Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2011 r.
18:14
Edytuj ten wpis

"Mogą stanowić zagrożenie". Dlaczego spółdzielnia "Czuby" chce wyciąć drzewa?

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 18 A A
W środę drzewa nie zostały wycięte (Maciej Kaczanowski)
W środę drzewa nie zostały wycięte (Maciej Kaczanowski)

– Drzewa posiadają zdeformowane, wysoko wyniesione korony, a w pniach widoczne są liczne ubytki. Mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, dlatego muszą zostać usunięte – tłumaczy Bożena Zielińska, z-ca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Czuby”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak będzie trzeba, to będziemy pilnowali drzew dzień i noc – zapowiada Maria Golan. – Mieszkamy tu od 25 lat i do tej pory nikt się drzew nie czepiał.

Pani Maria i jej sąsiedzi o planowanej wycince dwóch starych klonów sprzed ich dowiedzieli się we wtorek po południu. Natychmiast zdecydowali o akcji protestacyjnej i zaalarmowali dziennikarzy. Niektórzy specjalnie na ten dzień wzięli wolne z pracy. W środę, punktualnie o godz. 8 przed dwoma starymi klonami pojawiło się kilkunastu lokatorów bloków przy ul. Dziewanny 9 i 14. Na pniach nakleili plakaty.

– Najlepiej zrobić betonową Saharę, zabrać wszystkie ławki i usunąć drzewa. Przecież drzewa dają schronienie ludziom i ptakom, a w lesie zapewniają upragniony cień – mówi Jerzy Palusiński.

Dlaczego Spółdzielnia chce usunąć drzewa? – Drzewa posiadają zdeformowane, wysoko wyniesione korony, a w pniach widoczne są liczne ubytki. Mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, dlatego muszą zostać usunięte – tłumaczy Bożena Zielińska, z-ca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Czuby”. I dodaje, że w miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe.

– To absurd. Jak ktoś boi się starych drzew, to niech nie chodzi po parku i alejach, gdzie jest ich mnóstwo. Po co ludzie jeżdżą do Nałęczowa, czy do lasu? – pyta Jerzy Guz. Podejrzewa, że o ścięcie drzew poprosili kierowcy, którym na samochody brudziły ptaki.

W środę drzewa nie zostały wycięte. – Konary i gałęzie były zbyt oblodzone. Klony zostaną usunięte w najbliższych sprzyjających warunkach – informuje z-ca prezesa spółdzielni.

– Będziemy bronić drzew do upadłego. Nie pozwolimy, aby ktoś zabrał, co nasze – zapowiada Maria Golan.




Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
człowiek myślący / 14 lutego 2015 o 17:03

ojciec_spacerowa_z_dzieckiem_zabi_go_konar_drzewa

Zalecam nawiedzonym drzewofilom stanie pod tym drzewem podczas burzy + dodatkowo wypłatę odszkodowanie rodzinom osób które zginęły przez takie poparane gadanie blokujące wycinkę NIEBEZPIECZNYCH drzew. Jak tak drzewa kochacie to wyprowadźcie się do lasu.

Co trzeba mieć pod beretem zamiast mózgu żeby przedkładać "miłość" do drzew nad życie ludzkie?

