Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2013 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Morderca nie miał na hotel. Uznał, że opłaca się zabić

0 8 A A
W pierwszej instancji Paweł B. dostał 15 lat więzienia. I tak zostało (Maciej Kaczanowski/Archiwum)
W pierwszej instancji Paweł B. dostał 15 lat więzienia. I tak zostało (Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Paweł B. z Kocka dusząc staruszka zastanawiał się, co mu się bardziej opłaca: zabić czy darować życie ofierze wiedząc, że pójdzie na policję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę Sąd Apelacyjny w Lublinie nie zgodził się na złagodzenie wyroku, o co wnosił skazany. Skazał go prawomocnie na 15 lat więzienia.

Ofiarą Pawła B. padł 84-letni Tadeusz G. z Kocka. Staruszek dobrze znał zabójcę, pomagał jego rodzinie. W lutym 2010 roku Paweł B. przyszedł pożyczyć od starszego pana pieniądze. Poprzedniego dnia wyjechał z dziewczyną do Lublina. Zamieszkali w hotelu ale nie mieli pieniędzy na zapłacenie rachunku. Kobieta została w hotelu, a 22-letni wtedy Paweł B. wrócił do Kocka.

Staruszek nie chciał mu pożyczyć pieniędzy. Zabójca najpierw go uderzył, a potem udusił. Uciekł z mieszkania zabierając 250 zł.

– Gdy już naciskał na szyję, kalkulował czy bardziej mu się opłaca zabić czy zrezygnować. Wiedział, że w drugim przypadku napadnięty zawiadomi policję – wyliczała w środę sędzia Barbara du Chateau, okoliczności obciążające zabójcę. – Do zbrodni doprowadziła go pogoń za pieniądzem.

Mieszkanie z ciałem zamordowanego w środku podpalił Waldemar B., ojciec zabójcy. Sąd utrzymał również w mocy wyrok skazujący go za zacieranie śladów na rok i osiem miesięcy. Mężczyzna domagał się uniewinnienia.

Ten też posiedzi

W środę okazało się również, że długie lata za kratkami spędzi Jerzy K., zabójca mieszkanki wsi Zastów Karczmiski w powiecie opolskim. 5 kwietnia 2011 roku wszedł do mieszkania swojej sąsiadki. Bez powodu uderzył ją w głowę twardym narzędziem i udusił.

Potem pił alkohol przed sklepem. Wpadł, bo na miejscu zbrodni zgubił czapkę z charakterystycznym napisem. Zabójca zaprzeczał, że udusił kobietę. Odwoływał się od wyroku skazującego go na 15 lat więzienia. Sąd Apelacyjny w Lublinie nie uwzględnił apelacji.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adamek / 21 marca 2013 o 17:10
Taki stary hój i tak by zdeh na dniah to powini dac gura rok pojebalo sąd?
Avatar
v / 21 marca 2013 o 16:37
[quote name='...' timestamp='1363865114' post='748142']
Kary za morderstwa sa skandaliczne. Za zabojstwo powinno byc nie mniej niz 15 lat zamias 8 oraz 35 lat zamias 25.
[/quote]
O co chodzi? o sprawiedliwość? Czy wy wszystko kumacie?. Wszedł, przywalił, dodusił-zamordował człowieka iiiii,,,, dostaje 15 wiosen!. Wyjdzie nie zresocjalizowany jak 90% skazanych, zamorduję jeszcze raz. Ot taka nasza sprawiedliwość.
Avatar
Jola / 21 marca 2013 o 13:56
[quote name='schaboszczak' timestamp='1363860445' post='748089']
Zobacz jakie sQrwysyny sobie PREMIE zaPOdają co miesiąc,a na resztę nie ma ,na kolej,służbę zdrowia itd. godzinam można cytować......a zegar BALCEROWICZA nieustannie zapir..rdala. STOP złodziejom,WIDŁY i na belweder,POlszewika goń.
[/quote]Wzięli premie, plus za stadion narodowy,a zegar balcerowicza od razu skoczył o dwa miejsca po przecinku,wiem co piszę,mieszkam na przeciwko.
Avatar
Jacek / 21 marca 2013 o 13:15
Za zabójstwo powinna być czapa, a nie odsiadka na nasz koszt.
Avatar
... / 21 marca 2013 o 12:25
[quote name='Pinokio' timestamp='1363859536' post='748079']
skazany za morderstwo na 15 lat. jeśłi będzie się dobrze sprawował, wyjdzie za 7-8 lat. pewnie i przepustki dostanie.
sprawca ma 22 lata, po wyjściu będzie miał 28 lat. może jeszcze zrobić maturę, zacząć studia,wyjechać, urządzić się...
czy potrzebny jest jeszcze jakiś komentarz na temat "sprawiedliwości"?
[/quote] Kary za morderstwa sa skandaliczne. Za zabojstwo powinno byc nie mniej niz 15 lat zamias 8 oraz 35 lat zamias 25.
Avatar
schaboszczak / 21 marca 2013 o 11:07
[quote name='VIVA LA REVOLUCIÓN' timestamp='1363858686' post='748070']
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego, ale każdy ma inną psychikę jeden wytrzyma więcej, a drugi podda się wcześniej i stojąc na skraju posuwa się do różnych czynów.

