czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy woj. lubelskiego wybierali ZUS częściej niż inni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2014, 06:00
Autor: Paweł Puzio

ZUS czy OFE? Znamy już ostateczne wyniki wyborów przyszłych emerytów. W skali kraju w OFE pozostało 15 proc. uprawnionych (2 mln 564 tys. deklaracji), w naszym województwie 12,2 proc.

W biłgorajskim oddziale ZUS za funduszami emerytalnymi opowiedziało się jeszcze mniej, bo 10,9 proc. ubezpieczonych. - Łącznie wpłynęły 20 892 oświadczenia o przekazywaniu składki do OFE - mówi Małgorzata Plizga, rzecznik ZUS w Biłgoraju. Szacunkowa liczba osób ubezpieczonych w tym oddziale wynosi 190 tys. 115 osób.

W oddziale w Lublinie OFE wybrało 74,9 tys. osób. - To znaczy, że zdecydowało się na to 13,5 proc. uprawnionych - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w Lublinie. W lubelskim ZUS wybierało ok. 556 tys. przyszłych emerytów. - Niektórzy złożyli oświadczenia z błędami. Większość już wyjaśniliśmy, zostało nam jeszcze 175 przypadków. Chodzi przede wszystkim o brak podpisu na deklaracji. W takiej sytuacji prosimy w wyznaczonym terminie o uzupełnienie.

Dane ZUS pokazują, że w całej Polsce ponad 2,5 mln obywateli zdecydowało się na oszczędzanie z OFE. - Ten wynik jest dużo wyższy, niż przewidywali eksperci. Zaskakuje tym bardziej, że fundusze emerytalne miały całkowity zakaz reklamowania się i przekazywania informacji na temat tego, jak funkcjonują. W sytuacji nierównej komunikacji, jak również szczytu sezonu wakacyjnego uznajemy to za sukces oraz duży kredyt zaufania do kapitałowego systemu i drugiego filaru - mówi Grzegorz Chłopek, prezes ING OFE.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin praca Biłgoraj ZUS
karka7
lu
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

karka7
karka7 (24 września 2014 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Składki zus aktualne są tak duże, a emerytury i tak będą małe. O ile oczywiście będę.

Rozwiń
lu
lu (20 sierpnia 2014 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To byl wybór między jedną iluzją a drugą. Lenie oraz mądrzejsi zostali w domu, natomiast marzyciele ruszyli do OFE.

Rozwiń
Gość
Gość (20 sierpnia 2014 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoro wybór OFE wiązał się z koniecznością wypełnienia jednego kwitu i wysłania listu, a wybór ZUS nie wymagał żadnych działań, to jak można mówić, że "mieszkańcy wybrali ZUS". W tej sytuacji trudno jednoznacznie ocenić, czy był to świadomy wybór (między dżumą a cholerą zresztą...), czy lenistwo, brak informacji, niezaradność życiowa itp itd

Rozwiń
Tbg
Tbg (20 sierpnia 2014 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdyby przepisy były skonstruowane odwrotnie, tzn. żeby pozostać w funduszach nie trzeba było składać deklaracji, to liczba tych, którzy zostali w funduszach byłaby sporo większa. Ale rząd dobrze wie że Polak Katolik jest leniem, i nie chce się mu nosić papierków, więc przepisy są takie jakie są, z korzyścią dla ZUS. Zatem od sierpnia: "Owoc żywota twojego JE ZUS".

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!