Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2010 r.
15:35
Edytuj ten wpis

MPK Lublin nałoży kary finansowe na firmy źle odśnieżające przystanki

0 7 A A

MPK straciło cierpliwość i ukarze drogowców za źle odśnieżone przystanki. Kontrola wykazała to, co pasażerowie wiedzą już od dawna – przy zatokach jest lód i pryzmy śniegu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kwoty kar będą znane po niedzieli. Tymczasem magistrat już liczy, ile potrącić drogowcom z zapłaty za usuwanie śniegu z jezdni i chodników.

Kontrola ruszyła po tym, jak dwie firmy, którym MPK zleciło odśnieżanie przystanków, przysłały wykaz miejsc, które – ich zdaniem – odśnieżyły należycie. Okazało się jednak, że jest bardzo źle.

– Większość przystanków zostało źle odśnieżonych, nawet tych w centrum Lublina, choć te miały być posprzątane w pierwszej kolejności. Tak było np. przy Okopowej i Lubartowskiej – przyznaje Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Umowy nakładają na wykonawców MPK obowiązek odśnieżenia przystanku na całej długości zatoki. Ale ciężko o taki przypadek.

– Na Racławickich w kilku miejscach nie ma szans, żeby dało się po ludzku wysiąść z dwóch autobusów. Przy odśnieżonym chodniku mieści się tylko jeden, z drugiego wychodzi się na hałdy lodu – skarży się Paweł Zdunek, jeden z pasażerów.

Ekipy z MPK zabrały się już za naliczanie kar umownych za nierzetelne wykonanie prac. A drogowcy dostali już listę miejsc, które musza odwiedzić ponownie. – Znalazły się na niej m.in. przystanki przy al. Kraśnickiej, Wojciechowskiej, Krochmalnej, Al. Zygmuntowskich, pętle nawrotowe na Widoku czy Węglinie – wylicza Opasiak. – Firmy zostały wezwane do natychmiastowych poprawek.

W zeszłym roku MPK naliczyło drogowcom 40 tys. zł kar za złe odśnieżanie przystanków. Także magistrat kończy już naliczanie kar za zimową porażkę drogowców. – Trochę to trwa, bo musimy mieć wszystko dokładnie udokumentowane – wyjaśnia Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. – Do wszystkiego mamy podkładki w postaci zdjęć zrobionych przez naszych pracowników i przez Straż Miejską. Każde zdjęcie jest dokładnie opisane – podkreśla.

Wiadomo już, że kary, które miasto naliczy drogowcom przekroczą 200 tys. złotych. O taką kwotę magistrat pomniejszy wykonawcom zapłatę za odśnieżanie. Rekordowa kara czeka MPO, któremu urzędnicy wycenili przewinienia na przeszło 100 tys. zł.


Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wiesław / 11 grudnia 2010 o 13:08
Dlaczego to mpk ma zlecać odśnieżanie w imieniu Ireksu i prywatnych?
Avatar
Czytelnik 1 / 11 grudnia 2010 o 08:56
„… magistrat już liczy, ile potrącić drogowcom z zapłaty za usuwanie śniegu z jezdni i chodników.
Kontrola ruszyła po tym, jak dwie firmy, którym MPK zleciło odśnieżanie przystanków, przysłały wykaz miejsc, które – ich zdaniem – odśnieżyły należycie. Okazało się jednak, że jest bardzo źle.”

To jak to jest – za odśnieżanie płaci się z góry?
Kto płaci, kto kontroluje a kto odlicza?
Zapłacono już za niewykonaną pracę a teraz będzie się odliczać? Odśnieżanie i płacenie za nie to ciekawy temat!
Avatar
Przemek / 11 grudnia 2010 o 08:53
trasa zielona - masakra! za co ja płace te 2,4 za bilet? żeby o mało się nie zabić jak wysiadam??
Avatar
łem / 10 grudnia 2010 o 17:29
Te 200 tysięcy wystarczy w sam raz dla wygłodniałych prezydenta i wiceprezydentów Lublina za ekwiwalenty i odprawy.By żyło się lepiej niektórym.
Avatar
enrique / 10 grudnia 2010 o 16:29
Rządzi Krzysztof Żuk i jego ekipa z Kraśnika. Mieliśmy już jednego doktora z politechniki(niedojda wasyl) teraz bedziemy mieć drugiego(żuk) ale tym razem z umcsu.
Avatar
ktoś / 10 grudnia 2010 o 16:26
nie MPK a ZTM!!!!

