Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2016 r.
21:04

Miasto płaci, bo brakuje lokali socjalnych. Rekordowa suma odszkodowań

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
33 16 A A

Miastu kończą się pieniądze na wypłatę odszkodowań właścicielom mieszkań, którzy nie mogą eksmitować lokatorów, bo Ratusz nie ma dla nich lokali socjalnych. Kwota na ten rok okazała się za mała, suma odszkodowań będzie rekordowa, a lokali potrzeba tysiąc

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mechanizm jest prosty. Jeśli właściciel mieszkania (spółdzielnia, wspólnota, osoba fizyczna) ma lokatorów, którzy nie płacą czynszu, może wystąpić o ich eksmisję. Sprawa trafia do sądu, który orzeka, czy lokatorzy muszą opuścić mieszkanie, czy nie. Sąd orzeka też, czy eksmitowanym należy się lokal socjalny od miasta. Jeśli uzna, że się należy, wtedy lokatorów nie wolno wyrzucić dopóki miasto nie zapewni im lokalu.

Problem w tym, że takich mieszkań miastu brakuje. I to dużo. Z tego powodu wielu właścicieli mieszkań nie może się pozbyć niechcianych lokatorów, mimo sądowego wyroku. – Aktualnie na realizację oczekują 1033 wyroki z uprawnieniem do takiego lokalu – przyznaje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.
Zmuszeni do trzymania niechcianych lokatorów właściciele mieszkań mogą żądać od miasta odszkodowań. Skoro mogą, to żądają, a miasto płaci. I płaci niemało, a kwota wciąż rośnie. W 2014 roku z miejskiej kasy wypłacono ok. 425 tys. zł takich odszkodowań, a w zeszłym roku było to 540 tys. zł.

W tym roku miasto wypłaciło już 457 tys. zł, a to nie koniec. – Prognozowana kwota dalszej wypłaty odszkodowań w roku bieżącym na podstawie złożonych pozwów wynosi ok. 300 tys. zł – informuje Bobowska.

Tymczasem kończy się pula pieniędzy zarezerwowanych w miejskiej kasie na takie wypłaty. Prezydent właśnie poprosił radnych o dodatkowe fundusze na odszkodowania, dokładnie 275 tys. złotych. Głosowanie odbędzie się 17 listopada.

Jakie są widoki na to, że przybędzie lokali dla eksmitowanych? Na ten cel miasto przeznacza gorsze mieszkania komunalne zwalniane przez najemców np. przenoszących się w lepsze warunki. – Lokale o obniżonym standardzie przekwalifikowywane są na lokale socjalne. Zwolnione lokale są przeznaczane na realizacje wyroków sądowych – informuje Bobowska. – Skupiamy się zatem na budowie mieszkań komunalnych, co daje możliwość większego pozyskiwania lokali socjalnych z rynku wtórnego.

Tak było m.in. z dwoma blokami na Felinie zasiedlonymi dwa lata temu przez 64 rodziny zwalniające mieszkania, których część przekwalifikowano na lokale socjalne. Podobnie wyglądać ma zasiedlanie 72 mieszkań budowanych przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych. – Z chwilą zasiedlenia mieszkań i uruchomienia programu zamian, wszystkie zwolnione lokale o obniżonym standardzie zostaną przekwalifikowane na socjalne – zapowiada Bobowska. Wspomniane 72 mieszkania budowane na Felinie mają być gotowe w przyszłym roku. – W okolicach czerwca, może trochę później – mówi Łukasz Bilik, rzecznik ZNK.

30 proc. kosztów budowy pokryć ma dopłata z Banku Gospodarstwa Krajowego, tak jak w przypadku lokali oddanych w 2014 r. Kolejnych 300 mieszkań komunalnych ma zbudować przy Drodze Męczenników Majdanka planowana przez miasto spółka celowa współtworzona przez jedną z miejskich spółek oraz fundusz inwestycyjny BGK.

