Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2009 r.
19:56
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy ul. Fabrycznej: Przez Galę może dojść do tragedii

0 11 A A

– To w końcu zawali się nam na głowę – mówią lokatorzy kamienicy przy ul. Fabrycznej. Budynek należy do firmy Gala. Zdaniem mieszkańców, firma go nie remontuje, bo czeka na nakaz rozbiórki. Dom blokuje bowiem rozbudowę sąsiedniej galerii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gala wykupiła większość sąsiednich działek. Na drodze do rozbudowy stoją tylko dwa sklepy. Właścicielowi jednego z nich firma zafundowała kontrolę nadzoru budowlanego. Wyniki zwiastują poważne kłopoty dla...Gali. Okazało się, że budynki stoją zbyt blisko, by spełniać normy pożarowe. Problem w tym, że galerię postawiono jako ostatnią.

Sprawę badają urzędnicy. Tymczasem problemy z Galą mają także mieszkańcy kamienicy na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Słupkowej, też wykupionej przez tę firmę. Projekt nowej inwestycji przewiduje, że w miejscu zrujnowanego domu stanie galeria handlowa. Na razie właściciel nikogo nie wyrzuca.

– Czeka, aż budynek sam runie – mówi Irena Pietroń, jedna z lokatorek. – Wielokrotnie prosiliśmy o remont, ale oni kompletnie nas olewają. Cegły lecą nam na głowę, balkony już się posypały. Tylko dzięki naszym skargom do urzędów, udało się cokolwiek zrobić.

Inspektorzy budowlani dobrze znają ten budynek. Jak przyznają, był czas, gdy kamienicę przy ul. Fabrycznej odwiedzali co tydzień. W sierpniu kazali właścicielowi skuć odpadające tynki, zabezpieczyć spękane mury i zainstalować podpory na klatce schodowej.

– Nasze zalecenia zostały wykonane, więc umorzyliśmy sprawę – mówi Robert Lenarcik, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. – Nie możemy zmusić nikogo do remontu.
Zdaniem lokatorów kamienicy, prace wykonano byle jak.

-- Robotnicy tylko zaszpachlowali największe dziury i pomalowali wszystko farbą. Filary wspierające strop, same w sobie mogą być zagrożeniem – dodaje Pietroń.

Wcześniej budowlańcy rozebrali sypiące się balkony od strony ulicy. Balkon na podwórzu został prowizorycznie zabezpieczony. Na remont czekają popękane schody i zniszczone komórki. Gala, która zajmuje się również działalnością developerską, w zamian za opuszczenie ul. Fabrycznej proponowała mieszkańcom odszkodowania.

– Zaoferowali mi 5 tys. zł. Co ja miałabym z tym zrobić? – pyta pani Irena.
Przedstawiciele Gali nie komentują żadnych oskarżeń. Odmówili też odpowiedzi na nasze pytania.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2009 o 16:40
koziołek napisał:
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
SMIECHU WARTE
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:37
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:33
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:24
[b]Tragedia będzi nie przez GALĘ, ALE przez urzedników PANA FICA którzy udają, że pracują.[/b]
Avatar
rekin / 2 września 2009 o 15:09
Biedny delfinek,
Pewnie też jesteś jakimś właścicielem kamienicy i chciałbyś łupić od ludzi kasę, a przepisy nie pozwalają...
Sam pomyśl co piszesz najpierw. To właściciel kamienicy ma obowiązek ją remontować - a nie mieszkańcy. Pamiętaj o tym dobrze.
Avatar
Delfin / 1 września 2009 o 16:33
Pan Jacek Szydłowski autor artykułu - obrońca uciśnionych, powinien zakupić kamienicę z lokatorami, wyremontować ją i cieszyć się jaki wspaniały zrobił biznes. Mieszkańcy takich budynków mają tylko oczekiwanie i pretensje, nie potrafią zwykle zadbać nawet o czystość w swoich lokalach. Płacą grosze, które na nic nie wystarczają. Dewastują mieszkania. całymi latami i nie poczuwają się do żadnych obowiązków , bo to przecież nie ich. Świadczy o tym stan większości kamienic.
Szczęśliwy posiadacz kamienicy z lokatorami.
Avatar
ab / 1 września 2009 o 15:34
Po co Gala ma się rozbudowywać, jak już teraz ma pełno lokali wolnych??? A no pewnie po to, aby potem w całości sprzedać komuś pod hipermarket w centrum miasta!!! Uwaga na tych chłopców w krótkich spodenkach, co to jeszcze niedawno sprzedawali płytki w kamienicy na Buczka.
Avatar
AZ0707 / 1 września 2009 o 13:38
Lublin to śmierdzący kresami grajdoł. Niewiele się tu dzieje. Każdy pomysł, każda inwestycja jest torpedowana. (np. protest okolicznych warchołów przeciwko budowie Biurowca na czechowie). Tylko pomników mamy jak w d... drzazek
Avatar
sss / 1 września 2009 o 13:05
Zgadzam się z budowa centrów handlowych wewnątrz miasta jest zupełna głupotą. podczas gdy takie miejsca jak park teatr niestety nie lezą w gesti zainteresowań władz miasta. Gdzie sa centra jakiejs kultury w Lublinie? Dworzec jeden czy drugi tez pozal sie ....
Avatar
Gość / 1 września 2009 o 12:22
~paula~ napisał:
i dobrze, ze odmawiają. lublina to taka straszna dziura, i i tak postawic tu cokolwiek to zawsze wielkie halo!!
mieszkam tu od urodzenia, zawsze jakiekolwiek pomysły, ktore prowadza do rozwolu tego' mIASTA ' mnie cieszą, i zaraz potem czytam o problemach, jakies choler** biednych mieszkancach, ktory sa 'tragicznie poszkodowani'. jak bylo z Plaza? tez ledo ja postawili, bo cmentarz, bo to, bo tamto!! ludzie!! czy wy naprawde checie mieszkac na zatkim zad** bez zadnych perspektyw, czy jakikolwiek rozwój zawsze was przeraza? zalosne.


