Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2009 r.
14:03
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Kalinowszczyzny bez ogrzewania i ciepłej wody

0 21 A A

Mieszkańcy bloków przy ul. Niepodległości, Tumidajskiego czy Kleeberga w Lublinie nie mają ogrzewania i ciepłej wody. W rejonie ul. Towarowej pękła rura dostarczająca gorącą wodę. Usuwanie awarii trwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bez ogrzewania i ciepłej wody zostali mieszkańcy całego os. Niepodległości.

– Wyłączyliśmy praktycznie całą Kalinowszczyznę: od ul. Towarowej aż do Lwowskiej. A więc m.in. osiedla 30-lecia, 40-lecia i Niepodległości – tłumaczy Edward Wąsik, dyrektor techniczny LPEC. – To konieczne, bo musimy obniżyć poziom ciśnienia i wody w cieci, żeby dojść do źródła awarii i próbować go naprawić.

– Z czasem będziemy włączać kolejne osiedla. Pierwsi mogą się tego spodziewać mieszkający najdalej od ul. Towarowej – mówi Wąsik. – Ale o której godzinie to nastąpi, na razie nie wiadomo.

O godz. 17 LPEC ma wydać komunikat w sprawie awarii. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że część osób pozostanie bez ciepłej wody i ogrzewania także na noc. – Jest taka obawa – przyznaje Wąsik.

– To rura zasilająca magistralę. Musieliśmy wyłączyć całą sieć w tamtym rejonie – tłumaczy dyżurny lubelskiego pogotowia cieplnego.

Ile potrwa naprawa? – Trudno na razie powiedzieć – usłyszeliśmy w pogotowiu. – Prace są bardzo trudne. Woda z sieci wylała się na powierzchnię. Ma bardzo wysoką temperaturę, trudno prowadzić jakiekolwiek prace.

Pracownicy Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej próbują przełączyć część Kalinowszczyzny do innej magistrali. Jeśli się uda, mieszkańcy dolnej części rejonu będą mieli ciepłą wodę jeszcze dziś po południu. Tam gdzie przełączenie nie będzie możliwe, kaloryfery i krany pozostaną zimne nawet do jutra.

– To wariant najbardziej pesymistyczny – wyjaśnia dyżurny pogotowia. – Zrobimy wszystko, żeby usunąć awarię jak najszybciej. I jak najszybciej przywrócić normalne życie okolicznym mieszkańcom.

Aktualizacja godz. 15.30

Za około godzinę ciepła woda i ogrzewanie wrócą do części Kalinowszczyzny. Ciepłownicy mają za chwilę włączyć węzły prowadzące m.in. w stronę osiedli: 30-lecia, Niepodległości i Motor. Na razie bez ogrzewania pozostaną mieszkańcy drugiej strony ul. Lwowskiej.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Faden / 23 grudnia 2009 o 16:53
Ehh kaloryfery były ciepłe przez jakiś tydzień i znów amba zimna woda a kaloryfery lodowate :/
Avatar
PZ / 18 grudnia 2009 o 21:54
MrG napisał:
Ręce opadają. Stan jakiejkolwiek infrastruktury w tym mieście woła o pomstę do nieba.

Lubzel nie dość że obsługa klienta to tragedia a załatwienie tam czegoś graniczy z cudem i to wystarczy im troczę śniegu lub deszczu żeby ten cały przestarzały bałagan przestał działać. A jak mieszkasz pod Lublinem to tylko siedzieć i płakać przy świeczce.

Lpec dłubie w nosie gdy ich zabawki nie pracują po to by ze zdumieniem w sezonie grzewczym stwierdzić że pękła rura która pięć lat temu powinna być wymieniona. Przy okazji rozprują świeżo położony asfalt a jak skończą naprawę załatają to tak że po 6 miesiącach koło można w dziurze urwać.

Zarząd dróg zapomina o tym że do poruszania się po drogach potrzebne są pasy na jezdni. Niestety te namalowane 3 lata temu zniknęły i zamiejscowi walą miejscowym w bok n pierwszym lepszym rondzie. Drogi wiadomo jakie mamy gorsze są chyba tylko na Ukrainie. Jak nie skocznia to slalom miedzy dziurami. Ale zima to już kataklizm. 4 piaskarki na miasto podczas intensywnych opadów tak jak w dniu wczorajszym. Trajtki na Piłsudskiego bokiem jeździły bo przez cały dzień żaden pług nie przejechał o solarce nie marząc. Jak już zima zaskoczyła drogowców to dowalą tyle piasku że możemy przejść do ..............

Mpwik. Miejska kanalizacja .... śmiech na sali. Zero kontroli i brak przepustowości. W zimie piasku nawali zaskoczony że zima nie przyszła w maju drogowiec a na wiosnę jak przychodzą solidne opady to woda zamiast spływać kanalizacją wali ulicami po których samochody pływają jak statki. Skoro już się decydują na piach to może wypadało by czyścić to na wiosne ???
Mamy pod ręką Niemców którzy już dawno doszli do wniosku że lepiej jest lać biodegradowalne płyny zamiast walić solą i piachem. Nawet deb*** poszedł by za przykładem lepiej zorganizowanej cywilizacji.