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zgroza co oni z uczciwie pracującymi wyczyniaja / 5 listopada 2016 o 17:51
duda czyni cuda napisał:
nic nie robic, nie miec zmartwien, zimno piwko za 500 plus pic a w wyborach zagłosować i tak dalej sobie zyc.
oto do czego doprowadziły nas cholerne solidaruchy z lat 80, oby bolek z tymi poplecvznikami odpokutował krzywdę nas pracujących
Avatar
duda czyni cuda / 5 listopada 2016 o 14:03
nic nie robic, nie miec zmartwien, zimno piwko za 500 plus pic a w wyborach zagłosować i tak dalej sobie zyc.
Avatar
glupia pracujaca za jalmuzne / 5 listopada 2016 o 13:36
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pomoc miasta jest za mała.Jest 500+ może więc też "czynsz+"  dla tych co nie chcą płacić bo i czemu kiedy płacą za nich inni.Każdy powinien zadbać o to by mieć gdzie mieszkać sam.Powinien też płacić czynsz.Komuna skończyła się w 1989roku.
masz racje, ja  jestem za tym, że oprócz 500+ czynszu  miasto winno wyremontować  im mieszkanie i do tego zakupić porzadne meble z wyższej półki w tym leeganckie łoże po to aby po pijaku się pieprzyć i rozmnażać dla 500+, a jeszcze jak zrobią chore dziecko po pijaku to teraz dodatkowo dostaną 4 tysiące.
masz racje, ja  jestem za tym, że oprócz 500+ czynszu  miasto winno wyremontować  im mieszkanie i do tego zakupić porzadne meble z wyższej półki w tym leeganckie łoże po to aby po pijaku się pieprzyć i rozmnażać dla 500+, a jeszcze jak zrobią chore dziecko po pijaku to teraz dodatkowo dostaną 4 tysiące. rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 09:50
Pomoc miasta jest za mała.Jest 500+ może więc też "czynsz+" dla tych co nie chcą płacić bo i czemu kiedy płacą za nich inni.Każdy powinien zadbać o to by mieć gdzie mieszkać sam.Powinien też płacić czynsz.Komuna skończyła się w 1989roku.
Avatar
hej / 5 listopada 2016 o 08:20
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Miasto wsadziło właścicielom lokali lokatorów i co. Jedni bulili co m-c to OK. Ale masa nie płaciła ba nawet nie chciała skorzystać z uzyskania dodatku mieszkaniowego bo miała czyjąś własność w nosie. Kiedyś mamie do Jej domku Gmina wsadziła lokatorów . Ci nie płacili i... Okazało się, że właściciel lokali musi płacić do Urzędu Skarbowego co n-c podatek za czynsz należny za wynajem lokali. Jak płacić podatek jak okatorzy nie płacą? Otóż US nalicza podatek ześrednie stawki za metr kw. i już. Właściciel ma bulić i już. Na zapytanie szefowej od podatków w  US jak mam płacić jak lokator nie buli już kilka lat? Zmienić lokatorów odpowiedziała Pani z US. A podatek za frajer trzeba płacić i już. Czyli masz GWno a nie własność jak władza i lokatorzy mają Cię w d....
u nas nie ma żadnej własości, chcę wyciąć drzewo na działce pod budowe domu, nie owlno mi, mam mieszkać pod mostem a o ścięcie mam prosić jaśnie państwo z rządu o pozwolenie
u nas nie ma żadnej własości, chcę wyciąć drzewo na działce pod budowe domu, nie owlno mi, mam mieszkać pod mostem a o ścięcie mam prosić jaśnie państwo z rządu o pozwolenie rozwiń
Avatar
das / 5 listopada 2016 o 08:18
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Uważam, że powinniśmy pójść dalej w otaczaniu troskliwą opieką wszystkich eksmitowanych z powodu niepłacenia czynszu, opłat mieszkaniowych, picia alkoholu, nic nierobienia, braku chęci do wszelkiej pracy, pieniactwa, etc, i wybudować dla nich kilka apartamentowców w pobliżu centrum, żeby im w ten sposób wynagrodzić wszelkie doznane krzywdy od tych, którzy czegokolwiek od nich chcą, a czynszu i pracy w szczególności.
masz rację, dodaj do tego jeszcze, że co niektórzy dostają  na chlanie 500+
masz rację, dodaj do tego jeszcze, że co niektórzy dostają  na chlanie 500+ rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:40
Miasto wsadziło właścicielom lokali lokatorów i co. Jedni bulili co m-c to OK. Ale masa nie płaciła ba nawet nie chciała skorzystać z uzyskania dodatku mieszkaniowego bo miała czyjąś własność w nosie. Kiedyś mamie do Jej domku Gmina wsadziła lokatorów . Ci nie płacili i... Okazało się, że właściciel lokali musi płacić do Urzędu Skarbowego co n-c podatek za czynsz należny za wynajem lokali. Jak płacić podatek jak okatorzy nie płacą? Otóż US nalicza podatek ześrednie stawki za metr kw. i już. Właściciel ma bulić i już. Na zapytanie szefowej od podatków w US jak mam płacić jak lokator nie buli już kilka lat? Zmienić lokatorów odpowiedziała Pani z US. A podatek za frajer trzeba płacić i już. Czyli masz GWno a nie własność jak władza i lokatorzy mają Cię w d....
