Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2017 r.
12:22

Miasto wskazuje na produkty konkretnej firmy? Uczestnik przetargu ma serię zarzutów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
fot. as/archiwum
fot. as/archiwum

Nieuczciwe ustalenie zasad dużego przetargu zarzuca miastu jedna z firm starających się o zlecenie na rozbudowę systemu zarządzania ruchem ulicznym. Twierdzi, że miasto wprost wskazało na rozwiązania konkretnego producenta i mocno ograniczyło konkurencję.

To, czy toczący się przetarg jest uczciwy, ocenić ma Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie. Zajmie się ona odwołaniem olsztyńskiej spółki Sprint, która jest zainteresowana rozbudową lubelskiego systemu sterowania ruchem...

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 13 stycznia 2017 o 18:12
Sprint to jeden wielki bankrut. Większość specjalistów uciekła od niego więc podejmuje próbę obniżenia kryteriów przetargu w Lublinie. Skoro tak czuje się mocny to może niech lubelski Ratusz poprosi o referencje tej firmy od Łodzi lub Olsztyna tam gdzie wprowadzali system zarządzania ruchem. Problem w tym że nie Sprint nie dostał i nie dostanie od prezydentów tych miast bo pogonili ich na zbity pysk. Teraz dzięki mediom, sprintowi pozostało prowadzić  wojnę psychologiczną . A nóż widelec coś się im uda. Wygrana miasta w KIO to pewniak.
Avatar
Trąbka eustachiusza / 12 stycznia 2017 o 18:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Któż to widział, żeby przy zleceniu na rozbudowę systemu sterowania ruchem wymagać doświadczenia przy podobnych inwestycjach... Zaskarżająca firma się ośmiesza...
Racja
Avatar
Sky_flex / 12 stycznia 2017 o 18:28
Bzudrne zarzuty Olsztyńskiej firmy. Słuachajcie a raczej czytajcie bo to jest doooobre: Wymagania: UM- kierownik budowy z doświadczeniem mającym conajmniej 2 budowy za sobą Sprint- kierownik mający tylko zamówienie   ( czyli co? dostał zamówenie, nigdy nawet nie zrealizował a UM ma jego dopuścić do roboty? UM: kierownik budowy w projekcie obejmującym system zarządzania ruchem Sprint: kierownik budowy lub kierownik robót związanych z systemem zarządzania ( czyli jak jestem małym kierowniczkiem i postawiłem 1 sygnalizator to też mogę budować duży system? ) UM:kierownik ds telekomunikacji co nadzorował budowę w ostatnich 3 latach ( czyli mający aktualną wiedzę) Sprint: wykasować zapis - kierownik nie musi posiadać wiedzy UM:przyszły wykonawca posiada specjalistyczne oprogramowanie Sprint: będzie dysponować ( czyli co ? od kolegi ma sobie pożyczyć? czy to legalne w celu komercyjnym?? UM:inżynierowie z certyfikowaną wiedzą Sprint: zarzuca żeby nie wymagać tego Co tu więcej mówić? Miasto żąda specjalistów a Sprint czuje sie przegrany, nie ma wiedzy, nie ma specjalistycznej kadry i chce startować? Prawie jak z Acisą byłoby. Brawo miasto. Ja osobiście dałbym jeszcze bardziej wygórowane warunki.
Bzudrne zarzuty Olsztyńskiej firmy. Słuachajcie a raczej czytajcie bo to jest doooobre: Wymagania: UM- kierownik budowy z doświadczeniem mającym conajmniej 2 budowy za sobą Sprint- kierownik mający tylko zamówienie   ( czyli co? dostał zamówenie, nigdy nawet nie zrealizował a UM ma jego dopuścić do roboty? UM: kierownik budowy w projekcie obejmującym system zarządzania ruchem Sprint: kierownik budowy lub kierownik robót związanych z systemem zarządzania ( czyli jak jestem małym kierowniczkiem i postawiłem 1 sygnalizator to też mogę ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 17:45
Zmianiając SIWZ na stadion lekkoatletyczny (po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji wskazującej wyłącznie Tamex) UM pozwolił z premedytacją na zmowę przetargową Budimexu i Tamexu. Zgodnie bowiem z art. 305 § 1 kodeksu karnego ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Zgodnie bowiem z art. 705 kodeksu cywilnego organizator oraz uczestnik, czyli inny przedsiębiorca, przetargu mogą żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik lub osoba działająca w porozumieniu z nimi, wpłynęła na wynik przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej unieważnienia może żądać także ten, na czyj rachunek umowa została zawarta, lub dający zlecenie. Co ważne uprawnienie to wygasa z upływem miesiąca od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o istnieniu przyczyny unieważnienia. Czas na wysunięcie żądania unieważnienia zawartej umowy nie może przekroczyć jednak roku, licząc od dnia jej zawarcia.
