłoszeniu list, kandydaci przyjęci na studia w ciągu najbliższych kilku dni będą musieli dostarczyć na uczelnie wszystkie wymagane dokumenty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!