To TUSK I cała ta banda jego popleczników zgotowała nam taki los - sprywatyzowali co się da, zagarnęli pozostałą resztę, a teraz, gdy dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie okradają nas z reszty groszy i godności zakładając ile ma być wpływów z fotoradarów, opodatkowując coraz to nowe rzeczy. Narobili długów i chcą wydusić z nas ostatni grosz, bo jak zwykle szary podatnik płaci za dobrobyt władzy! Rostowski chce tylko i wyłącznie dobra obywateli, którego i tak mamy już jak na lekarstwo!

BANDYCI I ZŁODZIEJE! Nie boję się nazywania rzeczy po imieniu. Czekam nawet na ABW o 7:00!

VIVA LA REVOLUCIÓN!!!
[/quote]Zobacz jakie sQrwysyny sobie PREMIE zaPOdają co miesiąc,a na resztę nie ma ,na kolej,służbę zdrowia itd. godzinam można cytować......a zegar BALCEROWICZA nieustannie zapir..rdala. STOP złodziejom,WIDŁY i na belweder,POlszewika goń.
[quote name='VIVA LA REVOLUCIÓN' timestamp='1363858686' post='748070']
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego... rozwiń
Avatar
Pinokio / 21 marca 2013 o 10:52
skazany za morderstwo na 15 lat. jeśłi będzie się dobrze sprawował, wyjdzie za 7-8 lat. pewnie i przepustki dostanie.
sprawca ma 22 lata, po wyjściu będzie miał 28 lat. może jeszcze zrobić maturę, zacząć studia,wyjechać, urządzić się...
czy potrzebny jest jeszcze jakiś komentarz na temat "sprawiedliwości"?
Avatar
VIVA LA REVOLUCIÓN / 21 marca 2013 o 10:38
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego, ale każdy ma inną psychikę jeden wytrzyma więcej, a drugi podda się wcześniej i stojąc na skraju posuwa się do różnych czynów.

To TUSK I cała ta banda jego popleczników zgotowała nam taki los - sprywatyzowali co się da, zagarnęli pozostałą resztę, a teraz, gdy dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie okradają nas z reszty groszy i godności zakładając ile ma być wpływów z fotoradarów, opodatkowując coraz to nowe rzeczy. Narobili długów i chcą wydusić z nas ostatni grosz, bo jak zwykle szary podatnik płaci za dobrobyt władzy! Rostowski chce tylko i wyłącznie dobra obywateli, którego i tak mamy już jak na lekarstwo!

BANDYCI I ZŁODZIEJE! Nie boję się nazywania rzeczy po imieniu. Czekam nawet na ABW o 7:00!

VIVA LA REVOLUCIÓN!!!
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego, ale każdy ma inną psychikę jeden wytrzyma więcej, a drugi podda się wcześniej i stojąc na skraju po... rozwiń
Avatar
Adamek / 21 marca 2013 o 17:10
Taki stary hój i tak by zdeh na dniah to powini dac gura rok pojebalo sąd?
Avatar
v / 21 marca 2013 o 16:37
[quote name='...' timestamp='1363865114' post='748142']
Kary za morderstwa sa skandaliczne. Za zabojstwo powinno byc nie mniej niz 15 lat zamias 8 oraz 35 lat zamias 25.
[/quote]
O co chodzi? o sprawiedliwość? Czy wy wszystko kumacie?. Wszedł, przywalił, dodusił-zamordował człowieka iiiii,,,, dostaje 15 wiosen!. Wyjdzie nie zresocjalizowany jak 90% skazanych, zamorduję jeszcze raz. Ot taka nasza sprawiedliwość.
Avatar
Jola / 21 marca 2013 o 13:56
[quote name='schaboszczak' timestamp='1363860445' post='748089']
Zobacz jakie sQrwysyny sobie PREMIE zaPOdają co miesiąc,a na resztę nie ma ,na kolej,służbę zdrowia itd. godzinam można cytować......a zegar BALCEROWICZA nieustannie zapir..rdala. STOP złodziejom,WIDŁY i na belweder,POlszewika goń.
[/quote]Wzięli premie, plus za stadion narodowy,a zegar balcerowicza od razu skoczył o dwa miejsca po przecinku,wiem co piszę,mieszkam na przeciwko.
Avatar
Jacek / 21 marca 2013 o 13:15
Za zabójstwo powinna być czapa, a nie odsiadka na nasz koszt.
Avatar
... / 21 marca 2013 o 12:25
[quote name='Pinokio' timestamp='1363859536' post='748079']
skazany za morderstwo na 15 lat. jeśłi będzie się dobrze sprawował, wyjdzie za 7-8 lat. pewnie i przepustki dostanie.
sprawca ma 22 lata, po wyjściu będzie miał 28 lat. może jeszcze zrobić maturę, zacząć studia,wyjechać, urządzić się...
czy potrzebny jest jeszcze jakiś komentarz na temat "sprawiedliwości"?
[/quote] Kary za morderstwa sa skandaliczne. Za zabojstwo powinno byc nie mniej niz 15 lat zamias 8 oraz 35 lat zamias 25.
Avatar
schaboszczak / 21 marca 2013 o 11:07
[quote name='VIVA LA REVOLUCIÓN' timestamp='1363858686' post='748070']
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego, ale każdy ma inną psychikę jeden wytrzyma więcej, a drugi podda się wcześniej i stojąc na skraju posuwa się do różnych czynów.