Zmianiając SIWZ na stadion lekkoatletyczny (po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji wskazującej wyłącznie Tamex) UM pozwolił z premedytacją na zmowę przetargową Budimexu i Tamexu. Zgodnie bowiem z art. 305 § 1 kodeksu karnego ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Zgodnie bowiem z art... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 16:18
Tego przetargu nie powinno być bo system sie nie spawdza.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 15:42
Miasto nie żąda żadnych niestworzonych rzeczy. Ale widać przegrany nie może się pogodzić z porażką.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 13:57
Powszechna praktyka przy przetargach publicznych.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 13:32
Jak można patrzeć na doświadczenie przy tramwajach skoro takowych w Lublinie nie ma i nie będzie???? Przychylam się do opinii poprzedników, że zarzuty skarżącej się firmy są bzdurne
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 13:27
A to miasto zarządzane przez Płatnych Oszustów? No, to w czym problem? U nich wszystkie przetargi są tak pisane. Czy to nie oni domagali się na miejsce Dyrektora Stadniny Koni w Janowie doświadczenia przy "arabach"? Problem w tym, że tylko piastujący to stanowisko miał owe doświadczenie. Co dziwniejsze przed jego objęciem nikt z "kolegów" obecnie grzmiących tego doświadczenia nie wymagał. Cóż za historia. Niczym nabór na gminne stołki... najpierw wymaga się znajomości "mandaryńskiego" i 5 letniego doświadczenia w sprzątaniu domu wójta. Oczywiście nikt tych warunków nie jest w stanie spełnić. To później wójt ogłasza sukces, że wreszcie na tym mizernym rynku bezrobocia znalazł odpowiednią osobę. Może nie zna mandaryńskiego, ale od lat u niego sprząta. I cóż to za przypadek... jest nim jego żona?! I tak ma posadkę po maturze za 3 tysie, a tabuny magistrów robi w sklepie na śmieciówce. Obecnie w gm. Żmudż mamy taki impas. No, nikt tam nie sprostał wymaganiom?! Ciekawe dlaczego?
A to miasto zarządzane przez Płatnych Oszustów? No, to w czym problem? U nich wszystkie przetargi są tak pisane. Czy to nie oni domagali się na miejsce Dyrektora Stadniny Koni w Janowie doświadczenia przy "arabach"? Problem w tym, że tylko piastujący to stanowisko miał owe doświadczenie. Co dziwniejsze przed jego objęciem nikt z "kolegów" obecnie grzmiących tego doświadczenia nie wymagał. Cóż za historia. Niczym nabór na gminne stołki... najpierw wymaga się znajomości "mandaryńskiego" i 5 letniego doświadczenia ... rozwiń
Avatar
M.Jaroszek / 12 stycznia 2017 o 13:22
Wśród lubelskiej politykiery istnieje niepisana nienawiść względem tramwajów. Tak w PO, jak i w PiS. Ludzi on należą się też Tramwaje.
Avatar
. / 13 stycznia 2017 o 18:12
Sprint to jeden wielki bankrut. Większość specjalistów uciekła od niego więc podejmuje próbę obniżenia kryteriów przetargu w Lublinie. Skoro tak czuje się mocny to może niech lubelski Ratusz poprosi o referencje tej firmy od Łodzi lub Olsztyna tam gdzie wprowadzali system zarządzania ruchem. Problem w tym że nie Sprint nie dostał i nie dostanie od prezydentów tych miast bo pogonili ich na zbity pysk. Teraz dzięki mediom, sprintowi pozostało prowadzić  wojnę psychologiczną . A nóż widelec coś się im uda. Wygrana miasta w KIO to pewniak.
Avatar
Trąbka eustachiusza / 12 stycznia 2017 o 18:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Któż to widział, żeby przy zleceniu na rozbudowę systemu sterowania ruchem wymagać doświadczenia przy podobnych inwestycjach... Zaskarżająca firma się ośmiesza...
Racja
Avatar
Sky_flex / 12 stycznia 2017 o 18:28
Bzudrne zarzuty Olsztyńskiej firmy. Słuachajcie a raczej czytajcie bo to jest doooobre: Wymagania: UM- kierownik budowy z doświadczeniem mającym conajmniej 2 budowy za sobą Sprint- kierownik mający tylko zamówienie   ( czyli co? dostał zamówenie, nigdy nawet nie zrealizował a UM ma jego dopuścić do roboty? UM: kierownik budowy w projekcie obejmującym system zarządzania ruchem Sprint: kierownik budowy lub kierownik robót związanych z systemem zarządzania ( czyli jak jestem małym kierowniczkiem i postawiłem 1 sygnalizator to też mogę budować duży system? ) UM:kierownik ds telekomunikacji co nadzorował budowę w ostatnich 3 latach ( czyli mający aktualną wiedzę) Sprint: wykasować zapis - kierownik nie musi posiadać wiedzy UM:przyszły wykonawca posiada specjalistyczne oprogramowanie Sprint: będzie dysponować ( czyli co ? od kolegi ma sobie pożyczyć? czy to legalne w celu komercyjnym?? UM:inżynierowie z certyfikowaną wiedzą Sprint: zarzuca żeby nie wymagać tego Co tu więcej mówić? Miasto żąda specjalistów a Sprint czuje sie przegrany, nie ma wiedzy, nie ma specjalistycznej kadry i chce startować? Prawie jak z Acisą byłoby. Brawo miasto. Ja osobiście dałbym jeszcze bardziej wygórowane warunki.
