Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2012 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Miejsce na legalnego studenckiego grilla w parku akademickim

0 7 A A
Tereny dla studentów zmienią się w przyszłym roku
Tereny dla studentów zmienią się w przyszłym roku

UMCS przebuduje park akademicki. Będą latarnie, nowe ławki, alejki, amfiteatr, siłownie na świeżym powietrzu i – na prośby studentów – strefa do pikników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uniwersytet ogłosił przetarg na projekt rewitalizacji całego parku akademickiego. Chodzi o teren między ul. Sowińskiego, Głęboką, Centrum Kultury Fizycznej (dawny AOS) i ścieżką biegnącą wzdłuż akademików. W ostatnich latach park doczekał się jedynie przycinki drzew. Studenci narzekają, że rośliny są zaniedbane, alejki zniszczone, brakuje ławek, koszy na śmieci i latarni.

Zamawiając projekt uczelnia jasno określiła, co ma się tam znaleźć. Zaczynając od roślinności – część drzew i krzewów zostanie wycięta (m.in. topole przy głównej alei i samosiejki), pojawią się nowe rośliny (np. drzewa tworzące bramę – wejście do parku do Chatki Żaka), od ul. Głębokiej park będzie oddzielony ścianą zieleni, a na skarpie od strony CKF będą rosły krzewy.

Wszystkie ścieżki zostaną zaprojektowane na nowo. Główne ciągi (wzdłuż parku i do ul. Głębokiej) będą z nawierzchni utwardzonej. Pozostałe pokryje żwir. Alejka biegnąca w stronę skrzyżowania ul. Głębokiej i Sowińskiego ma być zmodyfikowana – teraz jest zbyt strona. Schody przylegające do parku doczekają się remontu. A wokół całego terenu powstanie ścieżka rekreacyjna. Pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, monitoring i nowe oświetlenie.

Park zostanie podzielony na strefy tematyczne. Od ul. Sowińskiego (między ACK i ul. Głęboką) będzie "tajemniczy ogród” – żwirowy plac z rzeźbami i kamiennymi ławkami porośniętymi bluszczem. Od ACK powstanie "strefa kulturalna” – amfiteatr ze sceną i żwirowymi stopniami, częściowo porośnięty roślinami, z kurtyną z… cisów. W parku będą też trzy place z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu.
W samym środku – między boiskiem a obiektami CKF – powstanie specjalna strefa rekreacyjna. Nazwana "polaną”, będzie przeznaczona do urządzania pikników i grillowania. – Studenci zgłaszali zapotrzebowanie na takie miejsce – mówi Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS. – M.in. w ankiecie na temat tego, co powinno się zmienić na terenie miasteczka akademickiego. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom.

– Pomysł jest taki, żeby to była strefa ogrodzona, obejmująca konkretny teren przeznaczony do takiego spędzania czasu – wyjaśnia Śliwińska. – Będzie oświetlona i monitorowana. W środku będzie dużo zieleni, ławki i grille. Po to, żeby studenci nie przychodzili ze swoimi. Chcemy, żeby ten teren był uporządkowany.

