Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2015 r.
8:35

Mota Engil zaprojektuje i zbuduje odcinek S17 od Kurowa do Garwolina

0 13 A A
Prace drogowe na S17 (Fot. archiwum)
Prace drogowe na S17 (Fot. archiwum)

Firma Mota Engil Central Europe zaprojektuje i zbuduje odcinek S17 od Kurowa do granicy z Mazowszem. Międzynarodowa firma budowlana zadeklarowała zakończenie prac w ciągu 34 miesięcy (do czasu nie wlicza się okresu od 15 grudnia do 15 marca) za kwotę nieco ponad 270 mln złotych. Udzieliła też 10-letniej gwarancji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na całym odcinku pomiędzy węzłami Skurdki i Kurów Zachód droga przebiegać będzie po zachodniej stronie DK17. Obecna jezdnia drogi krajowej stanie się drogą do obsługi ruchu lokalnego.

Inwestycja będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj. Oznacza to, że wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia i wybuduje 33,4-kilometrów drogi.

Kolejny odcinek – 25,2 km od granicy województw do początku obwodnicy Garwolina – wykona Budimex. Trwa jeszcze przetarg na ostatni odcinek realizowany przez lubelską GDDKiA, od końca obwodnicy Garwolin do węzła Lubelska w Wiązownej pod Warszawą (37,2 km).

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 16:16
Akurat pod kurowem drogę robiło PRD PUŁAWY i LUBARTÓW DALEJ KPRD LUBLIN A MOTA KŁADŁA MASĘ GDZIEŚ OD MOPÓW do bidy, na całym odcinku robili roboty inżynieryjne czyli mosty wiadkukty itd. a budowa nawierzchni była podzielona dla partnerów ,czyli pod żyrzynem robilo PRD PUŁAWY najbardziej popaprana firma w której pracownicy nie raz przewracali sie na placu budowy z pijaństwa także niech nikt się nie dziwi że tak wygląda ta droga na końcu
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 08:22
Toż to jakaś kpina!! Ta firma powinna być wykluczona z przetargów na terenie Polski za to co odstawili pod Kurowem!!! Tydzień temu frezowali koleiny na ich wybitnym dziele!!
Avatar
poznaniak z lb / 1 września 2015 o 12:20
drogi powinny S17 ,S19 powinny być budowane po nowym terenie po starej szosie to jest inaczej tylko remont kapitalny 2.Może warto sprawdzać w czasie budowy jakośc prac S17 warto aby tym tematem zajęła się Politechnika Lubelska wraz Politechniką warszawską bo to pieniądze utopione z podatków i UE???tego nie wiem .Skonczyć z tym tanim budowaniem czas postawić na jakość pracy oraz rezerwa terenu na ewentualne poszerzenie drogi .Jestem mieszkańcem Pń dlaczego w WLKP inwestor robi dokładnie drogi Ekspresowe czy planują budowę dodatkowych pasów na A2
Avatar
wojto51 / 1 września 2015 o 12:04

Lecą ostanie DEALE tego nie-rządu...

Czekamy na "las deali" i "setki kilometrów nowych dróg" nowego "tak-rządu". P.S. Zawsze jakoś się wytłumaczycie...

Avatar
wojto51 / 1 września 2015 o 12:01

Skurdki ? To skończy się przed Moszczanką ? Dalej bedą korki w Rykach .

Do granicy województwa; Ryki są jeszcze przed granicą i będą miały obwodnicę. Granica jest za Niwą Babicką przy karczmie "Jakubowa Izba", jeśli wiesz o czym piszę.

Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:56
Znowu wybudują badziewie jak to do Żyrzyna, z zapadającą jezdnią w wielu miejscach. Niech sobie pojadą za Świdnik na S17 i popatrzą jak się drogi buduje.
Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:51
Nawet jakby dali 20 lat gwarancji to i tak pewnie po 2 latach zrobi się to samo co na odcinku od Kurowa do Jastkowa - no ale oczywiście na ten temat cisza, no bo przecież jest wybudowane - jest, to co wy jeszcze chcecie, a że rozleci się przed upływem gwarancji to już inna kwestia. Patrząc na drogi powiatowe - które Mota i Budimex rozjeździły i nie poczuli się do ich naprawy, to nie spodziewam się cudów nawet w czasie gwarancji. No ale jeżeli się pomylę to obiecuję wszystko odszczekać.
Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:41
Na zdjęciu nie jest budowa S-17 tylko remont S-17 która jeszcze niezostała oddana do użytku a się zapadła i dalej się zapada na rzece Ciemięga droga redakcjo !!!!
Avatar
Marian / 1 września 2015 o 09:26

