piątek, 22 września 2017 r.

Lublin

Miłosz skasowany oficjalnie

Dodano: 26 lutego 2004, 20:28

Wczoraj Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie odwołała ze stanowiska prezesa Jacka Miłosza. Miłosz złożył dymisję na początku lutego. Nowy prezes MPK zostanie wybrany w konkursie. - W najbliższym czasie ustalimy jego termin i zasady - zapowiada Dariusz Czarnik, przewodniczący Rady Nadzorczej MPK.

Konkurs na nowego szefa MPK rozpocznie się najprawdopodobniej już na początku marca. Nie będzie na razie kontroli MPK. Z wykonania audytu miejskiego przewoźnika wycofała się Politechnika Radomska. Wcześniej zrezygnowali autorzy programu naprawczego - Katedra Zarządzania Politechniki Lubelskiej. O przeprowadzenie kontroli wnioskował prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski. - Sądziliśmy, że mamy ocenić program naprawczy MPK - mówi prof. Wincenty Lotko, rektor Politechniki Radomskiej. - Okazało się, że chodzi o ocenę jego realizacji. To wymagałoby co najmniej kilku tygodni. Nie możemy sobie na to pozwolić, choćby ze względów praktycznych. Nasi naukowcy musieliby zamknąć katedry i być na miejscu. Dlatego zrezygnowaliśmy.
Kontrolą MPK zajmie się Najwyższa Izba Kontroli. Rada Nadzorcza MPK postanowiła więc odroczyć audyt do czasu zakończenia otrzymania raportu NIK. - Niewykluczone, że wnioski tej kontroli nam wystarczą - mówi Czarnik. - Być może przeprowadzimy audyt później, ale bardziej pod kątem rozwoju firmy.
Inspektorzy NIK pojawią się w MPK prawdopodobnie już w marcu. Kontrola obejmie trzy ostatnie lata działalności firmy. NIK sprawdzi formalnoprawne aspekty jej restrukturyzacji. (tk)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!