Firmy zainteresowane przygotowaniem projektu mają czas do 11 grudnia. – W styczniu możemy się spodziewać przetargu na wykonanie zwycięskiego projektu – zapowiada Śliwińska. Nowy park powinien być gotowy w przyszłym roku.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr / 6 grudnia 2012 o 11:33
Wszyscy
Avatar
Michał / 5 grudnia 2012 o 19:49
[quote name='/' timestamp='1354692253' post='705668']
Szkoda, że prośby mieszkańców tego miasta nie sa tak szybko spełniane jak studentów. Wystarczy, że pojawi się artykuł pt."studenci chcą......." i już mają. A konsekwencje tych zachcianek ponoszą inni
[/quote]
Co Ty mówisz - za to zapłaci uniwersytet, a nie miasto.
Avatar
folkatka / 5 grudnia 2012 o 13:46
Podaj mi chociaz jeden argument za tym, ze Lublin jest megadziurą. Albo nie przyłaczaj siedo grona bezmyślnych opluwaczy naszego miasta.
Avatar
jjj / 5 grudnia 2012 o 12:53
no tak studenci zło konieczne , Lublin i tak jest mega dziurą, a gdyby nie to że jest to ośrodek akademicki to w ogóle można było zaorać to miasto
Avatar
maupa / 5 grudnia 2012 o 09:12
Studenci...................... aż strach pisać o tej chołocie "studenci".Prawdziwi chcący zdobywać wiedzę siedzą i kują,reszta to du....dajki i handlarze prochów plus nagrywanie płyt. TYCH studentów najlepiej widać w Plazie- panienki w kiblach robią za spodnie cuda a chłoptysie stoją i handlują.Po co im park,otwórzcie legalny bur............ zobaczycie ile KOLEŻANEK z kul czy umcs tak będzie pracować.
Avatar
/ / 5 grudnia 2012 o 08:24
Szkoda, że prośby mieszkańców tego miasta nie sa tak szybko spełniane jak studentów. Wystarczy, że pojawi się artykuł pt."studenci chcą......." i już mają. A konsekwencje tych zachcianek ponoszą inni
Avatar
jozek / 5 grudnia 2012 o 07:00
I tak ta rozwydrzona dzicz wszystko zniszczy
Avatar
Piotr / 6 grudnia 2012 o 11:33
Wszyscy
Avatar
Michał / 5 grudnia 2012 o 19:49
[quote name='/' timestamp='1354692253' post='705668']
Szkoda, że prośby mieszkańców tego miasta nie sa tak szybko spełniane jak studentów. Wystarczy, że pojawi się artykuł pt."studenci chcą......." i już mają. A konsekwencje tych zachcianek ponoszą inni
[/quote]
Co Ty mówisz - za to zapłaci uniwersytet, a nie miasto.
Avatar
folkatka / 5 grudnia 2012 o 13:46
Podaj mi chociaz jeden argument za tym, ze Lublin jest megadziurą. Albo nie przyłaczaj siedo grona bezmyślnych opluwaczy naszego miasta.
Avatar
jjj / 5 grudnia 2012 o 12:53
no tak studenci zło konieczne , Lublin i tak jest mega dziurą, a gdyby nie to że jest to ośrodek akademicki to w ogóle można było zaorać to miasto
Avatar
maupa / 5 grudnia 2012 o 09:12
Studenci...................... aż strach pisać o tej chołocie "studenci".Prawdziwi chcący zdobywać wiedzę siedzą i kują,reszta to du....dajki i handlarze prochów plus nagrywanie płyt. TYCH studentów najlepiej widać w Plazie- panienki w kiblach robią za spodnie cuda a chłoptysie stoją i handlują.Po co im park,otwórzcie legalny bur............ zobaczycie ile KOLEŻANEK z kul czy umcs tak będzie pracować.
Avatar
/ / 5 grudnia 2012 o 08:24
Szkoda, że prośby mieszkańców tego miasta nie sa tak szybko spełniane jak studentów. Wystarczy, że pojawi się artykuł pt."studenci chcą......." i już mają. A konsekwencje tych zachcianek ponoszą inni
Avatar
jozek / 5 grudnia 2012 o 07:00
I tak ta rozwydrzona dzicz wszystko zniszczy

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 2 0

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 3 0

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 4 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach
RAPORT

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach 0 3

Według najnowszych danych GUS w kwietniu br. odnotowano wyraźną poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek
MAGAZYN

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek 6 2

Dzieci, które za kilka tygodni przystąpią do Pierwszej Komunii, biorą już udział w próbach. Rodzice zapinają zaś na ostatni guzik logistyczne wydarzenia tego dnia.

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta 1 1

W amfiteatrze w Kumowej Dolinie znika dotychczasowa scena i widownia. Z całego obiektu pozostaną jedynie zewnętrzne mury budynku zaplecza i stalowa konstrukcja zadaszenia sceny. Poza tym wszystko ma być nowe

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia)
galeria

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia) 2 0

Pożar w wieżowcu przy ulicy Lipińskiego 5 w Lublinie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI] 25 0

O 16:15 lubelscy żużlowcy w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym Nice 1 Ligi Żużlowej zmierzą się ze Wybrzeżem Gdańsk

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku 0 0

Duży pech piłkarzy Tomasza Złomańczuka. Podlasie w końcówce prowadziło na wyjeździe z MKS Trzebinia, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry samobójcze trafienie Mateusza Łakomego dało gospodarzom jeden punkt.

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc 0 7

Policjanci z lubelskiej drogówki przez kilkanaście kilometrów eskortowali dzisiaj samochód z małym dzieckiem. Maluch prawdopodobnie czymś się zakrztusił, a jego ojciec poprosił funkcjonariuszy o pomoc.

Koncert kameralny w DK LSM
23 kwietnia 2018, 18:00

Koncert kameralny w DK LSM 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na 16. juz odsłonę cyklu muzycznego Bo piękno na to jest, by zachwycało… pod dyrekcją Teresy Księskiej-Falger. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 18.

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy
PROBLEM

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy 6 3

W ponad 40 gminach województwa lubelskiego wciąż brakuje urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją tegorocznych wyborów samorządowych. Problemu z naborem nie było jedynie na terenie delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na pokazy spektaklu opartego na reportażach Pawła Piotra Reszki o "zwykłych - niezwykłych" mieszkańcach województwa lubelskiego - Diabeł i tabliczka czekolady.

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera
POLITYKA

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera 15 6

Niższy CIT i ZUS dla przedsiębiorców, fundusz budowy dróg lokalnych, 300 zł na wyprawkę dla każdego ucznia i zabezpieczenia emerytalne dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci - to niektóre z założeń "Piątki Morawieckiego". Zdaniem opozycji ma to na celu przykrycie zamieszania związanego z wysokimi nagrodami dla członków rządu. - Może chodzić o odbicie w sondażach - przyznaje politolog

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!