Bzudrne zarzuty Olsztyńskiej firmy. Słuachajcie a raczej czytajcie bo to jest doooobre: Wymagania: UM- kierownik budowy z doświadczeniem mającym conajmniej 2 budowy za sobą Sprint- kierownik mający tylko zamówienie   ( czyli co? dostał zamówenie, nigdy nawet nie zrealizował a UM ma jego dopuścić do roboty? UM: kierownik budowy w projekcie obejmującym system zarządzania ruchem Sprint: kierownik budowy lub kierownik robót związanych z systemem zarządzania ( czyli jak jestem małym kierowniczkiem i postawiłem 1 sygnalizator to też mogę ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 17:45
Zmianiając SIWZ na stadion lekkoatletyczny (po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji wskazującej wyłącznie Tamex) UM pozwolił z premedytacją na zmowę przetargową Budimexu i Tamexu. Zgodnie bowiem z art. 305 § 1 kodeksu karnego ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Zgodnie bowiem z art. 705 kodeksu cywilnego organizator oraz uczestnik, czyli inny przedsiębiorca, przetargu mogą żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik lub osoba działająca w porozumieniu z nimi, wpłynęła na wynik przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej unieważnienia może żądać także ten, na czyj rachunek umowa została zawarta, lub dający zlecenie. Co ważne uprawnienie to wygasa z upływem miesiąca od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o istnieniu przyczyny unieważnienia. Czas na wysunięcie żądania unieważnienia zawartej umowy nie może przekroczyć jednak roku, licząc od dnia jej zawarcia.
Zmianiając SIWZ na stadion lekkoatletyczny (po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji wskazującej wyłącznie Tamex) UM pozwolił z premedytacją na zmowę przetargową Budimexu i Tamexu. Zgodnie bowiem z art. 305 § 1 kodeksu karnego ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Zgodnie bowiem z art... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 16:18
Tego przetargu nie powinno być bo system sie nie spawdza.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 15:42
Miasto nie żąda żadnych niestworzonych rzeczy. Ale widać przegrany nie może się pogodzić z porażką.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 13:57
Powszechna praktyka przy przetargach publicznych.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 13:32
Jak można patrzeć na doświadczenie przy tramwajach skoro takowych w Lublinie nie ma i nie będzie???? Przychylam się do opinii poprzedników, że zarzuty skarżącej się firmy są bzdurne
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 13:27
A to miasto zarządzane przez Płatnych Oszustów? No, to w czym problem? U nich wszystkie przetargi są tak pisane. Czy to nie oni domagali się na miejsce Dyrektora Stadniny Koni w Janowie doświadczenia przy "arabach"? Problem w tym, że tylko piastujący to stanowisko miał owe doświadczenie. Co dziwniejsze przed jego objęciem nikt z "kolegów" obecnie grzmiących tego doświadczenia nie wymagał. Cóż za historia. Niczym nabór na gminne stołki... najpierw wymaga się znajomości "mandaryńskiego" i 5 letniego doświadczenia w sprzątaniu domu wójta. Oczywiście nikt tych warunków nie jest w stanie spełnić. To później wójt ogłasza sukces, że wreszcie na tym mizernym rynku bezrobocia znalazł odpowiednią osobę. Może nie zna mandaryńskiego, ale od lat u niego sprząta. I cóż to za przypadek... jest nim jego żona?! I tak ma posadkę po maturze za 3 tysie, a tabuny magistrów robi w sklepie na śmieciówce. Obecnie w gm. Żmudż mamy taki impas. No, nikt tam nie sprostał wymaganiom?! Ciekawe dlaczego?
A to miasto zarządzane przez Płatnych Oszustów? No, to w czym problem? U nich wszystkie przetargi są tak pisane. Czy to nie oni domagali się na miejsce Dyrektora Stadniny Koni w Janowie doświadczenia przy "arabach"? Problem w tym, że tylko piastujący to stanowisko miał owe doświadczenie. Co dziwniejsze przed jego objęciem nikt z "kolegów" obecnie grzmiących tego doświadczenia nie wymagał. Cóż za historia. Niczym nabór na gminne stołki... najpierw wymaga się znajomości "mandaryńskiego" i 5 letniego doświadczenia ... rozwiń
Avatar
M.Jaroszek / 12 stycznia 2017 o 13:22
Wśród lubelskiej politykiery istnieje niepisana nienawiść względem tramwajów. Tak w PO, jak i w PiS. Ludzi on należą się też Tramwaje.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!