Czego się nie czepić w tym mieście to płakać się chce. Od lat jesteśmy okradani i płacimy słone sumy za mizerne usługi koleżków. Nie zanosi się na zmiany w ciemnogrodzie co sprawia że coraz mniej się chce tu dzieci planować.

MrG


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać......


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać...... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 20:41
na okrzei już robią się ciepłe kaloryfery
Avatar
MALAMI / 18 grudnia 2009 o 19:55
Gość napisał:
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!

A gdzie?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:53
Nie wiem gdzie mieszkasz ale Lwowska 32 zimno!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:49
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!
Avatar
MrG / 18 grudnia 2009 o 18:50
Di napisał:
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś!


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś! rozwiń
Avatar
jaaaaaa / 18 grudnia 2009 o 18:50
U mnie też zimno... czy już gdzieś wróciło ogrzewania. na okrzei nie
Avatar
Di / 18 grudnia 2009 o 18:37
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.
Avatar
estemal / 18 grudnia 2009 o 17:53
Jeżeli przerwa w dostawie ciepłej wody trwała np. 10 godzin w np. 10 tysiącach mieszkań, a my płacimy miesięcznie za całodobową dostawę to bardzo proszę o przeliczenie jaką sumkę za brak usługi "Lpicu", płaci spółdzielnia z naszych opłat. Jestem pewien, że "Lpic" jest ubezpieczony od skutków awarii a my ponosimy wyliczalne straty.
Avatar
Faden / 23 grudnia 2009 o 16:53
Ehh kaloryfery były ciepłe przez jakiś tydzień i znów amba zimna woda a kaloryfery lodowate :/
Avatar
PZ / 18 grudnia 2009 o 21:54
MrG napisał:
Ręce opadają. Stan jakiejkolwiek infrastruktury w tym mieście woła o pomstę do nieba.

Lubzel nie dość że obsługa klienta to tragedia a załatwienie tam czegoś graniczy z cudem i to wystarczy im troczę śniegu lub deszczu żeby ten cały przestarzały bałagan przestał działać. A jak mieszkasz pod Lublinem to tylko siedzieć i płakać przy świeczce.

Lpec dłubie w nosie gdy ich zabawki nie pracują po to by ze zdumieniem w sezonie grzewczym stwierdzić że pękła rura która pięć lat temu powinna być wymieniona. Przy okazji rozprują świeżo położony asfalt a jak skończą naprawę załatają to tak że po 6 miesiącach koło można w dziurze urwać.

Zarząd dróg zapomina o tym że do poruszania się po drogach potrzebne są pasy na jezdni. Niestety te namalowane 3 lata temu zniknęły i zamiejscowi walą miejscowym w bok n pierwszym lepszym rondzie. Drogi wiadomo jakie mamy gorsze są chyba tylko na Ukrainie. Jak nie skocznia to slalom miedzy dziurami. Ale zima to już kataklizm. 4 piaskarki na miasto podczas intensywnych opadów tak jak w dniu wczorajszym. Trajtki na Piłsudskiego bokiem jeździły bo przez cały dzień żaden pług nie przejechał o solarce nie marząc. Jak już zima zaskoczyła drogowców to dowalą tyle piasku że możemy przejść do ..............

Mpwik. Miejska kanalizacja .... śmiech na sali. Zero kontroli i brak przepustowości. W zimie piasku nawali zaskoczony że zima nie przyszła w maju drogowiec a na wiosnę jak przychodzą solidne opady to woda zamiast spływać kanalizacją wali ulicami po których samochody pływają jak statki. Skoro już się decydują na piach to może wypadało by czyścić to na wiosne ???
Mamy pod ręką Niemców którzy już dawno doszli do wniosku że lepiej jest lać biodegradowalne płyny zamiast walić solą i piachem. Nawet deb*** poszedł by za przykładem lepiej zorganizowanej cywilizacji.


Czego się nie czepić w tym mieście to płakać się chce. Od lat jesteśmy okradani i płacimy słone sumy za mizerne usługi koleżków. Nie zanosi się na zmiany w ciemnogrodzie co sprawia że coraz mniej się chce tu dzieci planować.

MrG


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać......


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać...... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 20:41
na okrzei już robią się ciepłe kaloryfery
Avatar
MALAMI / 18 grudnia 2009 o 19:55
Gość napisał:
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!

A gdzie?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:53
Nie wiem gdzie mieszkasz ale Lwowska 32 zimno!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:49
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!
Avatar
MrG / 18 grudnia 2009 o 18:50
Di napisał:
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś!


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś! rozwiń
Avatar
jaaaaaa / 18 grudnia 2009 o 18:50
U mnie też zimno... czy już gdzieś wróciło ogrzewania. na okrzei nie
Avatar
Di / 18 grudnia 2009 o 18:37
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.
Avatar
estemal / 18 grudnia 2009 o 17:53
Jeżeli przerwa w dostawie ciepłej wody trwała np. 10 godzin w np. 10 tysiącach mieszkań, a my płacimy miesięcznie za całodobową dostawę to bardzo proszę o przeliczenie jaką sumkę za brak usługi "Lpicu", płaci spółdzielnia z naszych opłat. Jestem pewien, że "Lpic" jest ubezpieczony od skutków awarii a my ponosimy wyliczalne straty.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 0 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy 0 4

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 0

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 6

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.