Miasto wsadziło właścicielom lokali lokatorów i co. Jedni bulili co m-c to OK. Ale masa nie płaciła ba nawet nie chciała skorzystać z uzyskania dodatku mieszkaniowego bo miała czyjąś własność w nosie. Kiedyś mamie do Jej domku Gmina wsadziła lokatorów . Ci nie płacili i... Okazało się, że właściciel lokali musi płacić do Urzędu Skarbowego co n-c podatek za czynsz należny za wynajem lokali. Jak płacić podatek jak okatorzy nie płacą? Otóż US nalicza podatek ześrednie stawki za metr kw. i już. Właściciel ma bulić i już. Na zapytanie szefowej od... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:33
ZNK - czyli UM Lublin eksmitował do Ryk ca 80 lokatorów Gminy i opędzlował zabrane mieszkania i co. A no nasuwa się pytanko? Kto zgarnął finans za opylone lokale Gminy? Może hodakowy Prokurator ( co tak broniłł Januśka za spęd czy kiblu na PL. Litewskim podcas kampanii Kaczora ) wyjaśni Lublinianom sprawę i weżmie za d.... Tych co tak "rzundzą" finansami Gminy. Jak śpiewała Stenia Kozłowska? " Daj daj daj nie odmawiaj daj. Dał i POszło do kieszeni czy do kasy Gminy?
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:32
Uważam, że powinniśmy pójść dalej w otaczaniu troskliwą opieką wszystkich eksmitowanych z powodu niepłacenia czynszu, opłat mieszkaniowych, picia alkoholu, nic nierobienia, braku chęci do wszelkiej pracy, pieniactwa, etc, i wybudować dla nich kilka apartamentowców w pobliżu centrum, żeby im w ten sposób wynagrodzić wszelkie doznane krzywdy od tych, którzy czegokolwiek od nich chcą, a czynszu i pracy w szczególności.
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:24
A czemu wlasciciel mieszkania mialby zapewniac mieszkanei gosciu z 22.39 . Mieszkanie jest jego własnością. Nie płacą to wypad i tyle. Jeśli mają na chlanie to niech placa mu a nie to nara
Avatar
zgroza co oni z uczciwie pracującymi wyczyniaja / 5 listopada 2016 o 17:51
duda czyni cuda napisał:
nic nie robic, nie miec zmartwien, zimno piwko za 500 plus pic a w wyborach zagłosować i tak dalej sobie zyc.
oto do czego doprowadziły nas cholerne solidaruchy z lat 80, oby bolek z tymi poplecvznikami odpokutował krzywdę nas pracujących
Avatar
duda czyni cuda / 5 listopada 2016 o 14:03
nic nie robic, nie miec zmartwien, zimno piwko za 500 plus pic a w wyborach zagłosować i tak dalej sobie zyc.
Avatar
glupia pracujaca za jalmuzne / 5 listopada 2016 o 13:36
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pomoc miasta jest za mała.Jest 500+ może więc też "czynsz+"  dla tych co nie chcą płacić bo i czemu kiedy płacą za nich inni.Każdy powinien zadbać o to by mieć gdzie mieszkać sam.Powinien też płacić czynsz.Komuna skończyła się w 1989roku.
masz racje, ja  jestem za tym, że oprócz 500+ czynszu  miasto winno wyremontować  im mieszkanie i do tego zakupić porzadne meble z wyższej półki w tym leeganckie łoże po to aby po pijaku się pieprzyć i rozmnażać dla 500+, a jeszcze jak zrobią chore dziecko po pijaku to teraz dodatkowo dostaną 4 tysiące.
masz racje, ja  jestem za tym, że oprócz 500+ czynszu  miasto winno wyremontować  im mieszkanie i do tego zakupić porzadne meble z wyższej półki w tym leeganckie łoże po to aby po pijaku się pieprzyć i rozmnażać dla 500+, a jeszcze jak zrobią chore dziecko po pijaku to teraz dodatkowo dostaną 4 tysiące. rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 09:50
Pomoc miasta jest za mała.Jest 500+ może więc też "czynsz+" dla tych co nie chcą płacić bo i czemu kiedy płacą za nich inni.Każdy powinien zadbać o to by mieć gdzie mieszkać sam.Powinien też płacić czynsz.Komuna skończyła się w 1989roku.
Avatar
hej / 5 listopada 2016 o 08:20
