Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 maja 2011 r.
20:02
Edytuj ten wpis

Miał być plac Kaczyńskich. Radni PO chcą placu Stanowskiego

Autor: Zdjęcie autora PIT
0 18 A A
Plac przed siedzibą Lubelskiego Towarzystwa Naukowego (Archiwum)
Plac przed siedzibą Lubelskiego Towarzystwa Naukowego (Archiwum)

Miejscy radni Platformy Obywatelskiej chcą, by placyk przed siedzibą Lubelskiego Towarzystwa Naukowego nazwać imieniem dr. Adama Stanowskiego, żołnierza Szarych Szeregów, opozycjonisty i senatora I kadencji Sejmu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Byłam jego uczennicą, dlatego uważam, że mam osobiste zobowiązanie, by uczcić jego pamięć – mówi Elżbieta Mroczkowska (PO). Radni tej partii przygotowali projekt uchwały, który zakłada nazwanie skwerku przy Lubelskim Towarzystwie Naukowym imieniem dr. Adama Stanowskiego.

Dr Adam Stanowski w trakcie II wojny światowej walczył w Szarych Szeregach i AK. Brał udział w powstaniu warszawskim. Przez całe życie był związany z Lublinem. W latach komunizmu był członkiem Klubu Inteligencji Katolickiej, a później "Solidarności”. Brał udział w rozmowach Okrągłego Stołu. Był senatorem I kadencji. Zmarł w 1990 roku.

W ubiegłym roku radny Piotr Kowalczyk (PiS) chciał, by to miejsce nosiło imię zmarłej pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich. Pomysł jednak upadł.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kromka / 19 maja 2011 o 11:57
Głupie to pisanie. Owszem było rozważane nazwanie placu przed LTN imieniem zmarłego prezydenta, ale wybrano inny plac.Natomiast przy propozycji nazwania go im. Stanowskiego psiarnia peło wrzeszczy o pomysle, który był wcześniej i który zrealizowano gdzie indziej. Czyli o tym czego nie ma. Tak to wygląda dyskusja w wykonaniu zwolenników peło.
Uważajcie, bo Donald sprzeda nie tylko kolejkę na Kasprowy Wierch, ale i Kasprowy Wierch, a w Lublinie Bramę Krakowską wraz z wami. I wtedy, gdy zostanie z gołą d., na co się zanosi - to niejeden pomyśli, jeżeli go na to będzie stać, - jednak ten Kaczor to był facet OK.
Głupie to pisanie. Owszem było rozważane nazwanie placu przed LTN imieniem zmarłego prezydenta, ale wybrano inny plac.Natomiast przy propozycji nazwania go im. Stanowskiego psiarnia peło wrzeszczy o pomysle, który był wcześniej i który zrealizowano gdzie indziej. Czyli o tym czego nie ma. Tak to wygląda dyskusja w wykonaniu zwolenników peło.
Uważajcie, bo Donald sprzeda nie tylko kolejkę na Kasprowy Wierch, ale i Kasprowy Wierch, a w Lublinie Bramę Krakowską wraz z wami. I wtedy, gdy zostanie z gołą d., na co się zanosi - to niejeden... rozwiń
Avatar
lopez / 19 maja 2011 o 10:39
[quote name='andy' timestamp='1305786124' post='480063']
Może być nawet Plac Żwirka i Muchomorka , byle tylko nie jakiejś kaczki.
[/quote]

@andy
Głąbem i prymitywem się urodziłeś, i jako głąb i prymityw zdechniesz. Takie twoje przeznaczenie, a wiesz prymitywie - każdy kowalem swego losu... ty swój wykuwasz :-)
Avatar
andy / 19 maja 2011 o 08:22
Może być nawet Plac Żwirka i Muchomorka , byle tylko nie jakiejś kaczki.
Avatar
urszula / 19 maja 2011 o 07:51
A może wcale nie musimy nazywać każdego skrawka ziemi czyimś imieniem, którego i tak nikt nie będzie pamiętał. Dzieciom bawiącym się na skwerze i siusiającym psom jest wszystko jedno a i kłócić nie będzie się o co.
Avatar
uczeń Stanowskiego / 19 maja 2011 o 07:49
Nie mam żadnych wątpliwości, że ta psiarnia Pełowska NIGDY nie pomyślałaby o Nim, gdyby nie nagła potrzeba storpedowania planów posłów opozycji. Trzeba raz na zawsze odebrać możliwość powrotu do "faszystowskich propozycji PiS"! Więc działajmy - towarzyszko Mroczkowska!
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 07:44
A czymże zasłużyli się ŚP. Lech i Maria Kaczyńscy Lublinowi? Nie bardzo potrafię znaleźć wymierne rezultaty dla Polski. Stanowski to dobry pomysł. Trzeba godnie uczcić zasłużonych Lubelszczyzny i nie pozwolić, by pamięć o nich wygasła. Dlatego byłem zwolennikiem ul. Lesława Pagi czy Zakątku Panasa na Starym Mieście. A jeżeli chodzi o Polaków to już wolałbym np. Plac Geremka (wprowadził nas jako szef MSZ do NATO i UE, był ceniony w Europie).

