poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Miasto dofinansuje stomatologów szkolnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 stycznia 2010, 14:54
Autor: (tom)

500 tysięcy zł na plomby, lakowanie i profilaktykę. – Uzupełniamy ofertę NFZ – o dofinansowaniu stomatologii dziecięcej mówi Grażyna Jackowska, z-ca dyrektora wydziału zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Lublin.

Urząd Miasta od kilku lat finansuje leczenie zębów u dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku zarezerwowano na ten cel pół miliona zł.

W ramach profilaktyki przeciw-próchnicowej płacimy za lakowanie zębów przedtrzonowych dzieciom do 12. roku życia i drugich trzonowych do 13. roku życia.

- Fundusz płaci tylko za lakowanie pierwszych zębów trzonowych do 7. roku życia – mówi Jackowska. Dodatkowo finansowane będzie wypełnienie zębów plombami światłoutwardzalnymi, czyli białymi wszystkich zębów, a nie jak w przypadku finansowania przez niż. tylko zębów przednich.

W ubiegłym roku z dofinansowania miejskiego skorzystało ponad 6,1 tysiąca uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz z dwóch ośrodków szkolno-wychowawczych. W tym roku liczba ta może być podobna.

– Finansujemy świadczenia uczniom do momentu kiedy uczęszczają do szkoły. Dlatego nawet młodzież powyżej 18 roku życia może bezpłatnie leczyć zęby nowoczesnymi metodami – dodaje Jackowska.

– Z zapewnieniem opieki problemu nie ma. Prawie we wszystkich szkołach funkcjonują gabinety stomatologiczne, lub szkoły maja podpisane umowy z gabinetami położonymi najbliżej szkół.

Urząd Miasta, poza opieką stomatologiczną, dofinansowuje programy profilaktyczne, których celem jest korekta wad postawy oraz walka z otyłością i nadwagą.

W najbliższych dniach dowiemy się szczegółów na temat szczepień profilaktycznych. – Wzorem lat ubiegłych będziemy szczepić przeciwko pneumokokom, wirusowi HPV i przeciwko grypie – mówi Jackowska. Niestety nie będzie w tym roku szczepień przeciwko meningokokom.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!