To TUSK I cała ta banda jego popleczników zgotowała nam taki los - sprywatyzowali co się da, zagarnęli pozostałą resztę, a teraz, gdy dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie okradają nas z reszty groszy i godności zakładając ile ma być wpływów z fotoradarów, opodatkowując coraz to nowe rzeczy. Narobili długów i chcą wydusić z nas ostatni grosz, bo jak zwykle szary podatnik płaci za dobrobyt władzy! Rostowski chce tylko i wyłącznie dobra obywateli, którego i tak mamy już jak na lekarstwo!

BANDYCI I ZŁODZIEJE! Nie boję się nazywania rzeczy po imieniu. Czekam nawet na ABW o 7:00!

VIVA LA REVOLUCIÓN!!!
[/quote]Zobacz jakie sQrwysyny sobie PREMIE zaPOdają co miesiąc,a na resztę nie ma ,na kolej,służbę zdrowia itd. godzinam można cytować......a zegar BALCEROWICZA nieustannie zapir..rdala. STOP złodziejom,WIDŁY i na belweder,POlszewika goń.
[quote name='VIVA LA REVOLUCIÓN' timestamp='1363858686' post='748070']
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego... rozwiń
Avatar
Pinokio / 21 marca 2013 o 10:52
skazany za morderstwo na 15 lat. jeśłi będzie się dobrze sprawował, wyjdzie za 7-8 lat. pewnie i przepustki dostanie.
sprawca ma 22 lata, po wyjściu będzie miał 28 lat. może jeszcze zrobić maturę, zacząć studia,wyjechać, urządzić się...
czy potrzebny jest jeszcze jakiś komentarz na temat "sprawiedliwości"?
Avatar
VIVA LA REVOLUCIÓN / 21 marca 2013 o 10:38
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego, ale każdy ma inną psychikę jeden wytrzyma więcej, a drugi podda się wcześniej i stojąc na skraju posuwa się do różnych czynów.

To TUSK I cała ta banda jego popleczników zgotowała nam taki los - sprywatyzowali co się da, zagarnęli pozostałą resztę, a teraz, gdy dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie okradają nas z reszty groszy i godności zakładając ile ma być wpływów z fotoradarów, opodatkowując coraz to nowe rzeczy. Narobili długów i chcą wydusić z nas ostatni grosz, bo jak zwykle szary podatnik płaci za dobrobyt władzy! Rostowski chce tylko i wyłącznie dobra obywateli, którego i tak mamy już jak na lekarstwo!

BANDYCI I ZŁODZIEJE! Nie boję się nazywania rzeczy po imieniu. Czekam nawet na ABW o 7:00!

VIVA LA REVOLUCIÓN!!!
WINA TUSKA!!! Młodzi ludzie kradną, mordują i posuwają się do jeszcze innych przestępstw czy wykroczeń, bo nie mają żadnych perspektyw na życie. Człowiek wykształcony ma duży problem ze znalezieniem pracy, a co mówić o osobach, które tego wykształcenia nie mają lub jest ono dość niskie. Bezrobocie rośnie, ceny idą w górę dlatego czasami dla niektórych posunięcie się do takich czy innych czynów to jedyny sposób - nie pochwalam tego, ale każdy ma inną psychikę jeden wytrzyma więcej, a drugi podda się wcześniej i stojąc na skraju po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 2

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 8

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 12 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!