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Miasto wsadziło właścicielom lokali lokatorów i co. Jedni bulili co m-c to OK. Ale masa nie płaciła ba nawet nie chciała skorzystać z uzyskania dodatku mieszkaniowego bo miała czyjąś własność w nosie. Kiedyś mamie do Jej domku Gmina wsadziła lokatorów . Ci nie płacili i... Okazało się, że właściciel lokali musi płacić do Urzędu Skarbowego co n-c podatek za czynsz należny za wynajem lokali. Jak płacić podatek jak okatorzy nie płacą? Otóż US nalicza podatek ześrednie stawki za metr kw. i już. Właściciel ma bulić i już. Na zapytanie szefowej od podatków w  US jak mam płacić jak lokator nie buli już kilka lat? Zmienić lokatorów odpowiedziała Pani z US. A podatek za frajer trzeba płacić i już. Czyli masz GWno a nie własność jak władza i lokatorzy mają Cię w d....
u nas nie ma żadnej własości, chcę wyciąć drzewo na działce pod budowe domu, nie owlno mi, mam mieszkać pod mostem a o ścięcie mam prosić jaśnie państwo z rządu o pozwolenie
u nas nie ma żadnej własości, chcę wyciąć drzewo na działce pod budowe domu, nie owlno mi, mam mieszkać pod mostem a o ścięcie mam prosić jaśnie państwo z rządu o pozwolenie rozwiń
Avatar
das / 5 listopada 2016 o 08:18
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Uważam, że powinniśmy pójść dalej w otaczaniu troskliwą opieką wszystkich eksmitowanych z powodu niepłacenia czynszu, opłat mieszkaniowych, picia alkoholu, nic nierobienia, braku chęci do wszelkiej pracy, pieniactwa, etc, i wybudować dla nich kilka apartamentowców w pobliżu centrum, żeby im w ten sposób wynagrodzić wszelkie doznane krzywdy od tych, którzy czegokolwiek od nich chcą, a czynszu i pracy w szczególności.
masz rację, dodaj do tego jeszcze, że co niektórzy dostają  na chlanie 500+
masz rację, dodaj do tego jeszcze, że co niektórzy dostają  na chlanie 500+ rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:40
Miasto wsadziło właścicielom lokali lokatorów i co. Jedni bulili co m-c to OK. Ale masa nie płaciła ba nawet nie chciała skorzystać z uzyskania dodatku mieszkaniowego bo miała czyjąś własność w nosie. Kiedyś mamie do Jej domku Gmina wsadziła lokatorów . Ci nie płacili i... Okazało się, że właściciel lokali musi płacić do Urzędu Skarbowego co n-c podatek za czynsz należny za wynajem lokali. Jak płacić podatek jak okatorzy nie płacą? Otóż US nalicza podatek ześrednie stawki za metr kw. i już. Właściciel ma bulić i już. Na zapytanie szefowej od podatków w US jak mam płacić jak lokator nie buli już kilka lat? Zmienić lokatorów odpowiedziała Pani z US. A podatek za frajer trzeba płacić i już. Czyli masz GWno a nie własność jak władza i lokatorzy mają Cię w d....
Miasto wsadziło właścicielom lokali lokatorów i co. Jedni bulili co m-c to OK. Ale masa nie płaciła ba nawet nie chciała skorzystać z uzyskania dodatku mieszkaniowego bo miała czyjąś własność w nosie. Kiedyś mamie do Jej domku Gmina wsadziła lokatorów . Ci nie płacili i... Okazało się, że właściciel lokali musi płacić do Urzędu Skarbowego co n-c podatek za czynsz należny za wynajem lokali. Jak płacić podatek jak okatorzy nie płacą? Otóż US nalicza podatek ześrednie stawki za metr kw. i już. Właściciel ma bulić i już. Na zapytanie szefowej od... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:33
ZNK - czyli UM Lublin eksmitował do Ryk ca 80 lokatorów Gminy i opędzlował zabrane mieszkania i co. A no nasuwa się pytanko? Kto zgarnął finans za opylone lokale Gminy? Może hodakowy Prokurator ( co tak broniłł Januśka za spęd czy kiblu na PL. Litewskim podcas kampanii Kaczora ) wyjaśni Lublinianom sprawę i weżmie za d.... Tych co tak "rzundzą" finansami Gminy. Jak śpiewała Stenia Kozłowska? " Daj daj daj nie odmawiaj daj. Dał i POszło do kieszeni czy do kasy Gminy?
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:32
Uważam, że powinniśmy pójść dalej w otaczaniu troskliwą opieką wszystkich eksmitowanych z powodu niepłacenia czynszu, opłat mieszkaniowych, picia alkoholu, nic nierobienia, braku chęci do wszelkiej pracy, pieniactwa, etc, i wybudować dla nich kilka apartamentowców w pobliżu centrum, żeby im w ten sposób wynagrodzić wszelkie doznane krzywdy od tych, którzy czegokolwiek od nich chcą, a czynszu i pracy w szczególności.
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:24
A czemu wlasciciel mieszkania mialby zapewniac mieszkanei gosciu z 22.39 . Mieszkanie jest jego własnością. Nie płacą to wypad i tyle. Jeśli mają na chlanie to niech placa mu a nie to nara
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 8

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!