niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Maturzyści już piszą (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 maja 2008, 09:43

Punktualnie o godz. 9 tegoroczni maturzyści poznali tematy z języka polskiego. Przed pierwszym egzaminem stanęło dziś 30 tys. uczniów z naszego regionu. W szkole musieli być tuż po godz. 8.

Kwadrans później pierwsi zaczęli wchodzić do sal, w których będą pisali. Większość nie kryła zdenerwowania. - Przez cały weekend byłem raczej spokojny, ale teraz już czuję dreszczyk emocji - przyznaje Karol z V Liceum w Lublinie. - A ja mam gęsią skórkę - mówi Ola, koleżanka z klasy Karola.

O godz. 8.45 w sali gimnastycznej lubelskiego Liceum nr V brzmi złowieszczy komunikat: - Prosimy o ciszę. Zaczynamy - obwieściła przewodnicząca komisji egzaminacyjnej. - Róbcie wszystko zgodnie z poleceniami. Testy otwieramy dopiero po naszym sygnale. Piszemy tylko czarnym piórem albo długopisem. Można korzystać ze słowników, które leżą z przodu sali. A gdyby ktoś chciał chusteczkę higieniczną, proszę podnieść rękę.
10 minut przed godz. 9 przedstawiciele komisji i uczniów idą do sekretariatu dyrektora szkoły po testy. Wszystkie szczelnie zapakowane i przechowywane w zamkniętej szafie. - Nie ma mowy o przecieku - zapewnia Zbigniew Jakuszko, dyrektor lubelskiego V LO.

Testy zostały rozdane o godz. 8.55. Maturzyści mogli je rozpakować punktualnie o godz. 9. Wtedy wszystko się zaczęło. I potrwa go godz. 12.

Oprócz dzisiejszej matury z języka polskiego, każdy musi zdać egzamin z języka obcego nowożytnego (do wyboru są: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski) oraz z jednego innego przedmiotu (w tej grupie są: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie i wiedza o tańcu).

Oprócz tego maturzyści muszą przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Wszystkie egzaminy potrwają do końca maja. Abiturienci, którzy nie będą mogli (z przyczyn zdrowotnych lub losowych) zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, będą to mogli zrobić w dodatkowych terminach między 6 a 13 czerwca.
(MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!