poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Mota Engil zaprojektuje i zbuduje odcinek S17 od Kurowa do Garwolina

Dodano: 1 września 2015, 08:35

Prace drogowe na S17 (Fot. archiwum)
Prace drogowe na S17 (Fot. archiwum)

Firma Mota Engil Central Europe zaprojektuje i zbuduje odcinek S17 od Kurowa do granicy z Mazowszem. Międzynarodowa firma budowlana zadeklarowała zakończenie prac w ciągu 34 miesięcy (do czasu nie wlicza się okresu od 15 grudnia do 15 marca) za kwotę nieco ponad 270 mln złotych. Udzieliła też 10-letniej gwarancji.

Na całym odcinku pomiędzy węzłami Skurdki i Kurów Zachód droga przebiegać będzie po zachodniej stronie DK17. Obecna jezdnia drogi krajowej stanie się drogą do obsługi ruchu lokalnego.

Inwestycja będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj. Oznacza to, że wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia i wybuduje 33,4-kilometrów drogi.

Kolejny odcinek – 25,2 km od granicy województw do początku obwodnicy Garwolina – wykona Budimex. Trwa jeszcze przetarg na ostatni odcinek realizowany przez lubelską GDDKiA, od końca obwodnicy Garwolin do węzła Lubelska w Wiązownej pod Warszawą (37,2 km).

Gość
Gość
poznaniak z lb
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 grudnia 2015 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Akurat pod kurowem drogę robiło PRD PUŁAWY i LUBARTÓW DALEJ KPRD LUBLIN A MOTA KŁADŁA MASĘ GDZIEŚ OD MOPÓW do bidy, na całym odcinku robili roboty inżynieryjne czyli mosty wiadkukty itd. a budowa nawierzchni była podzielona dla partnerów ,czyli pod żyrzynem robilo PRD PUŁAWY najbardziej popaprana firma w której pracownicy nie raz przewracali sie na placu budowy z pijaństwa także niech nikt się nie dziwi że tak wygląda ta droga na końcu
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Toż to jakaś kpina!! Ta firma powinna być wykluczona z przetargów na terenie Polski za to co odstawili pod Kurowem!!! Tydzień temu frezowali koleiny na ich wybitnym dziele!!
Rozwiń
poznaniak z lb
poznaniak z lb (1 września 2015 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
drogi powinny S17 ,S19 powinny być budowane po nowym terenie po starej szosie to jest inaczej tylko remont kapitalny 2.Może warto sprawdzać w czasie budowy jakośc prac S17 warto aby tym tematem zajęła się Politechnika Lubelska wraz Politechniką warszawską bo to pieniądze utopione z podatków i UE???tego nie wiem .Skonczyć z tym tanim budowaniem czas postawić na jakość pracy oraz rezerwa terenu na ewentualne poszerzenie drogi .Jestem mieszkańcem Pń dlaczego w WLKP inwestor robi dokładnie drogi Ekspresowe czy planują budowę dodatkowych pasów na A2
Rozwiń
wojto51
wojto51 (1 września 2015 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lecą ostanie DEALE tego nie-rządu...

Czekamy na "las deali" i "setki kilometrów nowych dróg" nowego "tak-rządu". P.S. Zawsze jakoś się wytłumaczycie...

Rozwiń
wojto51
wojto51 (1 września 2015 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skurdki ? To skończy się przed Moszczanką ? Dalej bedą korki w Rykach .

Do granicy województwa; Ryki są jeszcze przed granicą i będą miały obwodnicę. Granica jest za Niwą Babicką przy karczmie "Jakubowa Izba", jeśli wiesz o czym piszę.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!