Lech Kaczyński był osobą kontrowersyjną za życia (np. kpienie z Konstytucji w sprawie votum nieufności dla Fotygi, bezpodstawne odmowy nominacji sędziowskich, obrażanie sie i dąsanie, słynne zamarcie na Helu na 3 miesiące bez znaków życia i wiele innych). Pozostał też kontrowersyjny po śmierci (spoczynek na Wawelu). Już z tej racji nie powinien mieć swojego Placu, bo chodzi o to, by miejsca łączyły a nie dzieliły.
A czymże zasłużyli się ŚP. Lech i Maria Kaczyńscy Lublinowi? Nie bardzo potrafię znaleźć wymierne rezultaty dla Polski. Stanowski to dobry pomysł. Trzeba godnie uczcić zasłużonych Lubelszczyzny i nie pozwolić, by pamięć o nich wygasła. Dlatego byłem zwolennikiem ul. Lesława Pagi czy Zakątku Panasa na Starym Mieście. A jeżeli chodzi o Polaków to już wolałbym np. Plac Geremka (wprowadził nas jako szef MSZ do NATO i UE, był ceniony w Europie).

Lech Kaczyński był osobą kontrowersyjną za życia (np. kpienie z Konstytucji w sprawie vot... rozwiń
Avatar
Kazik / 18 maja 2011 o 23:32
[quote name='Buzal' timestamp='1305730495' post='479746']
a niby czy sie ten tak zasluzyl i jest lepszy od naszego prezydenta Lecha Kaczynskiego?
Walecznik o wolnosc uciskanego ludu polskeigo ma byc gorszy od jakiegos tam Staniawskiego?
pelowcy nawet i uni europejskiej pomnik stawiac bedo bo pomagaja wysanczac osostnie soki z prawdziwych Polakow.
ale jak partiotycznego patriarche uszanowac i oddac czesc jak nalezy i napisac ze nasz prezydet, to juz nie ....
glupioe i niewyksztalcone na patriotyzm kanalie.
[/quote]
niestety rodaku. ale Twoj glos zostanie pominiety z dyskusji.
bedziesz poczytywany za czlowieka nie na czasie, bo wolnosc i dobro ojczyzny, jak wiekszosci prawdziwych Polakow lezy Ci na sercu! Nieroby zyjacy kosztem ludu pracujacego zaszczuja takich, jak Ty i inni godni najwyzszego szacunku patriotow!
[quote name='Buzal' timestamp='1305730495' post='479746']
a niby czy sie ten tak zasluzyl i jest lepszy od naszego prezydenta Lecha Kaczynskiego?
Walecznik o wolnosc uciskanego ludu polskeigo ma byc gorszy od jakiegos tam Staniawskiego?
pelowcy nawet i uni europejskiej pomnik stawiac bedo bo pomagaja wysanczac osostnie soki z prawdziwych Polakow.
ale jak partiotycznego patriarche uszanowac i oddac czesc jak nalezy i napisac ze nasz prezydet, to juz nie ....
glupioe i niewyksztalcone na pa... rozwiń
Avatar
Staś / 18 maja 2011 o 23:12
[quote name='POpieramPO' timestamp='1305749781' post='479920']
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[/quote]
Pomimo, że był na placu po wizycie na KUL to i tak trzy razy nazwał tą uczelnie Katolickim Uniwersytetem Ludowym
[quote name='POpieramPO' timestamp='1305749781' post='479920']
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[/quote]
Pomimo, że był na placu po wizycie ... rozwiń
Avatar
Staś / 18 maja 2011 o 23:07
[quote name='POpieramPO' timestamp='1305749781' post='479920']
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[/quote]
Avatar
POpieramPO / 18 maja 2011 o 22:16
[quote name='wiechu' timestamp='1305744034' post='479854']
Kaczyński był kanalią bez honoru (sprawa z pluciem na żonę przez T. Rydzyka), oprócz tego był co najwyżej rezydentem Izraela w Warszawie i pieskiem na smyczy braciszka! Ponad to, hamulcowym rozwoju Polski. I co najciekawsze, nawet nie chciało mu się postawić swej kaczej łapy na lubelskim deptaku!!! Olał nas Lublinian, teraz Lublin powinien olać jego!!!!!!
[/quote]
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[quote name='wiechu' timestamp='1305744034' post='479854']
Kaczyński był kanalią bez honoru (sprawa z pluciem na żonę przez T. Rydzyka), oprócz tego był co najwyżej rezydentem Izraela w Warszawie i pieskiem na smyczy braciszka! Ponad to, hamulcowym rozwoju Polski. I co najciekawsze, nawet nie chciało mu się postawić swej kaczej łapy na lubelskim deptaku!!! Olał nas Lublinian, teraz Lublin powinien olać jego!!!!!!
[/quote]
skoro port lotniczy nazwano imieniem ży... rozwiń
Avatar
kromka / 19 maja 2011 o 11:57
Głupie to pisanie. Owszem było rozważane nazwanie placu przed LTN imieniem zmarłego prezydenta, ale wybrano inny plac.Natomiast przy propozycji nazwania go im. Stanowskiego psiarnia peło wrzeszczy o pomysle, który był wcześniej i który zrealizowano gdzie indziej. Czyli o tym czego nie ma. Tak to wygląda dyskusja w wykonaniu zwolenników peło.
Uważajcie, bo Donald sprzeda nie tylko kolejkę na Kasprowy Wierch, ale i Kasprowy Wierch, a w Lublinie Bramę Krakowską wraz z wami. I wtedy, gdy zostanie z gołą d., na co się zanosi - to niejeden pomyśli, jeżeli go na to będzie stać, - jednak ten Kaczor to był facet OK.
Głupie to pisanie. Owszem było rozważane nazwanie placu przed LTN imieniem zmarłego prezydenta, ale wybrano inny plac.Natomiast przy propozycji nazwania go im. Stanowskiego psiarnia peło wrzeszczy o pomysle, który był wcześniej i który zrealizowano gdzie indziej. Czyli o tym czego nie ma. Tak to wygląda dyskusja w wykonaniu zwolenników peło.
Uważajcie, bo Donald sprzeda nie tylko kolejkę na Kasprowy Wierch, ale i Kasprowy Wierch, a w Lublinie Bramę Krakowską wraz z wami. I wtedy, gdy zostanie z gołą d., na co się zanosi - to niejeden... rozwiń
Avatar
lopez / 19 maja 2011 o 10:39
[quote name='andy' timestamp='1305786124' post='480063']
Może być nawet Plac Żwirka i Muchomorka , byle tylko nie jakiejś kaczki.
[/quote]

