Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2018 r.
17:17

Trochę mówią, trochę milczą. O zarobkach w Motorze Lublin

Autor: Zdjęcie autora drs
25 35 A A
(fot. Archiwum)

Dokładnie 134 645,99 zł brutto wynosi miesięczny koszt wynagrodzeń piłkarzy drużyny seniorów Motoru Lublin. Klub podległy Ratuszowi ujawnił tę informację na wniosek Fundacji Wolności, która oczekiwała nieco więcej liczb, ale Motor uznał je za swoje tajemnice.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ujawniony koszt wynagrodzeń dotyczy marca, a w podaną kwotę wliczone są też składki na ubezpieczenie społeczne i zaliczka na podatek dochodowy.

– Na jednego zawodnika wychodzi średnio 4 770 zł brutto miesięcznie – zauważa Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności, który opiera się na informacji, że w drużynie seniorów jest 28 zawodników. – Oczywiście to średnie wynagrodzenie, jedni zarabiają więcej, inni mniej.

Fundacja miała jednak więcej pytań, choćby o koszt utrzymania najlepiej opłacanego piłkarza, wliczając w to nie tylko zarobki, ale również takie dodatki jak opłacenie wynajmu mieszkania. Motor Lublin, będący spółką podległą miastu, odmówił udzielenia tej informacji.

Według prezesa Leszka Bartnickiego ujawnienie tych danych „mogłoby w sposób pośredni zidentyfikować” najlepiej wynagradzanego piłkarza. Prezes podkreśla też w piśmie do Fundacji, że „dane dotyczące kosztów utrzymania najdroższego zawodnika” są ważnymi „informacjami handlowymi”, których ujawnienie „może skutkować szkodą po stronie przedsiębiorstwa”.

Motor odmówił też informacji o wysokości premii za wygrany mecz lub awans. Również w tym przypadku wyjaśnia, że „premia motywacyjna, jaka przysługuje piłkarzom (…) winna być postrzegana jako tajemnica handlowa”. Spółka poinformowała zarazem, że drużyna seniorów ma zapewnioną premię sezonową tylko w razie zdobycia mistrzostwa III ligi oraz wywalczenia awansu do II ligi. To oznacza, że premii w tym sezonie nie będzie.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytania fundacji Motor najpierw zażądał od niej, by wykazała, że upublicznienie takich informacji jest „szczególnie istotne dla interesu publicznego”. Fundacja odpisała, że podatnikom należą się takie dane, skoro Motor jest spółką, w której wiodącym akcjonariuszem jest miasto.

Teoretycznie fundacja może jeszcze sądownie domagać się informacji, których nie dostała. Ale raczej tego nie zrobi. – Zostawimy to radnym, bo i tak czeka nas pewnie duża debata dotycząca finansowania Motoru – tłumaczy Jakubowski. – Radni będą mogli zadać takie pytania.

Pytania już padają, bo w miejskiej kasie na ten rok zarezerwowano 2 mln zł na dokapitalizowanie Motoru. Tego, czy wydatki zaowocują awansem dociekał niedawno miejski radny Eugeniusz Bielak (PiS), który właśnie dostał odpowiedź z Ratusza. Sekretarz miasta odpisał mu, że „najwięcej zależy od samej drużyny i jej postawy budowanej przez wiele miesięcy, ale także wyników innych meczy. Ostateczny rezultat sportowy, nawet pomimo najlepszego przygotowania i największych starań, nigdy nie jest zagwarantowany”.

 

