Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2017 r.
20:27

Miejsce pod bloki, sklep czy hotel w Lublinie. Miejskie działki na sprzedaż

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
41 27 A A

Przy Filaretów może stanąć sklep, przy Niecałej mieszkania, a przy Spokojnej hotel lub bloki. Takie zmiany może przynieść sprzedaż miejskich działek przez prezydenta, który chce znaleźć kupca także na inne grunty, w tym zamieszkałe. Potrzebuje tylko zgody radnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent nie może sprzedać miejskiej ziemi lub miejskich budowli bez zgody Rady Miasta. O taką zgodę właśnie poprosił. Na najbliższym, poniedziałkowym posiedzeniu radni mają rozpatrywać cały pakiet uchwał w tej sprawie.

Spokojna 10

Najwięcej politycznych emocji wzbudzić może prośba o zgodę na sprzedaż działki przy Spokojnej, którą wkrótce zwolni Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych przenoszący się na Lwowską.

Prezydent chciałby znaleźć kupca na hektarową parcelę przy Spokojnej, przygotował nawet wabik dla inwestorów: jedną decyzję pozwalającą postawić tu hotel ze sklepami w parterze i drugą dopuszczającą tu bloki ze sklepami.

Opozycja krytykuje ten plan i twierdzi, że miasto powinno trzymać tę ziemię pod budowę (kiedyś, jak będzie za co) nowej siedziby Urzędu Miasta. Prezydent odpowiada, że to złe miejsce na urząd i lepiej stawiać nowy budynek w miejscu urzędu przy Leszczyńskiego 20, gdzie działa dziś m.in. Wydział Komunikacji.

Swą prośbę o zgodę na sprzedaż działki prezydent tłumaczy potrzebą zdobycia pieniędzy na nową szkołę na Czubach.

Filaretów

Budowę nowego obiektu komercyjnego miałaby ułatwić sprzedaż miejskiej ziemi na skraju os. Piastowskiego, tuż obok ul. Filaretów. Jest tu zielony plac, którego większość znajduje się w rękach prywatnych. Jego właściciele chcą odkupić resztę ziemi, czyli dwie miejskie nieruchomości przy Leszka Czarnego.

Prezydent przyznaje, że miejskie działki mają taki kształt, że ich odrębne zagospodarowanie jest nieracjonalne i że najlepiej byłoby je wykorzystać razem z sąsiednimi gruntami prywatnymi. Właśnie tak uzasadnia prośbę o zgodę na sprzedaż ziemi.

Plan zagospodarowania wskazuje, że jest to obszar usług komercyjnych, na przykład pod budowę sklepów.

Nałęczowska 20-22

Tu na sprzedaż trafić ma działka przy skrzyżowaniu z ul. Morwową. W tym miejscu są dwa parterowe domy mieszkalne „typu barakowego”. Jest w nich 21 mieszkań socjalnych, z czego 18 zasiedlonych. Miasto miałoby znaleźć najemcom inne lokum.

W tym miejscu miałaby powstać nowe budynki. Plan zagospodarowania terenu przewiduje tu bloki mieszkalne i zabudowę usługową. 7 czerwca zatwierdzono nawet nowy podział tego terenu na działki pod bloki i pod usługi.

Jako uzasadnienie sprzedaży tej nieruchomości miasto podaje „konieczność racjonalnego zagospodarowania” oraz „potrzebę pozyskania środków finansowych do budżetu”.

Romanowskiego 4

Za 10 proc. wartości miałaby zostać sprzedana miejska działka u zbiegu ul. Romanowskiego i Pustowójtówny. Działa tu Dom im. Matki Weroniki, socjalizacyjna placówka dla młodzieży prowadzona przez siostry kapucynki. To one miałyby kupić działkę z 90-procentową bonifikatą. Prawo pozwala miasto na udzielenie takiej zniżki.

O możliwość wykupu działki pytała miasto przełożona Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa, który to zakon jest użytkownikiem wieczystym miejskiej działki.

Niecała 6a

W tym przypadku chodzi o sprzedaż udziałów w niezabudowanej nieruchomości. Po transakcji działka byłaby w 46 proc. własnością miasta, a w 54 proc. własnością spółki Idea Invest, która teraz taki sam udział w nieruchomości ma w użytkowaniu wieczystym. Spółka planuje tu postawić budynek wielorodzinny, we wrześniu zeszłego roku wystąpiła o warunki zabudowy.