@andy
Głąbem i prymitywem się urodziłeś, i jako głąb i prymityw zdechniesz. Takie twoje przeznaczenie, a wiesz prymitywie - każdy kowalem swego losu... ty swój wykuwasz :-)
Avatar
andy / 19 maja 2011 o 08:22
Może być nawet Plac Żwirka i Muchomorka , byle tylko nie jakiejś kaczki.
Avatar
urszula / 19 maja 2011 o 07:51
A może wcale nie musimy nazywać każdego skrawka ziemi czyimś imieniem, którego i tak nikt nie będzie pamiętał. Dzieciom bawiącym się na skwerze i siusiającym psom jest wszystko jedno a i kłócić nie będzie się o co.
Avatar
uczeń Stanowskiego / 19 maja 2011 o 07:49
Nie mam żadnych wątpliwości, że ta psiarnia Pełowska NIGDY nie pomyślałaby o Nim, gdyby nie nagła potrzeba storpedowania planów posłów opozycji. Trzeba raz na zawsze odebrać możliwość powrotu do "faszystowskich propozycji PiS"! Więc działajmy - towarzyszko Mroczkowska!
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 07:44
A czymże zasłużyli się ŚP. Lech i Maria Kaczyńscy Lublinowi? Nie bardzo potrafię znaleźć wymierne rezultaty dla Polski. Stanowski to dobry pomysł. Trzeba godnie uczcić zasłużonych Lubelszczyzny i nie pozwolić, by pamięć o nich wygasła. Dlatego byłem zwolennikiem ul. Lesława Pagi czy Zakątku Panasa na Starym Mieście. A jeżeli chodzi o Polaków to już wolałbym np. Plac Geremka (wprowadził nas jako szef MSZ do NATO i UE, był ceniony w Europie).

Lech Kaczyński był osobą kontrowersyjną za życia (np. kpienie z Konstytucji w sprawie votum nieufności dla Fotygi, bezpodstawne odmowy nominacji sędziowskich, obrażanie sie i dąsanie, słynne zamarcie na Helu na 3 miesiące bez znaków życia i wiele innych). Pozostał też kontrowersyjny po śmierci (spoczynek na Wawelu). Już z tej racji nie powinien mieć swojego Placu, bo chodzi o to, by miejsca łączyły a nie dzieliły.
A czymże zasłużyli się ŚP. Lech i Maria Kaczyńscy Lublinowi? Nie bardzo potrafię znaleźć wymierne rezultaty dla Polski. Stanowski to dobry pomysł. Trzeba godnie uczcić zasłużonych Lubelszczyzny i nie pozwolić, by pamięć o nich wygasła. Dlatego byłem zwolennikiem ul. Lesława Pagi czy Zakątku Panasa na Starym Mieście. A jeżeli chodzi o Polaków to już wolałbym np. Plac Geremka (wprowadził nas jako szef MSZ do NATO i UE, był ceniony w Europie).

