poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Miejskie stypendia dla najlepszych studentów na innych zasadach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2011, 18:21
Autor: (drs)

Radni zmienili zasady przyznawania miejskich stypendiów najlepszym studentom (sxc.hu)
Radni zmienili zasady przyznawania miejskich stypendiów najlepszym studentom (sxc.hu)

Radni zmienili zasady przyznawania miejskich stypendiów najlepszym studentom. O takie wsparcie będą mogli również się starać doktoranci, dla których dotąd stypendia były niedostępne.

Znika też wymagana do ubieganie się o pieniądze wymóg średniej ocen 4,7. Teraz trzeba będzie mieć taką średnią, jaka na uczelni, na której kształci się student jest wymagana do uzyskania stypendium naukowego.

Znika też sztywno ustalona kwota wsparcia od miasta, zastąpiona zostaje mechanizmem jej obliczania w oparciu o wysokość minimalnego wynagrodzenia: 45 proc. brutto dla studentów i 60 proc. dla doktorantów. Gdyby taki mechanizm obowiązywał dzisiaj, to studenci zamiast 600 zł dostawaliby 622,80 zł miesięcznie, a doktoranci ponad 830 zł. Zmieniony został też termin składania wniosków z 30 września na 31 października.

By ubiegać się o stypendium trzeba będzie wykazać się też działalnością naukową lub artystyczną "mogącą przyczynić się do rozwoju Lublina i regionu” prowadzoną w ciągu dwóch lat przed złożeniem wniosku. Radni na wniosek prezydenta ustalili też limit stypendiów, które będzie można przyznać: 120 dla studentów i 30 dla doktorantów.

Wnioski rozpatrzy specjalna komisja i będzie mieć na to czas do 31 grudnia. Pieniądze będą przelewane w trzech transzach: do końca stycznia za okres od października do grudnia, do końca kwietnia za okres od stycznia do marca, zaś przelew za czas od kwietnia do czerwca powinien nadejść do końca lipca.

Stypendia przyznane na podstawie starego systemu zostaną wypłacone zgodnie z wydanymi wcześniej decyzjami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!