I inne

Wśród działek, które chce sprzedać prezydent (ale potrzebuje zgody radnych) jest m.in. * niezabudowana nieruchomość położona po prawej stronie al. Spółdzielczości Pracy (jadąc w stronę Elizówki), tuż za skrzyżowaniem z ul. Węglarza * działka przy ul. Roztocze, gdzie działa zajmująca się windami spółka Lift Service, która jest użytkownikiem wieczystym działki i chce ją wykupić * działka z dwoma magazynami i budynkiem biurowym przy Grabskiego 23a, którą chce wykupić jej użytkownik wieczysty, spółka GHL Nieruchomości.

Uczelnia chce kupić

Akademik Kronos mieszczący się przy Sowińskiego 17 może trafić w ręce UMCS. Uczelnia poprosiła miasto, by sprzedało jej nieruchomość z bonifikatą. Ratuszu, właśnie ogłosił już przetarg na wycenę parceli przy Sowińskiego 17

Dworek ciągle czeka

Nie powiodła się zaplanowana na wczoraj, kolejna już próba sprzedaży przez miasto Dworku Grafa z przyległymi działkami. Taka nieruchomość była wystawiona na przetarg z ceną wywoławczą 5,3 mln złotych. Chętnych nie było.

Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 19:09
Ciekawe kiedy zaczną wyburzanie Sarych Bronowicach.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 14:27
A może coś co da ludziom prace w tym mieście supermarketów?
Avatar
szarak / 24 czerwca 2017 o 12:50
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 12:29
Dziwna i bardzo śmieszna zbieżność - jak Żuk chce coś sprzedać to PiS krzyczy "nie sprzedawać". Jak Żuk czegoś nie chce sprzedać - to radni PiS-u wyskakują jak Filip z konopi i krzyczą "koniecznie sprzedawać!". Jak Żuk coś zbuduje - radni PiS-u krzyczą "inwestycja niepotrzebna!", jak czegoś nie zbuduje, drą się - "skandal!". Czy to jeszcze odpowiedzialne rajcowanie czy już tylko marne politykierstwo w wykonaniu lubelskich radnych PiS?
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 12:21
najbardziej pasuje jakiś wyższy hotel bo to miejsce niedaleko wewnętrznej S-17 i z niej będzie widoczny dla przejeżdżających tą trasą. Bloki budują juz niedaleko na leszczyńskiego. A co będzie zbudowane to zadecyduje miasto
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 11:14
malkontenci nie biadolić - wg portalu rynekpierwotny.pl, Lublin jest trzeci wśród najszybciej rozwijających się polskich miast
Avatar
dobroduszny PiS / 24 czerwca 2017 o 11:12
jo napisał:
undefined napisał:
Romanowskiego 4 - chciałem zakupić ale po stawce 100% więc pytam dlaczego miasto chce sprzedać za 10% wartości działki siostrom kapucynkom skoro to właśnie miasto potrzebuje pieniędzy z tej sprzedaży. To one miałyby kupić działkę z 90-procentową bonifikatą ale już przeciętna osoba fizyczna nie kupi tej działki nawet za 100% jej wartości! Ot takie PiSowskie państwo - wyprzeda majątek państwa klerowi ale zwykłemu Polakowi nie sprzedadzą!
W Lublinie rządzi PO - WL, a nie PiS. Trochę wiedzy z WOS-u może się czasem przydac, żeby nie gadać głupot.
 Sprzadawanie gruntów kościołowi z bonifikatą 99% zapoczątkował PiS. Wszyscy biorą przykład bo boją się podpaść.
 Sprzadawanie gruntów kościołowi z bonifikatą 99% zapoczątkował PiS. Wszyscy biorą przykład bo boją się podpaść. rozwiń
Avatar
z Lublina / 24 czerwca 2017 o 11:10
undefined napisał:
Trzeba spłacać kredyt za fanaberie i dubajskie wytyski wladzy....  Gierek przy was to przedszkolak. Jego obiekty ciągle wyprzedajecie, sami nic wartościowego nie stworzyliście...
 Apropos Gierka: nacjonalista.pl/2016/06/25/rzad-pis-zadluza-polakow-szybciej-niz-po-lub-gierek/
Avatar
Czu / 24 czerwca 2017 o 10:42
