Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2010 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Minister Giersz obiecuje pieniądze na olimpijski basen w Lublinie

0 16 A A

50-metrowa kryta pływalnia znalazła się w programie inwestycji strategicznych resortu sportu – zapewnił dzisiaj w Lublinie minister Adam Giersz. To oznacza, że rząd może dopłacić nawet połowę do 90-milionowej inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Minister Sportu i Turystyki przyjechał dzisiaj do Lublina na zaproszenie posłanki PO Magdaleny Gąsior-Marek. Wziął udział w konferencji na temat sportu dzieci i młodzieży zorganizowanej w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola.

Przy okazji spotkał się z działaczami sportowymi z Lubelszczyzny.
– Zwracam się z prośbą o wsparcie budowy krytej, 50-metrowej pływalni – zaapelował do ministra Jacek Kasperek, wiceprezes Okręgowego Związku Pływackiego w Lublinie.

Minister odpowiedział, że pływalnia ma szanse na dofinansowanie z pieniędzy Totalizatora Sportowego.
– Budowa tego obiektu jest już w programie inwestycji strategicznych ministerstwa. Teraz czekamy na wniosek z lubelskiego Ratusza – stwierdził Adam Giersz.

Okazało się jednak, że wniosek jest już w Warszawie, o czym poinformował siedzący obok ministra Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina ds. rozwoju.

Jak zapewnił Giersz, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy jego urzędnicy przeanalizują wnioski o wsparcie z całego kraju i ułożą plan finansowy na lata 2010–2011. Wtedy okaże się, na jakie pieniądze będzie mógł liczyć Lublin.

Szacunkowy koszt budowy zespołu basenów wynosi ok. 125 mln zł. Część sportowa inwestycji miałaby pochłonąć 90 mln zł. Kwota dofinansowania wyniesie prawdopodobnie 50 procent tej ostatniej sumy.
– Budowę zaplanowaliśmy na lata 2011–2013 – poinformował Krzysztof Żuk.

Marszałek województwa lubelskiego jest dobrej myśli. – Rząd przychylnie patrzy na Polskę wschodnią. Wierzę, że dostaniemy te pieniądze. Zresztą będziemy rozmawiać nie tylko na temat budowy basenu olimpijskiego, ale też stadionów w Lublinie i w Puławach – podkreślił Krzysztof Grabczuk.

Puławy składały już wniosek do resortu sportu na kwotę 20 mln zł. Nic z tego nie wyszło, ale władze miasta nie dają za wygraną. Będą walczyć dalej. Tak samo jak Lublin, który przy wsparciu finansowym ministerstwa chce nie tylko budować pływalnie, ale też zmodernizować stadion lekkoatletyczny Startu przy al. Piłsudskiego.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomko / 16 marca 2010 o 08:32
Już w to wierzę..... Przez tyle lat nawet idiota by się nauczył że takie obietnice można sobie wsadzić w d..... Albo mają nas za kompletnych deb***i, albo sami pozamieniali się z k...... na głowy. Społeczeństwo ma was dość i w końcu przyjdzie kyska na matyska.
Avatar
Iskiereczka / 16 marca 2010 o 08:18
Bedzie co piachem zasypywac? W ile to dni po kapitalnym remoncie odkrytego basenu olimpijskiego piachem go zasypali?
350.000.000.000,00 brak w ZUS na wyplate zobowiazan wobec depozytariuszy a oni dofinansowanie budowy basenu obiecuja?
- Za gorami, za lasami zyla sobie kiedys spolecznosc mamiona ciagle przedwyborczymi obietnicami, bez pokrycia. Jak juz PO wyborcach bylo to dopiero sie okazywalo co z tych obietnic zrealizowano. Oby sie zylo lepiej - wszystkim naszym a frekwencja wyniosla minimim 99,99% uprawnionych
Bedzie co piachem zasypywac? W ile to dni po kapitalnym remoncie odkrytego basenu olimpijskiego piachem go zasypali?
350.000.000.000,00 brak w ZUS na wyplate zobowiazan wobec depozytariuszy a oni dofinansowanie budowy basenu obiecuja?
- Za gorami, za lasami zyla sobie kiedys spolecznosc mamiona ciagle przedwyborczymi obietnicami, bez pokrycia. Jak juz PO wyborcach bylo to dopiero sie okazywalo co z tych obietnic zrealizowano. Oby sie zylo lepiej - wszystkim naszym a frekwencja wyniosla minimim 99,99% uprawnionych rozwiń
Avatar
~olka~ / 16 marca 2010 o 08:09
Rzygać mi się chce jak patrzę na tych łachów. Słuchać już ich dawno przestałem. Tyle waszego co jeszcze ukradniecie.
Avatar
~gosc~ / 16 marca 2010 o 07:59
"Rząd przychylnie patrzy na Polskę wschodnią..."
Panie marszałku, do 1 kwietnia zostało jeszcze trochę czasu, proszę się tak nie spieszyć z tym picowaniem
Avatar
hienio / 16 marca 2010 o 07:29
123 napisał:
Grabczuk nie drap się!