A obwodnica Ryk to będzie po zachodniej czy po wschodniej stronie DK17?

https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/s/s17-garwolin-od-granicy-woj-lube_8064/S17_gr_woj_sielce.pdf

Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:23
Lecą ostanie DEALE tego nie-rządu...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 16:16
Akurat pod kurowem drogę robiło PRD PUŁAWY i LUBARTÓW DALEJ KPRD LUBLIN A MOTA KŁADŁA MASĘ GDZIEŚ OD MOPÓW do bidy, na całym odcinku robili roboty inżynieryjne czyli mosty wiadkukty itd. a budowa nawierzchni była podzielona dla partnerów ,czyli pod żyrzynem robilo PRD PUŁAWY najbardziej popaprana firma w której pracownicy nie raz przewracali sie na placu budowy z pijaństwa także niech nikt się nie dziwi że tak wygląda ta droga na końcu
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 08:22
Toż to jakaś kpina!! Ta firma powinna być wykluczona z przetargów na terenie Polski za to co odstawili pod Kurowem!!! Tydzień temu frezowali koleiny na ich wybitnym dziele!!
Avatar
poznaniak z lb / 1 września 2015 o 12:20
drogi powinny S17 ,S19 powinny być budowane po nowym terenie po starej szosie to jest inaczej tylko remont kapitalny 2.Może warto sprawdzać w czasie budowy jakośc prac S17 warto aby tym tematem zajęła się Politechnika Lubelska wraz Politechniką warszawską bo to pieniądze utopione z podatków i UE???tego nie wiem .Skonczyć z tym tanim budowaniem czas postawić na jakość pracy oraz rezerwa terenu na ewentualne poszerzenie drogi .Jestem mieszkańcem Pń dlaczego w WLKP inwestor robi dokładnie drogi Ekspresowe czy planują budowę dodatkowych pasów na A2
Avatar
wojto51 / 1 września 2015 o 12:04

Lecą ostanie DEALE tego nie-rządu...

Czekamy na "las deali" i "setki kilometrów nowych dróg" nowego "tak-rządu". P.S. Zawsze jakoś się wytłumaczycie...

Avatar
wojto51 / 1 września 2015 o 12:01

Skurdki ? To skończy się przed Moszczanką ? Dalej bedą korki w Rykach .

Do granicy województwa; Ryki są jeszcze przed granicą i będą miały obwodnicę. Granica jest za Niwą Babicką przy karczmie "Jakubowa Izba", jeśli wiesz o czym piszę.

Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:56
Znowu wybudują badziewie jak to do Żyrzyna, z zapadającą jezdnią w wielu miejscach. Niech sobie pojadą za Świdnik na S17 i popatrzą jak się drogi buduje.
Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:51
Nawet jakby dali 20 lat gwarancji to i tak pewnie po 2 latach zrobi się to samo co na odcinku od Kurowa do Jastkowa - no ale oczywiście na ten temat cisza, no bo przecież jest wybudowane - jest, to co wy jeszcze chcecie, a że rozleci się przed upływem gwarancji to już inna kwestia. Patrząc na drogi powiatowe - które Mota i Budimex rozjeździły i nie poczuli się do ich naprawy, to nie spodziewam się cudów nawet w czasie gwarancji. No ale jeżeli się pomylę to obiecuję wszystko odszczekać.
Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:41
Na zdjęciu nie jest budowa S-17 tylko remont S-17 która jeszcze niezostała oddana do użytku a się zapadła i dalej się zapada na rzece Ciemięga droga redakcjo !!!!
Avatar
Marian / 1 września 2015 o 09:26

A obwodnica Ryk to będzie po zachodniej czy po wschodniej stronie DK17?

https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/s/s17-garwolin-od-granicy-woj-lube_8064/S17_gr_woj_sielce.pdf

Avatar
Gość / 1 września 2015 o 09:23
Lecą ostanie DEALE tego nie-rządu...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!