Jakie wiano wniósł do Gminy Lublin ten łysy gość z Ratusza, że tak szasta miejskimi dzialkami. Mojemu dziadkowi zabrano pod budowę "Pekinu" na Głębokiej 1/2 dziakłi i zapłacono wówczas za metr kw. ziemi po 2,50 zł a cena ziemi na rynku była wówczas 250,oo zł/m. Czyli właściciel dostał za swą własność GWno. No ale takie były przepisy. Brak tej ziemi uniemożliwiał wykonanie planu 5 lub 6 letniego i wtedy władza mogła robić co chciała inawet łupienie właścicieli i rabowanie Ich własności było na porządku dziennym. Gdzie wtedy była Konstytucja PRL? Tak w gwoli informacji: osoba wybrana na prezydenta miasta nie musi czegokolwiek wnosić do gminy. To nie małżeństwo, że musi być wiano. A Żuk szasta bo prawo pozwala mu rozporządzać własnością miasta i nie potrzebuje do tego zgody takiego cebulackiego malkontenta jak Ty. I bardzo dobrze, bo gdyby tak było to nic nie dałoby się zmienić w tym mieście. Na szczęście nie musi się was słuchać :-)
Jakie wiano wniósł do Gminy Lublin ten łysy gość z Ratusza, że tak szasta miejskimi dzialkami. Mojemu dziadkowi zabrano pod budowę "Pekinu" na Głębokiej 1/2 dziakłi i zapłacono wówczas za metr kw. ziemi po 2,50 zł a cena ziemi na rynku była wówczas 250,oo zł/m. Czyli właściciel dostał za swą własność GWno. No ale takie były przepisy. Brak tej ziemi uniemożliwiał wykonanie planu 5 lub 6 letniego i wtedy władza mogła robić co chciała inawet łupienie właścicieli i rabowanie Ich własności było na porządku dziennym. Gdzie wtedy była Kon... rozwiń
Avatar
jo / 24 czerwca 2017 o 10:18
undefined napisał:
Romanowskiego 4 - chciałem zakupić ale po stawce 100% więc pytam dlaczego miasto chce sprzedać za 10% wartości działki siostrom kapucynkom skoro to właśnie miasto potrzebuje pieniędzy z tej sprzedaży. To one miałyby kupić działkę z 90-procentową bonifikatą ale już przeciętna osoba fizyczna nie kupi tej działki nawet za 100% jej wartości! Ot takie PiSowskie państwo - wyprzeda majątek państwa klerowi ale zwykłemu Polakowi nie sprzedadzą!
 W Lublinie rządzi PO - WL, a nie PiS. Trochę wiedzy z WOS-u może się czasem przydac, żeby nie gadać głupot.
 W Lublinie rządzi PO - WL, a nie PiS. Trochę wiedzy z WOS-u może się czasem przydac, żeby nie gadać głupot. rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 19:09
Ciekawe kiedy zaczną wyburzanie Sarych Bronowicach.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 14:27
A może coś co da ludziom prace w tym mieście supermarketów?
Avatar
szarak / 24 czerwca 2017 o 12:50
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 12:29
Dziwna i bardzo śmieszna zbieżność - jak Żuk chce coś sprzedać to PiS krzyczy "nie sprzedawać". Jak Żuk czegoś nie chce sprzedać - to radni PiS-u wyskakują jak Filip z konopi i krzyczą "koniecznie sprzedawać!". Jak Żuk coś zbuduje - radni PiS-u krzyczą "inwestycja niepotrzebna!", jak czegoś nie zbuduje, drą się - "skandal!". Czy to jeszcze odpowiedzialne rajcowanie czy już tylko marne politykierstwo w wykonaniu lubelskich radnych PiS?
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 12:21
najbardziej pasuje jakiś wyższy hotel bo to miejsce niedaleko wewnętrznej S-17 i z niej będzie widoczny dla przejeżdżających tą trasą. Bloki budują juz niedaleko na leszczyńskiego. A co będzie zbudowane to zadecyduje miasto
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 11:14
malkontenci nie biadolić - wg portalu rynekpierwotny.pl, Lublin jest trzeci wśród najszybciej rozwijających się polskich miast
Avatar
dobroduszny PiS / 24 czerwca 2017 o 11:12
