środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Miłosz skasowany oficjalnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2004, 20:28

Wczoraj Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie odwołała ze stanowiska prezesa Jacka Miłosza. Miłosz złożył dymisję na początku lutego. Nowy prezes MPK zostanie wybrany w konkursie. - W najbliższym czasie ustalimy jego termin i zasady - zapowiada Dariusz Czarnik, przewodniczący Rady Nadzorczej MPK.

Konkurs na nowego szefa MPK rozpocznie się najprawdopodobniej już na początku marca. Nie będzie na razie kontroli MPK. Z wykonania audytu miejskiego przewoźnika wycofała się Politechnika Radomska. Wcześniej zrezygnowali autorzy programu naprawczego - Katedra Zarządzania Politechniki Lubelskiej. O przeprowadzenie kontroli wnioskował prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski. - Sądziliśmy, że mamy ocenić program naprawczy MPK - mówi prof. Wincenty Lotko, rektor Politechniki Radomskiej. - Okazało się, że chodzi o ocenę jego realizacji. To wymagałoby co najmniej kilku tygodni. Nie możemy sobie na to pozwolić, choćby ze względów praktycznych. Nasi naukowcy musieliby zamknąć katedry i być na miejscu. Dlatego zrezygnowaliśmy.
Kontrolą MPK zajmie się Najwyższa Izba Kontroli. Rada Nadzorcza MPK postanowiła więc odroczyć audyt do czasu zakończenia otrzymania raportu NIK. - Niewykluczone, że wnioski tej kontroli nam wystarczą - mówi Czarnik. - Być może przeprowadzimy audyt później, ale bardziej pod kątem rozwoju firmy.
Inspektorzy NIK pojawią się w MPK prawdopodobnie już w marcu. Kontrola obejmie trzy ostatnie lata działalności firmy. NIK sprawdzi formalnoprawne aspekty jej restrukturyzacji. (tk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!