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby tam stał biurowiec i firmy spoza Lublina tworzyły by nowe filie w tym mieście. Wtedy pracę może mogliby znaleźć ludzie po studiach, którzy wkładają mnóstwo kasy w naukę.

Prawda jest taka, że w Lublinie mamy same centra handlowe i hipermarkety, wg mnie każda kolejna tego typu inwestycja powinna być blokowana!


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2009 o 16:40
koziołek napisał:
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
SMIECHU WARTE
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:37
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:33
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:24
[b]Tragedia będzi nie przez GALĘ, ALE przez urzedników PANA FICA którzy udają, że pracują.[/b]
Avatar
rekin / 2 września 2009 o 15:09
Biedny delfinek,
Pewnie też jesteś jakimś właścicielem kamienicy i chciałbyś łupić od ludzi kasę, a przepisy nie pozwalają...
Sam pomyśl co piszesz najpierw. To właściciel kamienicy ma obowiązek ją remontować - a nie mieszkańcy. Pamiętaj o tym dobrze.
Avatar
Delfin / 1 września 2009 o 16:33
Pan Jacek Szydłowski autor artykułu - obrońca uciśnionych, powinien zakupić kamienicę z lokatorami, wyremontować ją i cieszyć się jaki wspaniały zrobił biznes. Mieszkańcy takich budynków mają tylko oczekiwanie i pretensje, nie potrafią zwykle zadbać nawet o czystość w swoich lokalach. Płacą grosze, które na nic nie wystarczają. Dewastują mieszkania. całymi latami i nie poczuwają się do żadnych obowiązków , bo to przecież nie ich. Świadczy o tym stan większości kamienic.
Szczęśliwy posiadacz kamienicy z lokatorami.
Avatar
ab / 1 września 2009 o 15:34
Po co Gala ma się rozbudowywać, jak już teraz ma pełno lokali wolnych??? A no pewnie po to, aby potem w całości sprzedać komuś pod hipermarket w centrum miasta!!! Uwaga na tych chłopców w krótkich spodenkach, co to jeszcze niedawno sprzedawali płytki w kamienicy na Buczka.
Avatar
AZ0707 / 1 września 2009 o 13:38
Lublin to śmierdzący kresami grajdoł. Niewiele się tu dzieje. Każdy pomysł, każda inwestycja jest torpedowana. (np. protest okolicznych warchołów przeciwko budowie Biurowca na czechowie). Tylko pomników mamy jak w d... drzazek
Avatar
sss / 1 września 2009 o 13:05
Zgadzam się z budowa centrów handlowych wewnątrz miasta jest zupełna głupotą. podczas gdy takie miejsca jak park teatr niestety nie lezą w gesti zainteresowań władz miasta. Gdzie sa centra jakiejs kultury w Lublinie? Dworzec jeden czy drugi tez pozal sie ....
Avatar
Gość / 1 września 2009 o 12:22
~paula~ napisał:
i dobrze, ze odmawiają. lublina to taka straszna dziura, i i tak postawic tu cokolwiek to zawsze wielkie halo!!
mieszkam tu od urodzenia, zawsze jakiekolwiek pomysły, ktore prowadza do rozwolu tego' mIASTA ' mnie cieszą, i zaraz potem czytam o problemach, jakies choler** biednych mieszkancach, ktory sa 'tragicznie poszkodowani'. jak bylo z Plaza? tez ledo ja postawili, bo cmentarz, bo to, bo tamto!! ludzie!! czy wy naprawde checie mieszkac na zatkim zad** bez zadnych perspektyw, czy jakikolwiek rozwój zawsze was przeraza? zalosne.


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby tam stał biurowiec i firmy spoza Lublina tworzyły by nowe filie w tym mieście. Wtedy pracę może mogliby znaleźć ludzie po studiach, którzy wkładają mnóstwo kasy w naukę.

Prawda jest taka, że w Lublinie mamy same centra handlowe i hipermarkety, wg mnie każda kolejna tego typu inwestycja powinna być blokowana!


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!