Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Miały być usprawnienia dla kierowców na ul. Jana Pawła II. Ale nie ma

Autor: Zdjęcie autora drs
1 9 A A

Obiecane usprawnienia na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Gęsią do dziś nie zostały wprowadzone, choć miasto zapowiadało, że zrobi to do końca listopada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie deklaracje padły, gdy miesiąc temu pisaliśmy o problemie zgłoszonym nam przez jednego z mieszkańców. O co chodzi? O brak możliwości zawracania na skrzyżowaniu przez kierowców jadących od strony ul. Granitowej. Kierowcy skarżą się, że muszą przez to skręcać w lewo w ul. Gęsią nadkładając drogi. Nasz Czytelnik wyliczył, że można przez to stracić nawet 5 minut. Gdy pytaliśmy w Ratuszu o rozwiązanie problemu urzędnicy zapowiedzieli, że wymienią "szkiełko” w sygnalizatorze tak, by namalowana na nim strzałka pozwalała również na zawracanie. - Powinno się to udać do końca listopada - deklarował Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dlaczego tak się nie stało? - Wstrzymaliśmy się do czasu zakończenia pomiarów ruchu prowadzonych na ponad setce skrzyżowań. Okazało się, że ruch w ciągu ul. Gęsiej jest na tyle mały, że można "wykroić” więcej zielonego światła dla skręcających w lewo i zawracających - mówi Kieliszek. - Dlatego dopiero w grudniu zlecimy zmianę na skrzyżowaniu. Powinna być wprowadzona jeszcze w grudniu lub na początku stycznia - zapowiada tym razem.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zdziwiony / 11 grudnia 2014 o 01:52

Nowy odcinek ulicy Jana Pawła II, dwa pasy ruchu w jedną stronę, oddzielone pasem zieleni. Chodnik dla pieszych oddalony od jezdni, przejścia z sygnalizacją i co? Ograniczenie do 50 km\h, niemal codzienne kontrole nieoznakowanego radiowozu, często fotoradar straży miejskiej. Z czego to wynika, bo chyba nie z zagrożenia na tym odcinku? A może chodzi tylko o nałapanie mandatów?

Avatar
Aśka / 10 grudnia 2014 o 23:55
Ja osobiście czytając wypowiedzi Pana rzecznika mam wrażenie, że bezkrytycznie przekazuje informacje od urzędników /lub z nimi je uzgadnia tego nie wiem/. Końcowy efekt jest przekombinowany... Prawda jest taka, że odbiorcy nie są głupi.
Avatar
wszolek / 10 grudnia 2014 o 20:49

Rzecznik przekazuje stanowisko, decyzje, które zostało podjęte. Jako rzecznik ma obowiązek informowania o prawdzie i faktach jakie zaistniały i oczywiście, że jest w 100% odpowiedzialny za to co mówi!!! Jeśli mówi kłamstwa to kłamie. A jeśli tylko robi za papugę to jego posada jest całkowicie zbędna.

Avatar
q / 10 grudnia 2014 o 19:16

To nie rzecznik sobie wymyśla terminy tylko takie mu w urzędzie, zarządzie dróg podają, a on nam to tylko przekazuje.

Brak logicznego myślenia niektórych komentatorów mnie zaskakuje! Ludzie, zastanówcie się zanim coś napiszecie i oskarżycie kogoś, kto temu nie jest winien. Mnie samej też niektóre decyzje miasta sie podobają, ale nie mam o to pretensji do rzeczników, bo to nonsens!!!

Panie Kieliszek ... jak Pan ma coś do powiedzenia publicznie to przemyśl Pan to dwa razy, bo czytelnicy nie wiedzą czy Pan kłamie, czy mówi prawdę.

rozwiń
Avatar
Kryspin / 10 grudnia 2014 o 18:11
3 lata jakas firma z Hiszpanii zmarnowala czas na pomiary papuerologie itp. teraz ponownie jakas firma krzak bedzie analizowac przez kolejne lata natezenie ruchu itp itd. a Lublin jak byl zakorkowany tak pewnue bedzie....
kochani urzednicy... wyjedzcie swoimi priv autami na drogi z priv paliwem w baku to od razu cos bedziecie chcieli zmienic na lepsze.... w naszym Lublinie...
Avatar
Czytelnik / 10 grudnia 2014 o 18:10

Panie Kieliszek ... jak Pan ma coś do powiedzenia publicznie to przemyśl Pan to dwa razy, bo czytelnicy nie wiedzą czy Pan kłamie, czy mówi prawdę.