drapie sie bo jemu tez jest w to trudno uwierzyc - wie ze to tylko takie gadanie, ze to kielbasa wyborcza !
Avatar
123 / 16 marca 2010 o 05:22
Grabczuk nie drap się!
Avatar
Josef46 / 16 marca 2010 o 04:31
Już wyborczy koncert życzeń się zaczął!kAŻDY,kto co zechce usłyszeć to usłyszy jako obiecankę,tylko kto sę z niej wywiąże?Mieliśmy już tych obiecanek wiele.Przyjazne państwo zostało sztandarową obiecanką Palikota!Dokończenie budowy teatru/40 lat w budowie/,ani krok do przodu.Wyrównanie algorytmu odpłatności za leczenie dla Lubelszczyzny i zapłata za nadwykonania za 2008 rok ,następne oszustwo w wykonaniu p.kopacz i marszałka Grabczuka.Lista się nie kończy,a najgorsze jest to ,że we wszystkich wskażnikach jesteśmy w ogonie w kraju.To jest sukces władzy.Co Giersz może obiecywać?On nawet z PZPN sobie radzić nie może.Jeżeliby to Soros obiecywał no to bym uwierzył!
Już wyborczy koncert życzeń się zaczął!kAŻDY,kto co zechce usłyszeć to usłyszy jako obiecankę,tylko kto sę z niej wywiąże?Mieliśmy już tych obiecanek wiele.Przyjazne państwo zostało sztandarową obiecanką Palikota!Dokończenie budowy teatru/40 lat w budowie/,ani krok do przodu.Wyrównanie algorytmu odpłatności za leczenie dla Lubelszczyzny i zapłata za nadwykonania za 2008 rok ,następne oszustwo w wykonaniu p.kopacz i marszałka Grabczuka.Lista się nie kończy,a najgorsze jest to ,że we wszystkich wskażnikach jesteśmy w ogonie w kraju.To ... rozwiń
Avatar
Wieśniak / 16 marca 2010 o 03:33
haryski napisał:
Panie mistrze Lublin prosi o 64 mil zlotych czyli polowe kwoty obiecanego basenu olimpijskiego 50 metrowego czyli trzymamy za slowo chociaz 45 mil zlotych

Szkoda, że Pan Minister tylko obiecuje a nie zarezerwował już odpowiedniej kwoty na basen. Obiecanki cacanki a nam ............ radość.
Avatar
Stefan / 15 marca 2010 o 22:18
pier*** pier*** jeden z drugim...jak zaczniecie budowac w tym roku w sierpniu to bedzie fajnie bo w 2011 to juz bedziecie miec w du*** to czym teraz ludziom oczy mydlicie. Udlawcie sie tym..
Avatar
Zdzisiek / 15 marca 2010 o 21:34
gosciu napisał:
Brawo pan poslanko M.Gesior -Marek gratulujemy pomyslu jest pani aktywna kobieta a nie figurantka PO