Avatar
Gość / 8 grudnia 2011 o 18:17
nie no,załamuje mnie ta koalicja,jak już ktoś napisał na kurierze:)hogata,hehe...a któz inny mógłby to być?
Avatar
uhuhu / 8 grudnia 2011 o 18:13
hogata opanuj sie dewoto
Avatar
fanmetju / 8 grudnia 2011 o 12:33
[quote name='Metju' timestamp='1323335571' post='567546']
gdzie jest krzyż?!
[/quote]
a znurszała ci*** matki twej metju
Avatar
Metju / 8 grudnia 2011 o 10:12
gdzie jest krzyż?!
Avatar
KOMORNIKOS ODZYSKUS / 8 grudnia 2011 o 09:43
A CZŁONKI MUSZOM ODDAĆ TERA KASE ZA DZIEŁKE NA WATYKAŃSKIEJ CO SPRZEDANA BYŁA I DO SPÓŁDZIELNI POWRÓCIEŁA BO SPRAWĘ SONDOWĄ TRZA WYROK WYKONAĆ A KASA Z CZŁONKÓW KIESZENI PÓJDZIE>
Avatar
1,2,3 / 8 grudnia 2011 o 09:41
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie można zobaczyć efekty "pracy" osiedlowych "drwali"...i w jakim stanie jest drzewostan oraz zieleń !!!!
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie moż... rozwiń
Avatar
Zorro / 8 grudnia 2011 o 09:38
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
0 nie mogę już wytrzymać na to co się dzieje w tej spółdzielni !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
Wajchowy / 8 grudnia 2011 o 09:34
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
MIIIIIIII / 8 grudnia 2011 o 08:15
...w miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe[/quote]
Ale co tam - zróbcie protest! Może będziecie w UWADZE albo INTERWENCJI! (obym tylko nie wykrakał bo będzie wstyd na cały Polskę)

[quote]Będziemy bronić drzew do upadłego. Nie pozwolimy, aby ktoś zabrał, co nasze – zapowiada Maria Golan.

Proponuję przykuć się do drzew łańcuchami!

Obok człowieka który jest bity na ulicy przechodzą jak gdyby nigdy nic, a drzew będą bronić!
Avatar
człowiek myślący / 14 lutego 2015 o 17:03

ojciec_spacerowa_z_dzieckiem_zabi_go_konar_drzewa

Zalecam nawiedzonym drzewofilom stanie pod tym drzewem podczas burzy + dodatkowo wypłatę odszkodowanie rodzinom osób które zginęły przez takie poparane gadanie blokujące wycinkę NIEBEZPIECZNYCH drzew. Jak tak drzewa kochacie to wyprowadźcie się do lasu.

Co trzeba mieć pod beretem zamiast mózgu żeby przedkładać "miłość" do drzew nad życie ludzkie?

Avatar
Gość / 8 grudnia 2011 o 18:17
nie no,załamuje mnie ta koalicja,jak już ktoś napisał na kurierze:)hogata,hehe...a któz inny mógłby to być?
Avatar
uhuhu / 8 grudnia 2011 o 18:13
hogata opanuj sie dewoto
Avatar
fanmetju / 8 grudnia 2011 o 12:33
[quote name='Metju' timestamp='1323335571' post='567546']
gdzie jest krzyż?!
[/quote]
a znurszała ci*** matki twej metju
Avatar
Metju / 8 grudnia 2011 o 10:12
gdzie jest krzyż?!
Avatar
KOMORNIKOS ODZYSKUS / 8 grudnia 2011 o 09:43
A CZŁONKI MUSZOM ODDAĆ TERA KASE ZA DZIEŁKE NA WATYKAŃSKIEJ CO SPRZEDANA BYŁA I DO SPÓŁDZIELNI POWRÓCIEŁA BO SPRAWĘ SONDOWĄ TRZA WYROK WYKONAĆ A KASA Z CZŁONKÓW KIESZENI PÓJDZIE>
Avatar
1,2,3 / 8 grudnia 2011 o 09:41
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie można zobaczyć efekty "pracy" osiedlowych "drwali"...i w jakim stanie jest drzewostan oraz zieleń !!!!
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie moż... rozwiń
Avatar
Zorro / 8 grudnia 2011 o 09:38
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
0 nie mogę już wytrzymać na to co się dzieje w tej spółdzielni !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
Wajchowy / 8 grudnia 2011 o 09:34
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
MIIIIIIII / 8 grudnia 2011 o 08:15
...w miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe[/quote]
Ale co tam - zróbcie protest! Może będziecie w UWADZE albo INTERWENCJI! (obym tylko nie wykrakał bo będzie wstyd na cały Polskę)

[quote]Będziemy bronić drzew do upadłego. Nie pozwolimy, aby ktoś zabrał, co nasze – zapowiada Maria Golan.

Proponuję przykuć się do drzew łańcuchami!

Obok człowieka który jest bity na ulicy przechodzą jak gdyby nigdy nic, a drzew będą bronić!