żeby w gaziecie robić takie błędy...
eh... ale to tylko pokazuje poziom tej gazety, marny, bliski zeru.
Avatar
mosquito / 10 grudnia 2010 o 15:52
A co z odśnieżaniem przejść dla pieszych ? I czy w ogóle ktoś rządzi w tym mieście ?
Avatar
wiesław / 11 grudnia 2010 o 13:08
Dlaczego to mpk ma zlecać odśnieżanie w imieniu Ireksu i prywatnych?
Avatar
Czytelnik 1 / 11 grudnia 2010 o 08:56
„… magistrat już liczy, ile potrącić drogowcom z zapłaty za usuwanie śniegu z jezdni i chodników.
Kontrola ruszyła po tym, jak dwie firmy, którym MPK zleciło odśnieżanie przystanków, przysłały wykaz miejsc, które – ich zdaniem – odśnieżyły należycie. Okazało się jednak, że jest bardzo źle.”

To jak to jest – za odśnieżanie płaci się z góry?
Kto płaci, kto kontroluje a kto odlicza?
Zapłacono już za niewykonaną pracę a teraz będzie się odliczać? Odśnieżanie i płacenie za nie to ciekawy temat!
Avatar
Przemek / 11 grudnia 2010 o 08:53
trasa zielona - masakra! za co ja płace te 2,4 za bilet? żeby o mało się nie zabić jak wysiadam??
Avatar
łem / 10 grudnia 2010 o 17:29
Te 200 tysięcy wystarczy w sam raz dla wygłodniałych prezydenta i wiceprezydentów Lublina za ekwiwalenty i odprawy.By żyło się lepiej niektórym.
Avatar
enrique / 10 grudnia 2010 o 16:29
Rządzi Krzysztof Żuk i jego ekipa z Kraśnika. Mieliśmy już jednego doktora z politechniki(niedojda wasyl) teraz bedziemy mieć drugiego(żuk) ale tym razem z umcsu.
Avatar
ktoś / 10 grudnia 2010 o 16:26
nie MPK a ZTM!!!!

żeby w gaziecie robić takie błędy...
eh... ale to tylko pokazuje poziom tej gazety, marny, bliski zeru.
Avatar
mosquito / 10 grudnia 2010 o 15:52
A co z odśnieżaniem przejść dla pieszych ? I czy w ogóle ktoś rządzi w tym mieście ?

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 1 0

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 8

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 3 1

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 8 1

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 3

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem 5 5

W środę ma rozpocząć się proces pięciu lekarzy z Lublina, którzy przez swoje zaniedbania przyczynili się do śmierci pacjenta – dowodzą śledczy. Medycy nie podali antybiotyku mężczyźnie z zapaleniem wyrostka. Pacjent zmarł po operacji.

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem 4 6

Do wypadku doszło około godz. 18 na al. Andersa w Lublinie, w okolicach wyjazdu z parkingu pobliskiego supermarketu.

Festiwal KODY 2018. Wystąpili w Korei Północnej, zagrają w Lublinie [program koncertów]
9 maja 2018, 19:00
galeria

Festiwal KODY 2018. Wystąpili w Korei Północnej, zagrają w Lublinie [program koncertów] 4 0

Bilety na ten koncert rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. – 2,5 roku za tym chodziliśmy – przyznaje Paweł Hadrian z Centrum Spotkania Kultur. 12 maja w CSK zagra legenda europejskiej awangardy muzycznej - Laibach. Na jubileuszowej 10. edycji festiwalu KODY takich niezapomnianych muzycznych eksperymentów będzie więcej.

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS 10 2

CBA zatuszowało przeciek o tajnej operacji – twierdzi były szef lubelskiej delegatury Biura. Akcja CBA była wymierzona w asystenta lubelskiej posłanki PiS. Funkcjonariusz, który wykrył skandal, stracił pracę.

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży 14 1

Według najnowszych danych, łączny przychód spółek należących do Grupy Azoty przekroczył 9,6 mld, a zysk osiągnął prawie 490 mln zł. To dane znacznie lepsze od ubiegłorocznych. Filarem grupy kapitałowej pozostaje puławska spółka.

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego 0 0

We wtorek naszą redakcję odwiedzili wyjątkowo mili goście – uczniowie klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie.

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach 0 0

Nowe sale gimnastyczne mają powstać przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ekonomicznych im. Vetterów.

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na kreatywne warsztaty literacko-plastyczno-teatralne, które będą się odbywały w czwartki o godz. 16.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1 [ZAPIS RELACJI]

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1 [ZAPIS RELACJI] 8 2

Zielono-czarni w zaległym meczu Nice 1 Ligi podejmują na swoim stadionie drużynę Chrobrego Głogów. Czy łęcznianom uda się odnieść pierwsze od 16 kolejek zwycięstwo?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!