Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2009 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy kontra deweloper, czyli wielka wojna o plan dla Dożynkowej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Mieszkańcy Rudnika zawiadomią prokuraturę o podejrzeniu kolejnych nieprawidłowości w sprawie w sprawie planów zagospodarowania rejonu ul. Dożynkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Część z nich twierdzi, że inny projekt powstającego właśnie planu został wyłożony do publicznego wglądu 15 października, a w kolejnych dniach ludziom pokazywana była inna mapa.

Różnice mają dotyczyć przeznaczenia działek protestujących. Obecny projekt zakłada, że znaczna ich część ma być terenem zielonym dla planowanego osiedla bloków. – To niweczy możliwości rozbudowy naszych domów– twierdzi Jolanta Kęsicka, mieszkanka Rudnika. Wątpliwości budzi też poprowadzona przez prywatne posesje droga.

Planiści nie są zgodni co do takiego przeznaczenia działek. – Nie wchodzi się z zielenią na prywatne tereny. Ona powinna się znaleźć w obszarze zabudowy wielorodzinnej – twierdzi architekt Jadwiga Jamiołkowska, która na piątkowym spotkaniu z mieszkańcami reprezentowała Krzysztofa Żuka, zastępcę prezydenta.

Osiedle, której zielonym zapleczem mają być działki protestujących stawiać chce firma deweloperska Orion. – Jest traktowana w sposób nadrzędny i uprzywilejowany – mówi Kęsicka.
– Ja naprawdę nic tu nie dyktuję – broni się Edward Leńczuk, szef deweloperskiej firmy Orion, były prezydent Lublina na przełomie lat 80. i 90. Twierdzi, że także jemu proponowany plan nie w pełni się podoba.

– Znalazłem się między młotem a kowadłem – uważa Marek Kozłowski z firmy, która na zlecenie Ratusza tworzy plan dla Rudnika. I dodaje: – Rozstrzygnięcia będą musiały zapaść nie na poziomie pracowni projektowej, ale znacznie wyżej, w urzędzie

Także do tego, kto tworzy plan mieszkańcy mają zastrzeżenia: – Dlaczego powierzono prace firmie, w której nie ma ani jednego architekta? – pyta Kęsicka. Ale Ratusz projektanta nie zmieni: – Nie ma takiej możliwości, nie ma takiej potrzeby – zapowiada Grzegorz Wójcikowski z Urzędu Miasta.

Urząd zapowiada, że poszuka kompromisu, a plan i tak będzie musiał jeszcze zyskać akceptację Rady Miasta. – Nie wyobrażam sobie, żeby uchwalić plan będący w sprzeczności z tym, czego oczekują mieszkańcy – zapowiada Piotr Kowalczyk, przewodniczący rady.

Przypomnijmy: nowy plan dla części Rudnika powstaje po tym jak okazało się, że w magistracie przez dwa lata funkcjonowały dwie odmienne od siebie wersje planu. Jedna zezwalała na budowę bloków a druga mówiła, że w tym samym miejscu mogą stać wyłącznie domy jednorodzinne.

Jeden z domów na Rudniku z trzech stron otaczają bloki oddalone od niego zaledwie o kilka metrów.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Napoleon / 16 listopada 2009 o 09:16
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do końca świata BO TAK!
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do... rozwiń
Avatar
gac / 16 listopada 2009 o 08:37
Gość napisał:
a kogo to obchodzi ???


panna Mącik powinna zostać dyscyplinarnie zwolniona !!!
Avatar
DaTemi / 15 listopada 2009 o 21:18
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly w gruzach a on teraz wespol z UML "morduje" bezkarnie tych co na drodze ich interesow stoja w okolicach ulicy Dozynkowej - i nie tylko.
A ja sie zastanawialem 15 lat temu czemu od radnych po UOP, wszyscy w du*** mieli los firm budowlanych i planow zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina.
15 lat minelo jak jeden dzien ale w tym co wyzej zakresie nic sie nie zmienilo.
Jak myslicie w czyim interesie i przeciwko komu policja lubelska wozy opancerzone zakupuje?
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly... rozwiń
Avatar
Źródło: Partner Szczecin / 15 listopada 2009 o 17:47
Wiązary dachowe tańsze i mocniejsze od więźby dachowej!

