sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość. Nowa kampania sanepidu

Dodano: 8 lutego 2017, 07:58
Autor: kp

Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę na negatywne skutki korzystania z używek i trafić do nastolatków poprzez nową kampanię społeczną „Melanż. Oczekiwania vs Rzeczywistość”. Realizują ją stacje w całej Polsce, m.in. w Lubelskiem.

– Chodzi o konfrontację oczekiwań po zażyciu środków odurzających z rzeczywistością. Młodzi ludzie bardzo często łączą na imprezach alkohol ze środkami psychoaktywnymi i wydaje im się, że zachowują się świetnie, a tak naprawdę jest to żałosne – mówi Irmina Nikiel, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – W tej kampanii nie chodzi jednak o gotową odpowiedź na pytanie, jak powinno się postępować. Chodzi o impuls, żeby młody człowiek zastanowił się nad tym i sam wyciągnął wnioski.

W ramach kampanii zostało przygotowanych 10 krótkich spotów video, które są promowane w Internecie, m.in. w mediach społecznościowych. W jednym z nich dziewczyna wciąga do nosa proszek, zakłada słuchawki, tańczy, wzbudza zachwyt wśród przechodniów. Chwilę później widzimy tę samą dziewczynę zamroczoną działaniem narkotyku, która wije się w niekontrolowany sposób.

Jak wynika z przeprowadzonych w styczniu tego roku badań GIS, 90 proc. polskich nastolatków ma za sobą pierwsze doświadczenia z alkoholem, dwie trzecie paliło przynajmniej raz w swoim życiu papierosy, a co trzeci marihuanę i podobne substancje. Jednocześnie co drugi nastolatek żałuje swojego zachowania w trakcie imprezy.

– Badania te pokazują, jak istotne są działania edukacyjne skierowane do młodzieży. Szukaliśmy sposobu na przekonanie nastolatków, że używki mogą być nie tylko groźne, ale wpływają na ich wizerunek w grupie rówieśniczej – mówi Marcin Bombrych, dyrektor GIS.

WIDEO

WIDEO

WIDEO

Czytaj więcej o: sanepid Melanż
Użytkownik niezarejestrowany
Marian
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 lutego 2017 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
linki tylko dla doroslych 18+ ******okultura.pl/teksty/thomas-s-szasz/wojna-przeciw-narkotykom/ ******bing.com/videos/search?q=drugslab&qft=+filterui:userpage-ucvrqkxtigck1yenq4te8hwq&form=vqchnl linki tylko dla doroslych 18+
Rozwiń
Marian
Marian (8 lutego 2017 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę autorzy filmu o "wódzie" oglądali pewien zacny teledysk The Prodigy... Nie wiem czemu mają służyć tak nakręcone i zatytułowane filmiki. Może należałoby skonsultować to z pierwszym lepszym ośrodkiem leczenia uzależnień zanim puści się takie coś do sieci...
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2017 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niektóre znajome tak się popisywały po różnych używkach, że w życiu ich nawet patykiem nie dotknę. Wolę już wylądować na biegunie. ;)
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2017 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Twórcy tych spotów niech najpierw sami coś wezmą albo sobie zatrudnią osoby co miały z danym "towarem" kontakt i dopiero później nagrywają.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!