Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2010 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy ul. Beliniaków nie chcą apartamentowca przed oknami

0 5 A A

Prywatny inwestor zamierza postawić pięciokondygnacyjny apartamentowiec na niewielkiej działce przy ul. Beliniaków. Mieszkańcy protestują. – To nie jest miejsce na taką inwestycję – mówią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wiemy, że sprzedaży tej działki nie uda się uniknąć. Ale budowa bloku w tym miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem – uważają lokatorzy. Ich zdaniem, ulica jest za wąska, by mógł wjechać tu ciężki sprzęt.
Chodzi o teren przy Beliniaków 6 i 6A. Budynek, który tu stanie, może mieć nawet do pięciu kondygnacji. Znajdzie się w nim podziemny garaż.

– Stanie bardzo blisko nas. Zasłoni nam dostęp do światła – narzeka Ewelina Bałkowiec z Beliniaków 4A. Jej blok znajduje się tuż obok mającego powstać apartamentowca. – Do tej pory nasza ulica była spokojna, panował na niej mały ruch i dzieci mogły swobodnie się bawić. Teraz przybędzie samochodów. A przecież to zawsze była dzielnica domków – dodaje Bałkowiec.

Od drugiej strony budynek będzie sąsiadował z blokiem przy ul. Langiewicza 3A. – Dwa lata budowy oznaczają dla nas męczarnię i życie w kurzu i hałasie – ubolewa Irena Krygier. – Poza tym, skarpa, na której ma zostać wybudowany apartamentowiec, osuwa się w naszą stronę. To z tego powodu wycięto z niej drzewa. Nie wiemy, czy okoliczne domy wytrzymają planowane prace budowlane.

Zdaniem radnego Marcina Nowaka, który zaangażował się w pomoc mieszkańcom, problemem jest brak planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta.

– Ratusz powinien opracować ten dokument, bo inaczej takie sytuacje nadal będą się zdarzać. Przykładem jest blok przy ul. Godebskiego. Ludzie mogą tam sobie podawać ręce przez okna – twierdzi Nowak. – Przy Beliniaków może być podobnie.

Inwestor otrzymał już decyzję o warunkach zabudowy. – Przeprowadzona analiza wykazała, że istnieje możliwość realizacji tej inwestycji – potwierdza Barbara Ciszewska z Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Miasta. – Zainteresowanym stronom przysługuje jednak prawo odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Mają na to 14 dni od momentu otrzymania decyzji.

– Na pewno się odwołamy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby nie dopuścić do tej budowy – zapowiadają mieszkańcy.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Big Zbig / 13 lipca 2010 o 19:01
~Karol~ napisał:
Powiedz to glosno na Saskiej Kępie... Oj dostałbyś po glowie!


Na Saskiej Kępie obowiązuje plan miejscowy zakazujący przekształceń zmieniających istniejący układ przestrzenno-uliczny i przyrodniczy tj. dokonywania wtórnego podziału działek i dogęszczania zabudowy istniejących działek. Poza tym nie porównujmy okolic ul. Weteranów do Saskiej Kępy, nie ten kaliber. Nie ma planu jest m. in. zasada dobrego sąsiedztwa a tam jest sporo budynków wielorodzinnych 3-4 kondygnacyjnych.


Na Saskiej Kępie obowiązuje plan miejscowy zakazujący przekształceń zmieniających istniejący układ przestrzenno-uliczny i przyrodniczy tj. dokonywania wtórnego podziału działek i dogęszczania zabudowy istniejących działek. Poza tym nie porównujmy okolic ul. Weteranów do Saskiej Kępy, nie ten kaliber. Nie ma planu jest m. in. zasada dobrego sąsiedztwa a tam jest sporo budynków wielorodzinnych 3-4 kondygnacyjnych. rozwiń
Avatar
~Karol~ / 13 lipca 2010 o 15:50
Piżmo napisał:
"A przecież to zawsze była dzielnica domków – dodaje Bałkowiec".

Dzielnica domków w centrum miasta? Marnotrawstwo przestrzeni i cennych działek. Centrum miasta powinno zostać dogęszczone, by wykorzystać maksymalnie infrastrukturę i wartość działek. Dzielnice domków co najwyżej na obrzeżach.


Powiedz to glosno na Saskiej Kępie... Oj dostałbyś po glowie!
Avatar
Big Zbig / 13 lipca 2010 o 11:45
Bardzo proste rozwiązanie. Niech protestujący mieszkańcy się zrzucą i kupią działkę. W jednym z ogólnopolskich tygodników piszą właśnie o tzw. "zruszeniu decyzji administracyjnej". Poza tym, że ktoś wystąpił o WZ nie oznacza, że powstanie tam budynek mieszkalny. Czyste polactwo...
Avatar
Nick / 13 lipca 2010 o 11:32
Piżmo napisał:
"A przecież to zawsze była dzielnica domków – dodaje Bałkowiec".