Avatar
Antoni / 10 grudnia 2014 o 18:04

Zawracanie to jedno, ale z Gęsiej też normalnie nie można wyjechać w prawo, bo zielonej strzałki brak. Co ciekawe dla tirów opuszczających Selgros taka strzałka w stronę Al. Kraśnickiej JEST . No cóż tak to wygląda jak skrzyżowanie przebudowywane jest na koszt Selgrosa /łącznie ze zmianą przystanków MPK/ Miasto niestety  ma to gdzieś ....

Avatar
Obywatel / 10 grudnia 2014 o 17:11

... a ograniczenie szybkości do 60km/h wprowadzono na nowej drodze wyjazdowej z Lublina bez żadnych badań.

Avatar
Leon z działek / 10 grudnia 2014 o 16:54

Listopad, grudzień, styczeń czy maj - jeden kieliszek...

Avatar
zdziwiony / 11 grudnia 2014 o 01:52

Nowy odcinek ulicy Jana Pawła II, dwa pasy ruchu w jedną stronę, oddzielone pasem zieleni. Chodnik dla pieszych oddalony od jezdni, przejścia z sygnalizacją i co? Ograniczenie do 50 km\h, niemal codzienne kontrole nieoznakowanego radiowozu, często fotoradar straży miejskiej. Z czego to wynika, bo chyba nie z zagrożenia na tym odcinku? A może chodzi tylko o nałapanie mandatów?

Avatar
Aśka / 10 grudnia 2014 o 23:55
Ja osobiście czytając wypowiedzi Pana rzecznika mam wrażenie, że bezkrytycznie przekazuje informacje od urzędników /lub z nimi je uzgadnia tego nie wiem/. Końcowy efekt jest przekombinowany... Prawda jest taka, że odbiorcy nie są głupi.
Avatar
wszolek / 10 grudnia 2014 o 20:49

Rzecznik przekazuje stanowisko, decyzje, które zostało podjęte. Jako rzecznik ma obowiązek informowania o prawdzie i faktach jakie zaistniały i oczywiście, że jest w 100% odpowiedzialny za to co mówi!!! Jeśli mówi kłamstwa to kłamie. A jeśli tylko robi za papugę to jego posada jest całkowicie zbędna.

Avatar
q / 10 grudnia 2014 o 19:16

To nie rzecznik sobie wymyśla terminy tylko takie mu w urzędzie, zarządzie dróg podają, a on nam to tylko przekazuje.

Brak logicznego myślenia niektórych komentatorów mnie zaskakuje! Ludzie, zastanówcie się zanim coś napiszecie i oskarżycie kogoś, kto temu nie jest winien. Mnie samej też niektóre decyzje miasta sie podobają, ale nie mam o to pretensji do rzeczników, bo to nonsens!!!

Panie Kieliszek ... jak Pan ma coś do powiedzenia publicznie to przemyśl Pan to dwa razy, bo czytelnicy nie wiedzą czy Pan kłamie, czy mówi prawdę.

rozwiń
Avatar
Kryspin / 10 grudnia 2014 o 18:11
3 lata jakas firma z Hiszpanii zmarnowala czas na pomiary papuerologie itp. teraz ponownie jakas firma krzak bedzie analizowac przez kolejne lata natezenie ruchu itp itd. a Lublin jak byl zakorkowany tak pewnue bedzie....
kochani urzednicy... wyjedzcie swoimi priv autami na drogi z priv paliwem w baku to od razu cos bedziecie chcieli zmienic na lepsze.... w naszym Lublinie...
Avatar
Czytelnik / 10 grudnia 2014 o 18:10

Panie Kieliszek ... jak Pan ma coś do powiedzenia publicznie to przemyśl Pan to dwa razy, bo czytelnicy nie wiedzą czy Pan kłamie, czy mówi prawdę.

Avatar
Antoni / 10 grudnia 2014 o 18:04

Zawracanie to jedno, ale z Gęsiej też normalnie nie można wyjechać w prawo, bo zielonej strzałki brak. Co ciekawe dla tirów opuszczających Selgros taka strzałka w stronę Al. Kraśnickiej JEST . No cóż tak to wygląda jak skrzyżowanie przebudowywane jest na koszt Selgrosa /łącznie ze zmianą przystanków MPK/ Miasto niestety  ma to gdzieś ....

Avatar
Obywatel / 10 grudnia 2014 o 17:11

... a ograniczenie szybkości do 60km/h wprowadzono na nowej drodze wyjazdowej z Lublina bez żadnych badań.

Avatar
Leon z działek / 10 grudnia 2014 o 16:54

Listopad, grudzień, styczeń czy maj - jeden kieliszek...

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 4

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!