Lech Kaczyński był osobą kontrowersyjną za życia (np. kpienie z Konstytucji w sprawie vot... rozwiń
Avatar
Kazik / 18 maja 2011 o 23:32
[quote name='Buzal' timestamp='1305730495' post='479746']
a niby czy sie ten tak zasluzyl i jest lepszy od naszego prezydenta Lecha Kaczynskiego?
Walecznik o wolnosc uciskanego ludu polskeigo ma byc gorszy od jakiegos tam Staniawskiego?
pelowcy nawet i uni europejskiej pomnik stawiac bedo bo pomagaja wysanczac osostnie soki z prawdziwych Polakow.
ale jak partiotycznego patriarche uszanowac i oddac czesc jak nalezy i napisac ze nasz prezydet, to juz nie ....
glupioe i niewyksztalcone na patriotyzm kanalie.
[/quote]
niestety rodaku. ale Twoj glos zostanie pominiety z dyskusji.
bedziesz poczytywany za czlowieka nie na czasie, bo wolnosc i dobro ojczyzny, jak wiekszosci prawdziwych Polakow lezy Ci na sercu! Nieroby zyjacy kosztem ludu pracujacego zaszczuja takich, jak Ty i inni godni najwyzszego szacunku patriotow!
[quote name='Buzal' timestamp='1305730495' post='479746']
a niby czy sie ten tak zasluzyl i jest lepszy od naszego prezydenta Lecha Kaczynskiego?
Walecznik o wolnosc uciskanego ludu polskeigo ma byc gorszy od jakiegos tam Staniawskiego?
pelowcy nawet i uni europejskiej pomnik stawiac bedo bo pomagaja wysanczac osostnie soki z prawdziwych Polakow.
ale jak partiotycznego patriarche uszanowac i oddac czesc jak nalezy i napisac ze nasz prezydet, to juz nie ....
glupioe i niewyksztalcone na pa... rozwiń
Avatar
Staś / 18 maja 2011 o 23:12
[quote name='POpieramPO' timestamp='1305749781' post='479920']
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[/quote]
Pomimo, że był na placu po wizycie na KUL to i tak trzy razy nazwał tą uczelnie Katolickim Uniwersytetem Ludowym
[quote name='POpieramPO' timestamp='1305749781' post='479920']
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[/quote]
Pomimo, że był na placu po wizycie ... rozwiń
Avatar
Staś / 18 maja 2011 o 23:07
[quote name='POpieramPO' timestamp='1305749781' post='479920']
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[/quote]
Avatar
POpieramPO / 18 maja 2011 o 22:16
[quote name='wiechu' timestamp='1305744034' post='479854']
Kaczyński był kanalią bez honoru (sprawa z pluciem na żonę przez T. Rydzyka), oprócz tego był co najwyżej rezydentem Izraela w Warszawie i pieskiem na smyczy braciszka! Ponad to, hamulcowym rozwoju Polski. I co najciekawsze, nawet nie chciało mu się postawić swej kaczej łapy na lubelskim deptaku!!! Olał nas Lublinian, teraz Lublin powinien olać jego!!!!!!
[/quote]
skoro port lotniczy nazwano imieniem żyjącego Wałęsyto można przecięż nazwać imieniem Tuska - Genialnego Ówielbianego Wodza Naszej Ojczyzny. Przecież ten najbardziej niezależny i obiektywny dziennikarz Lis, razem z Tuskiem doszli do wniosku, ze Tusk jest gospodarczym silnikiem Europy, więc plac mu się należy jak jego najlepszemu ministrowi Grabarczykowi kwiaty, za najlepszą sieć dróg w Europie.
[quote name='wiechu' timestamp='1305744034' post='479854']
Kaczyński był kanalią bez honoru (sprawa z pluciem na żonę przez T. Rydzyka), oprócz tego był co najwyżej rezydentem Izraela w Warszawie i pieskiem na smyczy braciszka! Ponad to, hamulcowym rozwoju Polski. I co najciekawsze, nawet nie chciało mu się postawić swej kaczej łapy na lubelskim deptaku!!! Olał nas Lublinian, teraz Lublin powinien olać jego!!!!!!
[/quote]
skoro port lotniczy nazwano imieniem ży... rozwiń