Dzielnica domków w centrum miasta? Marnotrawstwo przestrzeni i cennych działek. Centrum miasta powinno zostać dogęszczone, by wykorzystać maksymalnie infrastrukturę i wartość działek. Dzielnice domków co najwyżej na obrzeżach.


"Dogęszczone"?? Żeby można było sąsiadowi zupę podać przez okno? Nie móc przejechać przez ciasną wąską uliczkę? Naćkać domów gdzie i jak sie da, bez ładu i składu? O takie "dogęszczenie" chodzi?
ote>

"Dogęszczone"?? Żeby można było sąsiadowi zupę podać przez okno? Nie móc przejechać przez ciasną wąską uliczkę? Naćkać domów gdzie i jak sie da, bez ładu i składu? O takie "dogęszczenie" chodzi? rozwiń
Avatar
Piżmo / 13 lipca 2010 o 11:18
"A przecież to zawsze była dzielnica domków – dodaje Bałkowiec".

Dzielnica domków w centrum miasta? Marnotrawstwo przestrzeni i cennych działek. Centrum miasta powinno zostać dogęszczone, by wykorzystać maksymalnie infrastrukturę i wartość działek. Dzielnice domków co najwyżej na obrzeżach.
Avatar
Big Zbig / 13 lipca 2010 o 19:01
~Karol~ napisał:
Powiedz to glosno na Saskiej Kępie... Oj dostałbyś po glowie!


Na Saskiej Kępie obowiązuje plan miejscowy zakazujący przekształceń zmieniających istniejący układ przestrzenno-uliczny i przyrodniczy tj. dokonywania wtórnego podziału działek i dogęszczania zabudowy istniejących działek. Poza tym nie porównujmy okolic ul. Weteranów do Saskiej Kępy, nie ten kaliber. Nie ma planu jest m. in. zasada dobrego sąsiedztwa a tam jest sporo budynków wielorodzinnych 3-4 kondygnacyjnych.


Na Saskiej Kępie obowiązuje plan miejscowy zakazujący przekształceń zmieniających istniejący układ przestrzenno-uliczny i przyrodniczy tj. dokonywania wtórnego podziału działek i dogęszczania zabudowy istniejących działek. Poza tym nie porównujmy okolic ul. Weteranów do Saskiej Kępy, nie ten kaliber. Nie ma planu jest m. in. zasada dobrego sąsiedztwa a tam jest sporo budynków wielorodzinnych 3-4 kondygnacyjnych. rozwiń
Avatar
~Karol~ / 13 lipca 2010 o 15:50
Piżmo napisał:
"A przecież to zawsze była dzielnica domków – dodaje Bałkowiec".

Dzielnica domków w centrum miasta? Marnotrawstwo przestrzeni i cennych działek. Centrum miasta powinno zostać dogęszczone, by wykorzystać maksymalnie infrastrukturę i wartość działek. Dzielnice domków co najwyżej na obrzeżach.


Powiedz to glosno na Saskiej Kępie... Oj dostałbyś po glowie!
Avatar
Big Zbig / 13 lipca 2010 o 11:45
Bardzo proste rozwiązanie. Niech protestujący mieszkańcy się zrzucą i kupią działkę. W jednym z ogólnopolskich tygodników piszą właśnie o tzw. "zruszeniu decyzji administracyjnej". Poza tym, że ktoś wystąpił o WZ nie oznacza, że powstanie tam budynek mieszkalny. Czyste polactwo...
Avatar
Nick / 13 lipca 2010 o 11:32
Piżmo napisał:
"A przecież to zawsze była dzielnica domków – dodaje Bałkowiec".

Dzielnica domków w centrum miasta? Marnotrawstwo przestrzeni i cennych działek. Centrum miasta powinno zostać dogęszczone, by wykorzystać maksymalnie infrastrukturę i wartość działek. Dzielnice domków co najwyżej na obrzeżach.


"Dogęszczone"?? Żeby można było sąsiadowi zupę podać przez okno? Nie móc przejechać przez ciasną wąską uliczkę? Naćkać domów gdzie i jak sie da, bez ładu i składu? O takie "dogęszczenie" chodzi?
ote>

"Dogęszczone"?? Żeby można było sąsiadowi zupę podać przez okno? Nie móc przejechać przez ciasną wąską uliczkę? Naćkać domów gdzie i jak sie da, bez ładu i składu? O takie "dogęszczenie" chodzi? rozwiń
Avatar
Piżmo / 13 lipca 2010 o 11:18
"A przecież to zawsze była dzielnica domków – dodaje Bałkowiec".

Dzielnica domków w centrum miasta? Marnotrawstwo przestrzeni i cennych działek. Centrum miasta powinno zostać dogęszczone, by wykorzystać maksymalnie infrastrukturę i wartość działek. Dzielnice domków co najwyżej na obrzeżach.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 5

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 2

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010