Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2013 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Miasto nie zdejmie koziołka z parkietu

0 11 A A
Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich (Wojciech Nieśpiałowski)
Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich (Wojciech Nieśpiałowski)

Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Jego zdjęcia domagał się jeden z radnych PO. Argumentował, że zawodnicy depczą po miejskim symbolu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To już oficjalna odpowiedź miasta: herb pozostanie na swoim miejscu. O jego umieszczenie prosił jeden z klubów sportowych. Z kolei radnemu PO, Leszkowi Daniewskiemu nie podobało się takie umiejscowienie koziołka.

– Nigdy nie powinien się tam znaleźć – pisał Daniewski do prezydenta prosząc o usunięcie miejskiego symbolu z parkietu. – Herb umieszcza się w budynkach, na budynkach, a nie na parkietach czy wykładzinach hal sportowych. Nie znajduję uzasadnienia umieszczenia herbu pod nogami grających zawodników.

Radny zabiegał o usunięcie herbu w zarządzającym halą Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale nic nie wskórał. – Jako wieloletni samorządowiec wyrażam swoje oburzenie i stanowczy sprzeciw i jednocześnie proszę pana prezydenta o spowodowanie przerwania tych zbyt długo trwających przepychanek i dotychczasowego łamania prawa – czytamy w piśmie Daniewskiego.
Radnemu nie udało się przekonać prezydenta. Zwłaszcza do argumentu, że łamane jest prawo. – W obiekcie tym prowadzone są rozgrywki sportowe na różnym szczeblu, w tym I ligi koszykówki mężczyzn oraz imprezy kulturalne, które gromadzą rzesze widzów i są szeroko relacjonowane w mediach lokalnych i ogólnopolskich – odpisał radnemu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Zdaniem Żuka buduje to pozytywny wizerunek miasta, które wspiera sport i jest partnerem dla lubelskich klubów. – Relacje fotograficzne i filmowe koncentrują się na wydarzeniach, które mają miejsce na parkiecie hali. Pokazywany jest herb miasta, co wpływa na identyfikację wydarzeń z naszym miastem i dzięki temu je promuje – tłumaczy prezydent.

Żuk wskazuje też na inne miasta, w których herb jest umieszczony w podobny sposób. To m.in. Ostrów Wielkopolski, Toruń, Kutno, Stargard Szczeciński i Opole. Powołuje też Madryt, gdzie miejski herb można znaleźć na chodnikach.

W wielu miastach herby można zobaczyć na klapach studzienek kanalizacyjnych. Tak jest m.in. w Lublinie, gdzie koziołek widnieje na części studzienek miejskich wodociągów, których pracownikiem jest… radny Daniewski.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 09:09

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

mnie jest głupio
Głosowałem na tego kretyna

uczę sie jednak na błędach i tym razem poprę kandydata z całkiem innej opcji

Avatar
iya / 30 grudnia 2013 o 08:21

pan radny złapał jesiennego pisiorka i chyba już z tego nie wyjdzie , bo to już tak zostaje na zawsze.

Avatar
Jan Kilacki L.psychiatra / 30 grudnia 2013 o 07:33

Panie radny Daniewski zapraszamy na konsultacje do naszej poradni.

Jeszcze nie jest za późno.

                                                                Jan Kilacki Lekarz psychiatra.

Avatar
Miejscowy / 29 grudnia 2013 o 22:07

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

Avatar
Elektryk z Elektromontarzu / 29 grudnia 2013 o 21:52

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2013 o 21:41

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Ups,ale jaja,pan radny poucza a nie potrafi poprawnie napisać prostego słowa.

rozwiń
Avatar
Babcia Józia / 29 grudnia 2013 o 21:33

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
oplico / 29 grudnia 2013 o 21:12
Leszku, choć udajecie pseudokonflikt a niby jestescie dogadani to Żuk cie oszuka. Nie będziesz miał jedynki. Tą juz oddał w imie tworzenia wspólnego komitetu K. Żuka.
Avatar
bosman / 29 grudnia 2013 o 20:49

Czy wszyscy (za)radni Lublina to idioci?

Avatar
abdul wisimulacha / 29 grudnia 2013 o 20:45

To już jakaś plaga debilizmu!Najpierw Ryba ze swoimi paranoicznymi pomysłami,ostatnio jakiś półgłup-nawet nie pamiętam nazwiska-co chciał zmieniać Głęboką w ulicę Ofiar Swojej Głupoty,teraz następny!

Kto płodzi takie zryte łby???Może byli robieni po pijaku?

Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 09:09

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

mnie jest głupio
Głosowałem na tego kretyna

uczę sie jednak na błędach i tym razem poprę kandydata z całkiem innej opcji

Avatar
iya / 30 grudnia 2013 o 08:21

pan radny złapał jesiennego pisiorka i chyba już z tego nie wyjdzie , bo to już tak zostaje na zawsze.

Avatar
Jan Kilacki L.psychiatra / 30 grudnia 2013 o 07:33

Panie radny Daniewski zapraszamy na konsultacje do naszej poradni.

Jeszcze nie jest za późno.

                                                                Jan Kilacki Lekarz psychiatra.

Avatar
Miejscowy / 29 grudnia 2013 o 22:07

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

Avatar
Elektryk z Elektromontarzu / 29 grudnia 2013 o 21:52

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2013 o 21:41

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Ups,ale jaja,pan radny poucza a nie potrafi poprawnie napisać prostego słowa.

rozwiń
Avatar
Babcia Józia / 29 grudnia 2013 o 21:33

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
oplico / 29 grudnia 2013 o 21:12
Leszku, choć udajecie pseudokonflikt a niby jestescie dogadani to Żuk cie oszuka. Nie będziesz miał jedynki. Tą juz oddał w imie tworzenia wspólnego komitetu K. Żuka.
Avatar
bosman / 29 grudnia 2013 o 20:49

Czy wszyscy (za)radni Lublina to idioci?

Avatar
abdul wisimulacha / 29 grudnia 2013 o 20:45

To już jakaś plaga debilizmu!Najpierw Ryba ze swoimi paranoicznymi pomysłami,ostatnio jakiś półgłup-nawet nie pamiętam nazwiska-co chciał zmieniać Głęboką w ulicę Ofiar Swojej Głupoty,teraz następny!

Kto płodzi takie zryte łby???Może byli robieni po pijaku?

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!