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosciu od pily I nie tylko / 12 czerwca 2018 o 15:45
kibic tego i tego, pamietaj kolego ze wiekszosc kibicow na zuzlu co robi atmosfere wywodzi sie ze stadionu pilkarskiegi, ***enie glupot ze lublin to zuzel jest nie na miejscu, jest tu takze kosz i reczna, i mimo wszystko pila, ,i jescze jedno kiedys zuzel rozwalil caly sport na lublinie, bo bylo wiecznie malo, mam nadzieje ze do tefo znowu nie dojdzie, aja bede chodzil na wszystko bo jestem z lublina  i tyle w temacie
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:00
Mydli oczy premią sezonową , niech powie ile mają za zwycięstwo do podziału. Bolą ich baaaardzo tego typu pytania, widac jak na dłoni. Poza tym co z tego że wiadomo by bylo ile Burkhardt zarabia ? Same korzyści na przyszłość by wyniknęły, tym bardxiej że sexon over a awansu nie budet.
Avatar
lub / 12 czerwca 2018 o 13:05
co? ile? po to zeby sobie pobiegac i kopac w czolo w 4 notabene lidze...?! szok, ilu ludzi wyksztalconych na posadach tyle nie zarabia-i to z naszych pieniedzy, nie dopuszczalne!!! czy ktos sie za to wezmie w koncu???
Avatar
spartakus fan chuligan / 12 czerwca 2018 o 12:39
jak was nie stać to oddajcie nam nasz klub, my w Szarowoli sobie poradzimy
Avatar
mav / 12 czerwca 2018 o 12:27
O ile wiem "meczy" to koza. Dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika mecz: "meczów". Dziennikarze po studiach (humanistycznych) pożal się boże....
Avatar
obiektywny / 12 czerwca 2018 o 10:56
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej szansy jak żużlowcy po przegranym dwumeczu ze Startem Gniezno. Ciekawe czy to prawda, że KM Cross przeliczył się z budżetem klubu i będą wymuszać na władzach miasta dofinansowanie speewday,a. trochę mało profesjonalnie będzie wyglądać odsuwanie zawodników od składu,jak miało to miejsce w 2015 roku, wpływy z biletów nie wystarczą na opłaty dla zawodników, gdzie z najsłabszymi jeżdżą wszyscy najlepsi a to poważnie uszczupla budżet klubu.
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej s... rozwiń
Avatar
House / 12 czerwca 2018 o 10:13
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIARÓW EGO. Aby to uzdrowić trzeba: wywalić najemników w wieku 30+, którzy tu są dla kasy, zatrudnić trenera z Lublina, postawić na zawodników stąd (Lublin, lubelszczyzna), przenieść mecze na Kresową (ewentualnie na Zygmuntowskie ale to tylko pod warunkiem, że nie będzie to przeszkadzać w treningach żużlowcom). I skończyć z bzdetnymi sfromułowaniami typu: wielki motor, na motor każdy się napina, motor na boleć itp. bo póki co, to bolą oczy od patrzenia na mierne widowiska na Arenie i portfele podatników, z których to podatków idzie kasa na ten cyrk. 
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIA... rozwiń
Avatar
major Yossarian / 12 czerwca 2018 o 10:11
4 miliony idzie z miasta, 2,5 miliona ze spółek, reszta to pozostałe podmioty i mamy 7,5 miliona całości. Teraz do tych 4 z miasta, Żuk dołoży 2 czyli dokapitalizuje. Te jest jakiś cyrk! Na żużel i ręczną lepiej te pieniądze przeznaczyć, jakby zapytać ludzi to Prezydent wiedziałby że piłka nożna to studnia bez dna...
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf rozwiń
Avatar
obiekywny / 12 czerwca 2018 o 09:39
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 09:37
Panie prezydencie Żuk ,przestańcie marnować pieniądze Lublina na ten pseudo klub !!!
Avatar
Gosciu od pily I nie tylko / 12 czerwca 2018 o 15:45
kibic tego i tego, pamietaj kolego ze wiekszosc kibicow na zuzlu co robi atmosfere wywodzi sie ze stadionu pilkarskiegi, ***enie glupot ze lublin to zuzel jest nie na miejscu, jest tu takze kosz i reczna, i mimo wszystko pila, ,i jescze jedno kiedys zuzel rozwalil caly sport na lublinie, bo bylo wiecznie malo, mam nadzieje ze do tefo znowu nie dojdzie, aja bede chodzil na wszystko bo jestem z lublina  i tyle w temacie
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:00
Mydli oczy premią sezonową , niech powie ile mają za zwycięstwo do podziału. Bolą ich baaaardzo tego typu pytania, widac jak na dłoni. Poza tym co z tego że wiadomo by bylo ile Burkhardt zarabia ? Same korzyści na przyszłość by wyniknęły, tym bardxiej że sexon over a awansu nie budet.
Avatar
lub / 12 czerwca 2018 o 13:05
co? ile? po to zeby sobie pobiegac i kopac w czolo w 4 notabene lidze...?! szok, ilu ludzi wyksztalconych na posadach tyle nie zarabia-i to z naszych pieniedzy, nie dopuszczalne!!! czy ktos sie za to wezmie w koncu???
Avatar
spartakus fan chuligan / 12 czerwca 2018 o 12:39
jak was nie stać to oddajcie nam nasz klub, my w Szarowoli sobie poradzimy
Avatar
mav / 12 czerwca 2018 o 12:27
O ile wiem "meczy" to koza. Dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika mecz: "meczów". Dziennikarze po studiach (humanistycznych) pożal się boże....
Avatar
obiektywny / 12 czerwca 2018 o 10:56
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej szansy jak żużlowcy po przegranym dwumeczu ze Startem Gniezno. Ciekawe czy to prawda, że KM Cross przeliczył się z budżetem klubu i będą wymuszać na władzach miasta dofinansowanie speewday,a. trochę mało profesjonalnie będzie wyglądać odsuwanie zawodników od składu,jak miało to miejsce w 2015 roku, wpływy z biletów nie wystarczą na opłaty dla zawodników, gdzie z najsłabszymi jeżdżą wszyscy najlepsi a to poważnie uszczupla budżet klubu.
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej s... rozwiń
Avatar
House / 12 czerwca 2018 o 10:13
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIARÓW EGO. Aby to uzdrowić trzeba: wywalić najemników w wieku 30+, którzy tu są dla kasy, zatrudnić trenera z Lublina, postawić na zawodników stąd (Lublin, lubelszczyzna), przenieść mecze na Kresową (ewentualnie na Zygmuntowskie ale to tylko pod warunkiem, że nie będzie to przeszkadzać w treningach żużlowcom). I skończyć z bzdetnymi sfromułowaniami typu: wielki motor, na motor każdy się napina, motor na boleć itp. bo póki co, to bolą oczy od patrzenia na mierne widowiska na Arenie i portfele podatników, z których to podatków idzie kasa na ten cyrk. 
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIA... rozwiń
Avatar
major Yossarian / 12 czerwca 2018 o 10:11
4 miliony idzie z miasta, 2,5 miliona ze spółek, reszta to pozostałe podmioty i mamy 7,5 miliona całości. Teraz do tych 4 z miasta, Żuk dołoży 2 czyli dokapitalizuje. Te jest jakiś cyrk! Na żużel i ręczną lepiej te pieniądze przeznaczyć, jakby zapytać ludzi to Prezydent wiedziałby że piłka nożna to studnia bez dna...
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf rozwiń
Avatar
obiekywny / 12 czerwca 2018 o 09:39
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 09:37
Panie prezydencie Żuk ,przestańcie marnować pieniądze Lublina na ten pseudo klub !!!
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!