niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto chciało szczepić szczepionką, której nie ma. Konkurs odwołany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2010, 19:34
Autor: (tom)

Ratusz odwołał konkurs na profilaktyczne szczepienia dzieci i dorosłych lublinian. Powód? Błędy w ofercie konkursowej. Poszło o sformułowanie "szczepienia ochronne przeciw rakowi szyjki macicy”.

Miasto wystosowało ofertę konkursową, w której szukało przychodni, które chcą zaszczepić dziewczynki urodzone w 1998 roku "przeciw rakowi szyjki macicy”. Urzędnicy się zagalopowali i z niefortunnie zredagowanego tekstu oferty wynikało, że chcą szczepić specyfikiem, którego jeszcze nie ma świecie. Jest za to szczepionka przeciw wirusowi HPV który może wywołać raka szyjki macicy.

O błędzie dowiedzieliśmy się od szefa jednej z przychodni w Lublinie. – Może to i ładnie brzmi, ale dziwne żeby miasto miało takie szczepionki – mówi nasz rozmówca, który prosi zachowanie anonimowości, bo sam startuje w tym konkursie.

Ratusz szukał przychodni, które mogłyby wykonać pakiet bezpłatnych szczepień. Chodzi m.in. o 1250 szczepień przeciwko pneumokokom dzieci urodzonych w 2007 roku, przeciw wspomnianemu już wirusowi HPV (500 dziewcząt urodzonych w 1998 roku) i szczepionki przeciwko grypie przeznaczone dla ponad 8 tysięcy osób powyżej 65 roku życia. Łącznie miasto przeznaczyło na ten cel 1,2 mln złotych.

Co teraz? Konkurs zostanie ponownie ogłoszony z początkiem kwietnia. Zgodnie z poprzednim ogłoszeniem szczepienia miały ruszyć 26 kwietnia, jednak teraz termin ten nie zostanie dotrzymany.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~kolka~
salo(no)wa
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~kolka~
~kolka~ (29 marca 2010 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I niech mi ktoś powie ,że czytanie wyłącznie Stanisława Lema jest zajęciem bezpiecznym.....Ci w Ratuszu nawet mistrza przewyższają...popatrz, popatrz.
Rozwiń
salo(no)wa
salo(no)wa (29 marca 2010 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ten chłopak ze zdkęcia (ewidentna ręka chłopaka) jest szczepiony przeciwko rakowi szyjki macicy (a traktuje o tym artykuł z gazety)
Rozwiń
Gość
Gość (29 marca 2010 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy wyście całkiem pogłupieli z tymi szczepieniami, zarażać zdrowe organizmy jakimiś wirusami. Zaszczepić Radę Miasta i Prezydenta wszystkimi tymi szczepionkami i poczekać rok. Jak połowa z nich jeszcze będzie zdrowa to już będzie sukces że tylko połowa pieniędzy została wyrzucona w błoto. Dziwne że nikt z bogatych ludzi się nie szczepi tylko biedaków chcą na siłę uszczęśliwić. Ja i moje dzieci już od wielu lat się nie szczepimy dzięki temu dzieci są od wielu lat zdrowe a ja do lekarza chodzę co 5 lat na badania okresowe z pracy. Początkowo lekarze z przychodni straszyli mnie policją i prokuraturą że nie szczepię dzieci, dopiero jak napisałem oświadczenie do przychodni że nie chcę aby moje dzieci były szczepione skończyło straszenie różnymi służbami represji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!