jo napisał:
undefined napisał:
Romanowskiego 4 - chciałem zakupić ale po stawce 100% więc pytam dlaczego miasto chce sprzedać za 10% wartości działki siostrom kapucynkom skoro to właśnie miasto potrzebuje pieniędzy z tej sprzedaży. To one miałyby kupić działkę z 90-procentową bonifikatą ale już przeciętna osoba fizyczna nie kupi tej działki nawet za 100% jej wartości! Ot takie PiSowskie państwo - wyprzeda majątek państwa klerowi ale zwykłemu Polakowi nie sprzedadzą!
W Lublinie rządzi PO - WL, a nie PiS. Trochę wiedzy z WOS-u może się czasem przydac, żeby nie gadać głupot.
 Sprzadawanie gruntów kościołowi z bonifikatą 99% zapoczątkował PiS. Wszyscy biorą przykład bo boją się podpaść.
 Sprzadawanie gruntów kościołowi z bonifikatą 99% zapoczątkował PiS. Wszyscy biorą przykład bo boją się podpaść. rozwiń
Avatar
z Lublina / 24 czerwca 2017 o 11:10
undefined napisał:
Trzeba spłacać kredyt za fanaberie i dubajskie wytyski wladzy....  Gierek przy was to przedszkolak. Jego obiekty ciągle wyprzedajecie, sami nic wartościowego nie stworzyliście...
 Apropos Gierka: nacjonalista.pl/2016/06/25/rzad-pis-zadluza-polakow-szybciej-niz-po-lub-gierek/
Avatar
Czu / 24 czerwca 2017 o 10:42
Jakie wiano wniósł do Gminy Lublin ten łysy gość z Ratusza, że tak szasta miejskimi dzialkami. Mojemu dziadkowi zabrano pod budowę "Pekinu" na Głębokiej 1/2 dziakłi i zapłacono wówczas za metr kw. ziemi po 2,50 zł a cena ziemi na rynku była wówczas 250,oo zł/m. Czyli właściciel dostał za swą własność GWno. No ale takie były przepisy. Brak tej ziemi uniemożliwiał wykonanie planu 5 lub 6 letniego i wtedy władza mogła robić co chciała inawet łupienie właścicieli i rabowanie Ich własności było na porządku dziennym. Gdzie wtedy była Konstytucja PRL? Tak w gwoli informacji: osoba wybrana na prezydenta miasta nie musi czegokolwiek wnosić do gminy. To nie małżeństwo, że musi być wiano. A Żuk szasta bo prawo pozwala mu rozporządzać własnością miasta i nie potrzebuje do tego zgody takiego cebulackiego malkontenta jak Ty. I bardzo dobrze, bo gdyby tak było to nic nie dałoby się zmienić w tym mieście. Na szczęście nie musi się was słuchać :-)
Jakie wiano wniósł do Gminy Lublin ten łysy gość z Ratusza, że tak szasta miejskimi dzialkami. Mojemu dziadkowi zabrano pod budowę "Pekinu" na Głębokiej 1/2 dziakłi i zapłacono wówczas za metr kw. ziemi po 2,50 zł a cena ziemi na rynku była wówczas 250,oo zł/m. Czyli właściciel dostał za swą własność GWno. No ale takie były przepisy. Brak tej ziemi uniemożliwiał wykonanie planu 5 lub 6 letniego i wtedy władza mogła robić co chciała inawet łupienie właścicieli i rabowanie Ich własności było na porządku dziennym. Gdzie wtedy była Kon... rozwiń
Avatar
jo / 24 czerwca 2017 o 10:18
undefined napisał:
Romanowskiego 4 - chciałem zakupić ale po stawce 100% więc pytam dlaczego miasto chce sprzedać za 10% wartości działki siostrom kapucynkom skoro to właśnie miasto potrzebuje pieniędzy z tej sprzedaży. To one miałyby kupić działkę z 90-procentową bonifikatą ale już przeciętna osoba fizyczna nie kupi tej działki nawet za 100% jej wartości! Ot takie PiSowskie państwo - wyprzeda majątek państwa klerowi ale zwykłemu Polakowi nie sprzedadzą!
 W Lublinie rządzi PO - WL, a nie PiS. Trochę wiedzy z WOS-u może się czasem przydac, żeby nie gadać głupot.
 W Lublinie rządzi PO - WL, a nie PiS. Trochę wiedzy z WOS-u może się czasem przydac, żeby nie gadać głupot. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Świetna postawa pływaków AZS UMCS na MP w Łodzi

