wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Mieszkańcy wściekli, bo spółdzielnia zbuduje garaże przy ul. Filaretów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2010, 21:09

Wytną drzewa i zbudują garaże. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Czuby” nie zamierza uwzględniać protestów. Inwestor tłumaczy, że nowych miejsc parkingowych domagali się sami mieszkańcy. Budowa zacznie się w lipcu.

Garaże powstaną na os. Skarpa, wzdłuż ul. Filaretów. Inwestycja oznacza wycięcie kilkunastu drzew. Stanowią one jedyną barierę, która chroni mieszkańców przed hałasem i spalinami z ulicy. Przedstawiciele SM "Czuby” tłumaczą, że budowa to wynik m.in. ich próśb.

– Skarpa jako jedyne osiedle nie posiada żadnych garaży na swoim terenie – mówi Anna Urbanek, zastępca prezesa spółdzielni. – Inwestycja została zaprojektowana zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Spółdzielnia otrzymała zgodę na usunięcie drzew, w zamian za nasadzenia zastępcze.

Część mieszkańców Skarpy zapowiada, że nie dopuści do inwestycji. W piątek kilkadziesiąt osób spotkało się, by omówić problem. Rozpoczęli zbieranie podpisów pod listem protestacyjnym. Są wściekli. Jak twierdzą, nikt dokładnie nie poinformował ich o budowie. Nie było też mowy o wycinaniu drzew.

– Ogłoszenie o zamiarze przystąpienia do budowy umieszczono w każdej klatce schodowej i na tablicach ogłoszeń w kwietniu 2009 roku – komentuje Urbanek.

Protestujący twierdzą, że o planowanej wycince dowiedzieli się przed paroma miesiącami. Prosili wówczas miasto o nowe nasadzenia w swojej okolicy. Ratusz odmówił, bo już w styczniu pozwolił spółdzielni na usunięcie drzew. Mieszkańcy zwrócili się więc o pomoc do rady dzielnicy Czuby Północne.

– Spółdzielnia uważa, że jak powiesi kartkę, to wszystko jest załatwione – mówi Zbigniew Ławniczak, przewodniczący RD. – Tymczasem ludziom trzeba wytłumaczyć, że będą parkingi, ale znikną drzewa. Niech sami zdecydują, co wybrać. Może potrzebne jest kompromisowe rozwiązanie? Mam nadzieję, że ten spór uda się zakończyć porozumieniem.

– Nawet jeśli ktoś wnioskował o te garaże, to dlaczego nie zapytano nas, mieszkających najbliżej – dodaje Mirosława Małecka z os. Skarpa.

Zdaniem protestujących, spółdzielnia nie udziela rzetelnych informacji na temat budowy. Nie wiadomo też z czyjej kasy pokryte zostaną koszty inwestycji, ani kto będzie mógł korzystać ze 160 garaży i miejsc postojowych. SM "Czuby” zapewnia, że koszty poniosą ich przyszli właściciele. Przyjmowanie podań trwa. Pierwszeństwo będą mieli mieszkańcy os. Skarpa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
OBSERWATOR
poczytaj mi mamo
RYSZARD
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

OBSERWATOR
OBSERWATOR (13 maja 2010 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DZISIAJ WŁAŚNIE WYJAŚNIALI CI KTÓRZY ZAPISALI SIĘ NA TE GARAŻE ZAPISY TO FARSA ......... CO ONI POWIEDZIELI....I MIESZKAŃCY SKARPY W PRZYSZŁYM TYGODNIU W,, ZDARZENIACH,, MOŻNA BĘDZIE OBEJRZEĆ TVP LUBLIN.......
Rozwiń
poczytaj mi mamo
poczytaj mi mamo (13 maja 2010 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
RYSZARD napisał:
A GDZIE SĄ NA FORACH CI MIESZKAŃCY SKARPY KTÓRZY CHCĄ KUPIĆ GARAŻ DLACZEGO MILCZĄ ....CZY POZNALI CENĘ I REGULAMIN KUPNA NR MIEJSCA W KOLEJCE ITD.....PREZES LISTY NIE WYWIESIŁ ....TAJNA !!!!


[url="######www.sm.czuby.lublin.pl/rady-nadzorczej/protok-nr-05-2009-z-dnia-21.04.2009-r.html"]######www.sm.czuby.lublin.pl/rady-nadzorc....04.2009-r.html[/url]

[url="######www.sm.czuby.lublin.pl/archiwum-informator-w/nr.-35-grudzie-2008-inwestycje-realizowane-przez-sm-czuby-w-2009-r.html"]######www.sm.czuby.lublin.pl/archiwum-inf...y-w-2009-r.html[/url]
Rozwiń
RYSZARD
RYSZARD (13 maja 2010 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A GDZIE SĄ NA FORACH CI MIESZKAŃCY SKARPY KTÓRZY CHCĄ KUPIĆ GARAŻ DLACZEGO MILCZĄ ....CZY POZNALI CENĘ I REGULAMIN KUPNA NR MIEJSCA W KOLEJCE ITD.....PREZES LISTY NIE WYWIESIŁ ....TAJNA !!!!
Rozwiń
Ogrodnik
Ogrodnik (12 maja 2010 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Musi być atak na gościa i wiemy kto go atakuje ....najlepiej aby nie przeszkadzał i nic nie robił ....to my wiemy najlepiej co jest dobre dla mieszkańców i ich pozbawimy drzew bo są zbędne i przeszkadzają mają po 30 lat i za długo rosną trzeba wyciąć i nasadzić nowe na kolejne 30 lat.
Nas nie trzeba pytać o zdanie bo po co jesteśmy wichrzycielami jak sie upominamy o swoje prawa.
Rozwiń
ałtor
ałtor (12 maja 2010 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzeba być niezłym nieukiem żeby uważać, że trzymetrowe drzewo chroni przed spalinami unoszącymi się naokoło bloków od samej ziemi do wysokości kilku kilometrów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!