wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Miasto chce billboardami zachęcić do jazdy komunikacją miejską

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2011, 16:15
Autor: (drs)

Billboardy zawisły przy Dworcu Głównym PKS, przy Nadbystrzyckiej i obok ronda koło ZUS. (Maciek Kacz
Billboardy zawisły przy Dworcu Głównym PKS, przy Nadbystrzyckiej i obok ronda koło ZUS. (Maciek Kacz

Ulicznymi billboardami władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. To kolejny etap kampanii "Odkorkujmy Lublin”, która zaczęła się od powieszenia plakatów w autobusach i trolejbusach.

Zdjęcia pokazują, jaką powierzchnię zajmują osoby przemieszczające się prywatnymi samochodami, a ile miejsca zajmuje na ulicy miejski autobus. – Zestawiliśmy ze sobą dwa zdjęcia. Jedno pokazuje większą część placu Zamkowego zastawioną przez 45 samochodów i to samo miejsce niemal puste, z jednym tylko autobusem – informuje Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.

Pod zdjęciem jest też porównanie kosztów paliwa potrzebnego do przewiezienia jednej osoby danym środkiem transportu. – Jak wynika z obliczeń, jeżdżenie komunikacją miejską jest 20 razy tańsze – dodaje Opasiak.

Billboardy zawisły przy Dworcu Głównym PKS, przy Nadbystrzyckiej i obok ronda koło ZUS. W grudniu podobne plakaty mają być umieszczone w gablotach reklamowych wiat przystankowych.

Akcję organizuje ZTM, MPK, Urząd Miasta oraz Forum Rozwoju Lublina i Porozumienie Rowerowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
error target
szmal
ula
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

error target
error target (10 listopada 2011 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to może inny przykład - samochodem z Czubów do pracy na koncertowej (Czechów) jadę teraz niecałe 15 minut (w wakacje jak nie ma studenciaków wieśniaków ok 7-8). gdybym miał jechać autobusem (44, inne nie pasują) to musiałbym przedzierać się przez okolice politechniki, pokonać wiecznie zakorkowaną nadbystrzycką, ścisłe centrum itd. trasa 4 razy dłuższa, ok 45 minut jazdy a potem od przystanku jeszcze ok 10 minut marszu. czyli stracona godzina snu. pomijam już smierdzących ludzi i agresywnych świrów na siedzeniu obok. i niech mi ktoś udowodni że taka zamiana ma sens?
Rozwiń
szmal
szmal (10 listopada 2011 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a dotacja z czyich pieniędzy czy aby nie z naszych podatków
Rozwiń
ula
ula (10 listopada 2011 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i znów kolega od reklamy zarobi na głupocie ale jakie to postępowe /notabene reklama o Lublinie jakie przyniosła korzyści / koszty tak zyski zero miasto dotuje komunikację
miejską gdyby nie to bilety kosztowałyby sporo więcej , miasto sprzedało wiele linii o dużym natężeniu ruchu samo strzeliło sobie w kostkę więc idąc tym tokiem myślenia powinna być prywatyzacja całkowita wszystkich linii ...
ostatnio pracownicy MPK myją przystanki i to też jakieś koszty ale tak umyty przystanek niczym nie różni się od tego przed umyciem no może mniej o dwie przylepione gumy
i tak można by wyliczać ale czy komuś na tym zależy ..... rozbite szyby to w Lublinie norma
piątek ,sobota,niedziela wandale po dyskotekach się nudzą to też koszty nie małe ... czy ktoś ma pomysł z MPK na zmiany - odp. -NIE mieszkańcy pokryją koszty ... i taka zabawa trwa
Rozwiń
Sokrates
Sokrates (10 listopada 2011 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuje podejść do tego w inny sposób np. dla dojeżdżających lublinian do pracy wprowadzić bilety miesięczne ulgowe(po okazaniu dowodu rejestracyjnego i poświadczenia o zatrudnieniu by nie było nadużyć) jak dla uczniów, może specjalny pas ruchu dla autobusów jak mają duże miasta, co jest gwarancją szybszego przemieszczania się w różne części miasta itp... może to zachęciłoby ludzi do korzystania ze środków komunikacji a kasa z plakatów niech zrefunduje pozostałą część biletu;)
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2011 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='paula' timestamp='1320919073' post='556707']
Pomysł to może i dobry ale nikt nie przekona mnie do jazdy MPK jeżeli mam własny samochód. Przykład jadąc na ul.Zana autobusem dotarłam tam po 40 min. , moim własnym po 15 min. Pozdrawiam.
[/quote]
Jakim sposobem można uznać ten pomysł za dobry skoro nie przekonał on nawet samych pomysłodawców jeżdżą do pracy samochodami zamiast komunikacją? To tak jakby mięsożerca namawiał do wegetarianizmu albo ksiądz do ubóstwa. To marnowanie pieniędzy podatników, no ale jak zabraknie to zawsze można podnieść podatki - z dedykacją dla rady miasta sprawującej nadzór nad MPK i jeżdżącej do pracy autobusami.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!