piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim trwa wymiana kadry kierowniczej.
– Nie bierzemy za nią żadnej odpowiedzialności – mówi Zdzisław Podkański, lider wojewódzki PSL

Nowy statut Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego jest już podpisany przez premiera Leszka Millera. Najprawdopodobniej w tym tygodniu zacznie się wymiana kadr. Wojewoda Andrzej Kurowski nie chce na razie rozmawiać o nowym statucie, a urzędnicy boją się zwolnień.
Wymianę kadr kierowniczych w LUW umożliwia właśnie nowy statut urzędu, który prawdopodobnie będzie wdrażany już w tym tygodniu. A już zmieniła się część osób w administracji zespolonej z rządową. Koalicja SLD–PSL powołała nowego kuratora i wicekuratora oświaty, szefów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Okręgu Poczty Polskiej, Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i lubelskiej delegatury UOP. Obowiązki byłego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego pełni dotychczasowy zastępca.
Kolejne zmiany na stanowiskach kierowniczych szykują się także w inspektoratach podległych wojewodzie. Szykowane są osoby na stanowiska wojewódzkich inspektorów: Inspekcji Handlowej, Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych i Inspekcji Farmaceutycznej. Według projektu, mają zastać połączone Inspektoraty Ochrony Roślin i Inspekcji Nasiennej – i tu również będzie jeden nowy dyrektor.
– Wymiana kadrowa nie była z nami w żaden sposób uzgadniana – przyznaje Zdzisław Podkański, lider wojewódzki PSL. – Nie bierzemy za nią żadnej odpowiedzialności.
W LUW pierwsza wymiana kadry dotyczyła stanowiska dyrektora generalnego urzędu, który jest kluczową osobą, mogącą zatrudniać lub zwalniać pracowników. Leszka Burakowskiego zastąpił na tym stanowisku Krzysztof Daszyński. Podczas pierwszego spotkania z pracownikami zapowiedział dostosowanie zatrudniania do zadań urzędu i wdrażanie nowego statutu. Nieoficjalnie wiadomo, że koalicja rządząca podzieliła już stanowiska dyrektorskie między sobą. W pięciu wydziałach ma być dyrektor z poparcia SLD, a w czterech z PSL. Ale ludowcy podchodzą sceptycznie do obietnic lewicy. – Może się okazać, że nam przypadną jedynie dwa stanowiska – mówią. – Unia Pracy także uważa, że należą się jej funkcje w urzędzie.
Pojawiają się już nazwiska nowych dyrektorów urzędu. Kandydatem na nowego dyrektora Gabinetu Wojewody jest Dariusz Sadowski, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD.
Według nieoficjalnych informacji, PSL ma chęć na stanowisko wojewódzkiego lekarza weterynarii i dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa LUW.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!