Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2008 r.
20:08
Edytuj ten wpis

Miasto testuje, kierowca... się denerwuje

0 4 A A

Na skrzyżowaniu ulic Turystycznej i Kasprowicza w Lublinie działa nowa sygnalizacja świetlna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po jej uruchomieniu zaczęły tworzyć się spore korki. Wcześniej nie było takich kłopotów.

- Wprawdzie jest bezpieczniej dla pieszych, ale przez źle ustawione światła tracę codziennie po kilka minut, stojąc w korku. Do pracy muszę wyjechać trochę wcześniej, zakładając przymusowy postój przy Kasprowicza - mówi Janusz Włodarczyk, kierowca ze Świdniczka.

- Przejście w tym miejscu musiało powstać po licznych monitach mieszkańców. Chodzi o dzieci, które muszą przekraczać ruchliwą Turystyczną, idąc do szkoły przy Kasprowicza - tłumaczy Arkadiusz Delekta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Dobrze, ale cykle są źle ustawione. Bez sensu stoi się, skoro nikt nie przechodzi przez przejście i nie ma ruchu z lub w Kasprowicza -dodaje Janusz Włodarczyk.

- Sygnalizacja jest jeszcze w trakcie rozruchu. Będziemy dostosowywać cykle świateł do natężenia ruchu - zapewnia Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. Czas zielonego światła dla kierowców wyjeżdżających z ul. Kasprowicza ma być ograniczony do minimum.

Natomiast na nowe światła nie skarżą się kierowcy komunikacji miejskiej. - Nie notujemy większych opóźnień - mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK, które jeździ tamtędy linią autobusową 52. - Kierowcy sugerują jednak, że zielone światło dla samochodów jadących ul. Turystyczną mogłoby się świecić dłużej.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~anonim~ / 5 listopada 2008 o 09:03
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKWIDOWAĆ TĄ SYGNALIZACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKW... rozwiń
Avatar
Bursztynka / 5 listopada 2008 o 08:46
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludzie przechodzą na czerwonym świetle lub kilka metrów za skrzyżowaniem!!! Absurd!!!! A co będzie w sezonie?

Lub inny przypadek najbardziej niecierpliwych kierowców którzy wyprzedzają cały korek na trzeciego!!!

To ma być bezpieczeństwo?! hmm...

Na Turystycznej korek ogromny i na zielonym przejeżdża tylko kilka samochodów. Zielone dla Kasprowicza? - albo nikt albo z jeden samochód. Teraz sie to zmieni bo spora liczba osób zaczyna wracać z Lublina okrężną drogą przez Mełgiewską i Kasprowicza aby ominąć ten cały korek....
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludz... rozwiń
Avatar
Marcel / 5 listopada 2008 o 07:10
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast edukwać przyszłych kierowców na kursach jak jeździć w sposób kulturalny i bezpieczny to uczy sie jak zdać egzamin i efekt mamy. Ja jakoś nie potrzebuje sygnalizacji aby przepuścić pieszego który zbliza się do przejścia.
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast ... rozwiń
Avatar
Andi / 5 listopada 2008 o 06:45
No wreszcie sygnalizacja !
Bo oburzony wielce pan W. czasem traci minut kilka jadąc Turystyczną na wprost,
ale niech zapyta mnie ile traciłem co dzień wyjeżdżając z Kasprowicza w lewo ..
Życzę miłego dnia .. Panie W
Avatar
~anonim~ / 5 listopada 2008 o 09:03
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKWIDOWAĆ TĄ SYGNALIZACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKW... rozwiń
Avatar
Bursztynka / 5 listopada 2008 o 08:46
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludzie przechodzą na czerwonym świetle lub kilka metrów za skrzyżowaniem!!! Absurd!!!! A co będzie w sezonie?

Lub inny przypadek najbardziej niecierpliwych kierowców którzy wyprzedzają cały korek na trzeciego!!!

To ma być bezpieczeństwo?! hmm...

Na Turystycznej korek ogromny i na zielonym przejeżdża tylko kilka samochodów. Zielone dla Kasprowicza? - albo nikt albo z jeden samochód. Teraz sie to zmieni bo spora liczba osób zaczyna wracać z Lublina okrężną drogą przez Mełgiewską i Kasprowicza aby ominąć ten cały korek....
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludz... rozwiń
Avatar
Marcel / 5 listopada 2008 o 07:10
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast edukwać przyszłych kierowców na kursach jak jeździć w sposób kulturalny i bezpieczny to uczy sie jak zdać egzamin i efekt mamy. Ja jakoś nie potrzebuje sygnalizacji aby przepuścić pieszego który zbliza się do przejścia.
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast ... rozwiń
Avatar
Andi / 5 listopada 2008 o 06:45
No wreszcie sygnalizacja !
Bo oburzony wielce pan W. czasem traci minut kilka jadąc Turystyczną na wprost,
ale niech zapyta mnie ile traciłem co dzień wyjeżdżając z Kasprowicza w lewo ..
Życzę miłego dnia .. Panie W