piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

MOSiR szykuje Zalew Zemborzycki do sezonu letniego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2009, 21:20

Nowy basen, zjeżdżalnia, dodatkowe punkty gastronomiczne i przedszkole. To obok zalewu. A w samym akwenie: wygrodzone, czyste kąpielisko i ścieżka spacerowa. Takie atrakcje będą czekały tego lata w Słonecznym Wrotkowie.

Otwarty w zeszłym roku kompleks czterech basenów nad Zalewem Zemborzyckim bił w czasie wakacji rekordy popularności. Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji już wtedy zapowiedział, że w kolejnym sezonie ośrodek będzie jeszcze większy. MOSiR właśnie ogłosił przetarg na rozbudowę Słonecznego Wrotkowa. Prace mają ruszyć w kwietniu. A wszystko będzie gotowe na drugą połowę czerwca.

Kompleks basenów zostanie rozbudowany o nowy obiekt. Pływalnia o wymiarach 20 na 10 metrów nie będzie jednak zbudowana na przenośnej konstrukcji, otoczonej drewnianymi pomostami, ale zostanie wkopana w ziemię. Obok powstanie zjeżdżalnia. A w pobliżu: nowe punkty gastronomiczne, szatnie, toalety i dodatkowe miejsca parkingowe.

Nowością ma być kąpielisko, które powstanie w samym zalewie, tuż obok kompleksu basenów. MOSiR zamierza odgrodzić tamą fragment akwenu, czyli zakole wodne wchodzące w nabrzeże. - Tego typu sytuacja zdarzy się w zalewie po raz pierwszy - podkreśla Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. - Trudno więc powiedzieć, czy woda w wygrodzonym kąpielisku będzie tak czysta, jak w naszych basenach. Ale na pewno będzie się nadawała do pływania.

To możliwe dzięki filtrom, które zostaną zastosowane przy budowie tamy, odgradzającej kąpielisko od reszty akwenu. - Tama zostanie usypana z piasku, który sam w sobie jest filtrem - tłumaczy Szmit. Do tego zapora będzie odpowiednio zabezpieczona. A w razie potrzeby, pracownicy ośrodka będą dodatkowo uzdatniać wodę w kąpielisku.

Mało tego. - Na tamie planujemy wybudować ścieżkę rekreacyjną - zapowiada dyrektor MOSiR. - Każdy będzie mógł więc nie tylko pływać w zalewie, ale nawet wybrać się na spacer... po zalewie.

Jeszcze jedną nowość ośrodek szykuje na lądzie. - Rozmawiamy z lubelskimi przedszkolami na temat otworzenia w Słonecznym Wrotkowie wakacyjnego przedszkola. Podobnego do tych, które działają w dużych centrach handlowych - mówi Szmit. - Rodzice mogliby tam zostawić dziecko na kilka godzin, pod fachową opieką. Na dzieci będzie czekać sporo atrakcji. A teren przedszkola będzie, oczywiście, ogrodzony i strzeżony.

Rozbudowa ośrodka ma pochłonąć 3,5 mln złotych. Po modernizacji jednocześnie będzie w nim mogło przebywać od 2 do 2,5 tysiąca osób. W ub. roku Słoneczny Wrotków mieścił zaledwie 600 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zarys
Pan Potem
xor
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zarys
zarys (24 marca 2009 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Baseny fajna rzecz ale kiedy w końcu coś zrobią z samym Zalewem?
Rozwiń
Pan Potem
Pan Potem (24 marca 2009 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zastanawia mnie jak będzie wyglądała ścieżka spacerowa w samym akwenie??
Rozwiń
xor
xor (24 marca 2009 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo, brawo, brawo!!! Nareszcie terny nad zalewem ożywają. super że będą nowe obiekty, tak trzymać. W zeszłe lato spędziłem tam większość urlopu - przychodziłem niemal codziennie i bardzo mi się podobało. Może to nie górnolotny park rozrywki, ale jest gdzie zjeść, poleżeć na czystej ładnej trawce, skorzystać z normalnego WC. Oby tylko pogoda dopisała. Oczywiście paradosem jest to, ze nad takim akwenem powstają baseny, no ale skoro woda syf, to i basen dobry żeby tyłek zmoczyć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!