sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Może Równa będzie równa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2007, 19:32
Autor: Dominik Smaga

Największe drogowe inwestycje muszą poczekać na lepsze czasy. Ratusz nie zdoła ich rozpocząć przed końcem roku.

Dlatego w kasie miasta pozostanie kilkadziesiąt milionów zł. Prezydent chce je wydać na remonty mniejszych ulic i masową wymianę okien w przedszkolach i szkołach.

Wiadomo już, że w tym roku na pewno nie zacznie się budowa przedłużenia ul. Krańcowej do ul. Kunickiego. - Mamy problemy z pozyskaniem gruntów pod nową drogę - wyjaśnia Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w lubelskim Urzędzie Miasta. - Dopiero mając prawo do ziemi możemy uzyskać pozwolenie na budowę. I nawet, gdybyśmy w tym roku otrzymali pozwolenie i zdołali rozstrzygnąć przetarg na budowę, to nie zdążylibyśmy tych pieniędzy wydać - dodaje. I tak z listy miejskich wydatków spadnie 2,6 mln złotych.
Na razie możemy też zapomnieć o przebudowie al. Kraśnickiej od ul. Roztocze do granic miasta. Część jezdni leży już na terenie sąsiedniej gminy, z którą lubelski Ratusz od lat nie może się porozumieć. W tym roku też nie zdołał. Z listy można skreślić półtora miliona. Nie zaczną się też prace przy przedłużeniu Związkowej i poszerzeniu ul. Choiny. Nie ruszy przebudowa al. Solidarności, al. Tysiąclecia i ul. Grygowej. Z powodu zmian w przepisach nie ma też sensu trzymać "w zamrażarce” 7 mln zł na wykup ziemi pod przedłużenie ul. Poligonowej. Bo w tym roku nie będzie jeszcze można tych pieniędzy zapłacić.
Nie uda się też zacząć przebudowy skrzyżowania ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej. - Zamieszanie z murkiem, który blokował tę inwestycję trwało na tyle długo, że projekt się przeterminował - wyjaśnia Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów. Z listy tegorocznych wydatków wypadły też dwa miliony złotych na przebudowę skrzyżowań ul. Zana z ul. Juranda i Wallenroda wraz z montażem sygnalizacji świetlnej.

Prezydent uznał, że pieniądze można wydać na coś innego.
Blisko 16 milionów złotych otrzyma oświata. Większość tej kwoty pójdzie na wymianę okien w przedszkolach i szkołach. Ratusz chce także wydać pieniądze na remonty innych ulic, które do tej pory czekały na naprawę.
- Przede wszystkim zajmiemy się drogami wylotowymi - zapowiada Bałaban. - Chodzi o nawierzchnię al. Witosa, Dożynkowej i al. Warszawskiej pomiędzy al. Sikorskiego a Solidarności. Zrobimy wszystko, żeby zdążyć z tymi remontami - obiecuje.
Z poczekalni wychodzi też kilka mniejszych ulic: Poprzeczna, Równa i chodnik przy ul. Łukowskiej. Dodatkowe 800 tys. zł trafi na budowę parkingów na miasteczku akademickim: wzdłuż ul. Radziszewskiego i Akademickiej. Przy jezdni, w miejscu notorycznie rozjeżdżanych trawników, pojawią się ażurowe płyty z betonu.
Zmiany w budżecie muszą jeszcze zaakceptować lubelscy radni. Głosowanie 6 września.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!