wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto wyślizgało kierowców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2004, 22:13

Na rondzie przy hali Makro tafla lodu, podobnie na wiadukcie Poniatowskiego. Koleiny są na Drodze Męczenników Majdanka i kilku głównych arteriach. Tak wyglądało miasto wczoraj w południe - trzy dni po pierwszym ataku zimy.

36 piaskarek, 17 pługów, 3 równiarki - to sprzęt odśnieżający jakim dysponuje miasto. I ta liczba się nie zmieni. Mimo że w pierwszej walce z zimą miejskie służby poniosły klęskę.
- Ta ilość jest wystarczająca - mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. - W weekend przy odśnieżaniu i usuwaniu drzew pracowało więcej sprzętu i ludzi niż jest zakontraktowane. Nie liczyliśmy pieniędzy. Ale sytuacja jest już opanowana.
Co innego mówią kierowcy. - W południe jechałem rondem w pobliżu hali Makro. Zjazd w kierunku centrum był częściowo pokryty lodem. Mam zimowe opony i wpadłem w poślizg. Cudem uniknąłem stłuczki.
W Lublinie jest około 600 kilometrów ulic. Ale Ratusz podpisał umowę na stałe odśnieżanie tylko 260 kilometrów. Zajmuje się tym pięć firm. - I robią to fatalnie - mówili wczoraj kierowcy.
W sprawie odśnieżenia odcinka łączącego Lubartowską i Świętoduską postanowiliśmy interweniować sami.
- Ulica jest za krótka - usłyszeliśmy w MPO SITA, firmie odpowiedzialnej za jej stan. - Takie odcinki odśnieżamy w drugiej lub trzeciej kolejności.
Wczoraj jednak było niebezpiecznie nawet na "długich” ulicach w centrum miasta.
- Wydawało się, że trzymają rękę na pulsie. Ale o mało nie urwałem zawieszenia, kiedy jechałem do pracy ulicą Choiny - mówi pan Darek.
Postanowiliśmy sprawdzić jak się jeździ po mieście. Im dalej od centrum, tym gorzej. Lód na wiadukcie Poniatowskiego, głębokie koleiny na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z Wolską i dalej z Lotniczą. Najmniej do jazdy zachęcał stan osiedlowych uliczek i parkingów. Ale miejscy urzędnicy nie mają zastrzeżeń.
- Jeździłem samochodem w piątek, sobotę i wczoraj - dodaje Janicki. - Jeśli ktoś ma w miarę nowe zimowe opony, to nie ma większych problemów.
Wczoraj w mieście - z powodu oblodzenia nawierzchni - doszło do 12 kolizji. Najgorzej było na ul. Raabego, gdzie zderzyło się 8 samochodów.

Jeśli zauważysz źle odśnieżone drogi lub chodniki zgłoś to Straży Miejskiej - tel. 982 lub w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta - tel. 44 35 229
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!