środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy donieśli do prokuratury i żądają zmian w spółdzielni "Klakson”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2010, 18:19

Jest szansa na zażegnanie sporu w Spółdzielni Mieszkaniowej "Klakson”. Jej władze zapewniają, że nie będą się bronić przed odwołaniem.

Członkom Spółdzielni Mieszkaniowej "Klakson” przeszkadza przede wszystkim kadrowa karuzela w zarządzie spółdzielni. To oznacza chaos w zarządzaniu i brak ważnych dla ludzi decyzji.

– Nie uchwala się np. planu remontów – mówi Jerzy Kozakiewicz, reprezentujący członków SM "Klakson”. – Brakuje nam władz, które zajęłyby się pracą na rzecz spółdzielców, zamiast sporami między sobą. Nasz głos jest lekceważony.

Dlatego mieszkańcy chcą, by w trybie nadzwyczajnym zwołać Walne Zgromadzenie Członków. To pozwoli na zmianę Rady Nadzorczej i powołanie nowego zarządu spółdzielni. Zebrali nawet odpowiednią liczbę podpisów pod petycją w tej sprawie. Jednak władze SM broniły się przed zmianami.
Gdy minęły ustawowe cztery tygodnie na zwołanie zgromadzenia, mieszkańcy skierowali doniesienie do prokuratury.

– Zleciliśmy policji przeprowadzenie czynności sprawdzających – mówi Jerzy Gałka, zastępca prokuratora rejonowego, Prokuratury Lublin Południe. – Chodzi o wstępne przesłuchanie osób związanych ze sprawą. Później zdecydujemy o ewentualnym wszczęciu postępowania.

– Nie wiem dlaczego poprzedni zarząd nie zwołał Walnego Zgromadzenia Członków – przyznaje tymczasem Michał Kustra, prezes Zarządu SM "Klakson”, który objął stanowisko w połowie marca. – Zamierzam je zwołać, ale najpierw trzeba uprzedzić o tym mieszkańców i wynająć salę.

Członków spółdzielni te argumenty nie przekonują. Liczą, że zanim skończy się dochodzenie policji, spółdzielnia zwoła Walne Zgromadzenie. Wiadomo jednak, że stanie się to i tak później, niż chcieliby mieszkańcy.

– Zgromadzenie może się odbyć trzy tygodnie po podjęciu decyzji w tej sprawie. Wymagają tego przepisy – wyjaśnia prezes Kustra. – Nawet jeśli zwołam je dziś, to odbędzie się ono w połowie kwietnia. A na 17 maja planowane jest Zwyczajne Walne Zgromadzenie, na którym kończy się kadencja obecnej Rady Nadzorczej. Może lepiej więc poczekać, zamiast zwoływać dwa zgromadzenia w tej samej sprawie.

Możliwe, że przychyli się do tego także Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych (ZRSM), do którego poskarżyli się członkowie SM "Klakson”.
– Kontaktowałem się z przedstawicielami związku – dodaje Kustra. – Umówiliśmy się na spotkanie i będziemy wyjaśniać sprawę.

Jeśli zarząd spółdzielni nie wywiąże się ze swoich obietnic, ZRSM może sam zwołać Walne Zgromadzenie, które odwoła władze "Klaksona”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ewik
emeryt
cierpliwi
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ewik
Ewik (7 kwietnia 2010 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram z calą rozciąglością obecny prezes calkowicie niezorientowany w sprawie. Rada nadzorcza narusza obowiązujące prawo
Rozwiń
emeryt
emeryt (6 kwietnia 2010 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wszystko jest chore. Ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o gospodarowaniu mieniem spółdzielni i samym rządzeniu.
Rada nadzorcza to sami znajomi gdzie rączka rączke myje, pan prezes KUSTRA to jedna wielka pomyłka,po 1 skąd on się urwał po 2 musi miec niezłe wejścia skoro zarząd który ogłasza konkurs przy pomocy UMCSU wybiera tak niewyedukowanego człowieczka.
Nie pozwolimy na to jako członkowie spóldzielni powolamy nową rade nadzorczą i nowego prezesa i to jak najszybciej.
Rozwiń
cierpliwi
cierpliwi (25 marca 2010 o 18:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tchórze, tchórze, tchórze!!!!! Brak wam odwagi, by poddać się ocenie, lecz prędzej czy później i tak to nastąpi
Rozwiń
kiepskie widoki
kiepskie widoki (24 marca 2010 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale ściema panie Kustra, jaki poprzedni zarząd nie zwołał zebrania- przecież to ten sam zarząd tylko pod pana kierownictwem! O jaki pan biedny, nie powiedzieli panu. A może to rada się boi , że ją w końcu ocenią i nie pozwala zrobić zebrania, bo z jej końcem i pan tu miejsca nie zagrzeje. Uzdrowił już pan kolej teraz pora na spółdzielnię, szkoda że trafiło na naszą.
Rozwiń
nerwowy
nerwowy (24 marca 2010 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zróbmy z tym w końcu porządek, bo to wstyd. Przewodniczący rady- niby ekonomista/ tak się przedstawiał na wyborach/ a to akwizytor, co drożdże do piekarni wozi. Na zebraniu ściemniał, że plan remontów jest trochę zatwierdzony, a trochę nie. Chodzi na smyczy tych 2 starych panien. Córka zakonnica, do kościoła lata a tak po chrześcijańsku tatuś postępuje. Na taczkę z nim.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!