Świetna postawa pływaków AZS UMCS na MP w Łodzi 0 0

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i trzecie w medalowej. AZS UMCS może zaliczyć Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców do udanych. Na dodatek Jan Świtkowski, Konrad Czerniak, a także Daniela Georges zapewnili sobie start na mistrzostwach Europy, które na początku sierpnia odbędą się w Glasgow

Czym są numery SWIFT i IBAN?

Czym są numery SWIFT i IBAN? 1 0

BIC i IBAN to standardy, dzięki którym przelewy międzynarodowe są dużo szybsze. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Tak powstaje betonowa ekspresówka S17. Zdjęcia z odcinka do Garwolina
galeria

Tak powstaje betonowa ekspresówka S17. Zdjęcia z odcinka do Garwolina 12 0

Coraz więcej drogi widać na budowanym odcinku S17 od Garwolina do granicy z woj. lubelskim. Inwestor ocenia zaawansowanie prac na ok. 52 i 57 proc. odpowiednio na odcinkach Garwolin-Gończyce i Gończyce-granica województw.

Brat – Unia 0:3. Pozostałe wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Brat – Unia 0:3. Pozostałe wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 3

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Brat Cukrownik Siennica Nadolna bezradny w starciu z Unią Białopole. Start Krasnystaw wraca do gry

Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało kobiety

Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało kobiety 1 0

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego pożaru, do jakiego doszło w niedzielę około godz. 3.30 w miejscowości Kaliłów (pow. bialski).

Zbierali plastikowe butelki, dostali drzewko do posadzenia przy szkole
galeria

Zbierali plastikowe butelki, dostali drzewko do posadzenia przy szkole 2 0

To jeszcze nie finał, ale uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Karmanowicach mogą poczuć się zwycięzcami. Zebrali tyle plastikowych butelek, że w całej ich gminie zrobiło się czysto. Postawę szkolnej społeczności docenili organizatorzy akcji „Drzewko za butelkę”.

Olimpia – Huragan 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Olimpia – Huragan 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKOPODLASKA KLASA OKRĘGOWA Kujawiak Stanin, LZS Dobryń i Bizon Jeleniec nie składają broni w walce o utrzymanie. Tylko Niwa Łomazy zdecydowanie odstaje

Prawo użytkowania wieczystego zniknie na wieki. Skorzystać może nawet 1,5 mln Polaków
film

Prawo użytkowania wieczystego zniknie na wieki. Skorzystać może nawet 1,5 mln Polaków 11 10

Nawet 1,5 mln Polaków może się stać właścicielami nieruchomości, na których stoją ich domy i bloki. Rząd chce zlikwidować prawo użytkowania wieczystego i zastąpić je prawem własności. Za przekształcenie trzeba będzie zapłacić. Zmiany obejmą także grunty komercyjne, o ile zgodzi się na to Komisja Europejska.

Lublin: Rowerzysta potrącony na ul. Jana Pawła II, wypadek na rondzie Mohyły

Lublin: Rowerzysta potrącony na ul. Jana Pawła II, wypadek na rondzie Mohyły 5 14

Rowerzysta został przewieziony do szpitala po potrąceniu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Nadbystrzycką w Lublinie.

Elektryczna rewolucja w Baranowie

Elektryczna rewolucja w Baranowie 8 2

Koniec z „drutami” wiszącymi nad dachami domów. Jeszcze w tym roku prąd do domów przy pięciu ulicach w Baranowie dostarczą przewody wkopane w ziemię. Do końca sierpnia przebudowane zostaną w ten sposób ponad dwa kilometry sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia.

Rodzice niepełnosprawnych: "Zawieszamy protest po 40 dniach walki, pogardy i upokorzeń ze strony rządu"
film

Rodzice niepełnosprawnych: "Zawieszamy protest po 40 dniach walki, pogardy i upokorzeń ze strony rządu" 0 17

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych zawiesili protest po 40 dniach i wraz ze swoimi dziećmi opuścili budynek Sejmu.

Pogoda na poniedziałek i kolejne dni. Będzie gorąco
film

Pogoda na poniedziałek i kolejne dni. Będzie gorąco 6 0

Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek 28 maja i następne dni dla woj. lubelskiego.

Prezydent i starosta dostaną po kieszeni. Ile stracą samorządowcy z pow. puławskiego?

Prezydent i starosta dostaną po kieszeni. Ile stracą samorządowcy z pow. puławskiego? 4 10

Od lipca spadnie wynagrodzenie prezydenta Puław oraz jego zastępców. Mniej zarobi także starosta puławski, wicestarosta, członkowie zarządu powiatu, burmistrzowie Nałęczowa i Kazimierza Dolnego, wójtowie wszystkich gmin oraz ich zastępcy.

Rzeszów Rockets – Tytani Lublin 10:29. Rozkręcali się powoli

Rzeszów Rockets – Tytani Lublin 10:29. Rozkręcali się powoli 0 1

II liga futbolu amerykańskiego Tytani Lublin pokonali Rzeszów Rockets i z dużą przewagą liderują rozgrywkom

Pomoc i motywacja. Spotkanie z artystą i zbiórka dla małego Dawidka

Pomoc i motywacja. Spotkanie z artystą i zbiórka dla małego Dawidka 0 0

Mariusz Kędzierski, niepełnosprawny artysta i mówca motywacyjny był w sobotę gościem specjalnym charytatywnej konferencji zorganizowanej przez Fundację W Dobrych Rękach wspólnie z Centrum Pozytywnych Przemian.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.