nie nawidze PO ale ta przynajmniej cos robi poza wiejskim lansem jak POliGłup i Mucha - której działanosci parlamentarna ogranicza sie ro rewii mody oraz pokazywanbie sie w nowy trendy fryzurach (bo na razie tylko tyle o tej musze pisza gazetty)
Avatar
tomko / 16 marca 2010 o 08:32
Już w to wierzę..... Przez tyle lat nawet idiota by się nauczył że takie obietnice można sobie wsadzić w d..... Albo mają nas za kompletnych deb***i, albo sami pozamieniali się z k...... na głowy. Społeczeństwo ma was dość i w końcu przyjdzie kyska na matyska.
Avatar
Iskiereczka / 16 marca 2010 o 08:18
Bedzie co piachem zasypywac? W ile to dni po kapitalnym remoncie odkrytego basenu olimpijskiego piachem go zasypali?
350.000.000.000,00 brak w ZUS na wyplate zobowiazan wobec depozytariuszy a oni dofinansowanie budowy basenu obiecuja?
- Za gorami, za lasami zyla sobie kiedys spolecznosc mamiona ciagle przedwyborczymi obietnicami, bez pokrycia. Jak juz PO wyborcach bylo to dopiero sie okazywalo co z tych obietnic zrealizowano. Oby sie zylo lepiej - wszystkim naszym a frekwencja wyniosla minimim 99,99% uprawnionych
Bedzie co piachem zasypywac? W ile to dni po kapitalnym remoncie odkrytego basenu olimpijskiego piachem go zasypali?
350.000.000.000,00 brak w ZUS na wyplate zobowiazan wobec depozytariuszy a oni dofinansowanie budowy basenu obiecuja?
- Za gorami, za lasami zyla sobie kiedys spolecznosc mamiona ciagle przedwyborczymi obietnicami, bez pokrycia. Jak juz PO wyborcach bylo to dopiero sie okazywalo co z tych obietnic zrealizowano. Oby sie zylo lepiej - wszystkim naszym a frekwencja wyniosla minimim 99,99% uprawnionych rozwiń
Avatar
~olka~ / 16 marca 2010 o 08:09
Rzygać mi się chce jak patrzę na tych łachów. Słuchać już ich dawno przestałem. Tyle waszego co jeszcze ukradniecie.
Avatar
~gosc~ / 16 marca 2010 o 07:59
"Rząd przychylnie patrzy na Polskę wschodnią..."
Panie marszałku, do 1 kwietnia zostało jeszcze trochę czasu, proszę się tak nie spieszyć z tym picowaniem
Avatar
hienio / 16 marca 2010 o 07:29
123 napisał:
Grabczuk nie drap się!

drapie sie bo jemu tez jest w to trudno uwierzyc - wie ze to tylko takie gadanie, ze to kielbasa wyborcza !
Avatar
123 / 16 marca 2010 o 05:22
Grabczuk nie drap się!
Avatar
Josef46 / 16 marca 2010 o 04:31
Już wyborczy koncert życzeń się zaczął!kAŻDY,kto co zechce usłyszeć to usłyszy jako obiecankę,tylko kto sę z niej wywiąże?Mieliśmy już tych obiecanek wiele.Przyjazne państwo zostało sztandarową obiecanką Palikota!Dokończenie budowy teatru/40 lat w budowie/,ani krok do przodu.Wyrównanie algorytmu odpłatności za leczenie dla Lubelszczyzny i zapłata za nadwykonania za 2008 rok ,następne oszustwo w wykonaniu p.kopacz i marszałka Grabczuka.Lista się nie kończy,a najgorsze jest to ,że we wszystkich wskażnikach jesteśmy w ogonie w kraju.To jest sukces władzy.Co Giersz może obiecywać?On nawet z PZPN sobie radzić nie może.Jeżeliby to Soros obiecywał no to bym uwierzył!
Już wyborczy koncert życzeń się zaczął!kAŻDY,kto co zechce usłyszeć to usłyszy jako obiecankę,tylko kto sę z niej wywiąże?Mieliśmy już tych obiecanek wiele.Przyjazne państwo zostało sztandarową obiecanką Palikota!Dokończenie budowy teatru/40 lat w budowie/,ani krok do przodu.Wyrównanie algorytmu odpłatności za leczenie dla Lubelszczyzny i zapłata za nadwykonania za 2008 rok ,następne oszustwo w wykonaniu p.kopacz i marszałka Grabczuka.Lista się nie kończy,a najgorsze jest to ,że we wszystkich wskażnikach jesteśmy w ogonie w kraju.To ... rozwiń
Avatar
Wieśniak / 16 marca 2010 o 03:33
haryski napisał:
Panie mistrze Lublin prosi o 64 mil zlotych czyli polowe kwoty obiecanego basenu olimpijskiego 50 metrowego czyli trzymamy za slowo chociaz 45 mil zlotych

Szkoda, że Pan Minister tylko obiecuje a nie zarezerwował już odpowiedniej kwoty na basen. Obiecanki cacanki a nam ............ radość.
Avatar
Stefan / 15 marca 2010 o 22:18
pier*** pier*** jeden z drugim...jak zaczniecie budowac w tym roku w sierpniu to bedzie fajnie bo w 2011 to juz bedziecie miec w du*** to czym teraz ludziom oczy mydlicie. Udlawcie sie tym..
Avatar
Zdzisiek / 15 marca 2010 o 21:34
gosciu napisał:
Brawo pan poslanko M.Gesior -Marek gratulujemy pomyslu jest pani aktywna kobieta a nie figurantka PO

nie nawidze PO ale ta przynajmniej cos robi poza wiejskim lansem jak POliGłup i Mucha - której działanosci parlamentarna ogranicza sie ro rewii mody oraz pokazywanbie sie w nowy trendy fryzurach (bo na razie tylko tyle o tej musze pisza gazetty)