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie ponieważ koszt jest znany już na etapie projektu. Wiązary są proste w montażu, nie ma potrzeby zlecania montażu wyspecjalizowanym firmom. Wiązary są lekkie, mogą zastąpić kosztowny betonowy strop. Drewno jest badane wytrzymałościowo, program komputerowy oblicza, jakie siły dach ma wytrzymać.

Źródło: Partner Szczecin
Avatar
Rasputin / 15 listopada 2009 o 16:41
pan kotek napisał:
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.

To jest panna a nie pani.
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:17
i co sie dziwic ?? chcieli TANIo mieszkac - mieszkaja ch... wie gdzie hahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:16
tak tojest kupoiwac mieszkania ponizej kosztu produkcji!! hahahahhahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:15
a kogo to obchodzi ???
Avatar
pan kotek / 15 listopada 2009 o 13:52
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.
Avatar
dapo3 / 15 listopada 2009 o 12:26
~gość~ napisał:
Te plany były robione w poprzedniej kadencji.

Jak były robione w poprzedniej kadencji to o czym teraz się dyskutuje? I co robi pracownia projektowa? I co nie podoba się obu stronom, jeśli nie aktualne wersje planów?
Avatar
Napoleon / 16 listopada 2009 o 09:16
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do końca świata BO TAK!
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do... rozwiń
Avatar
gac / 16 listopada 2009 o 08:37
Gość napisał:
a kogo to obchodzi ???


panna Mącik powinna zostać dyscyplinarnie zwolniona !!!
Avatar
DaTemi / 15 listopada 2009 o 21:18
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly w gruzach a on teraz wespol z UML "morduje" bezkarnie tych co na drodze ich interesow stoja w okolicach ulicy Dozynkowej - i nie tylko.
A ja sie zastanawialem 15 lat temu czemu od radnych po UOP, wszyscy w du*** mieli los firm budowlanych i planow zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina.
15 lat minelo jak jeden dzien ale w tym co wyzej zakresie nic sie nie zmienilo.
Jak myslicie w czyim interesie i przeciwko komu policja lubelska wozy opancerzone zakupuje?
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly... rozwiń
Avatar
Źródło: Partner Szczecin / 15 listopada 2009 o 17:47
Wiązary dachowe tańsze i mocniejsze od więźby dachowej!

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie ponieważ koszt jest znany już na etapie projektu. Wiązary są proste w montażu, nie ma potrzeby zlecania montażu wyspecjalizowanym firmom. Wiązary są lekkie, mogą zastąpić kosztowny betonowy strop. Drewno jest badane wytrzymałościowo, program komputerowy oblicza, jakie siły dach ma wytrzymać.

Źródło: Partner Szczecin
Avatar
Rasputin / 15 listopada 2009 o 16:41
pan kotek napisał:
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.

To jest panna a nie pani.
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:17
i co sie dziwic ?? chcieli TANIo mieszkac - mieszkaja ch... wie gdzie hahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:16
tak tojest kupoiwac mieszkania ponizej kosztu produkcji!! hahahahhahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:15
a kogo to obchodzi ???
Avatar
pan kotek / 15 listopada 2009 o 13:52
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.
Avatar
dapo3 / 15 listopada 2009 o 12:26
~gość~ napisał:
Te plany były robione w poprzedniej kadencji.

Jak były robione w poprzedniej kadencji to o czym teraz się dyskutuje? I co robi pracownia projektowa? I co nie podoba się obu stronom, jeśli nie aktualne wersje planów?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 0 0

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 1

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 6

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!