wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

MPK Lublin nałoży kary finansowe na firmy źle odśnieżające przystanki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2010, 15:35

MPK straciło cierpliwość i ukarze drogowców za źle odśnieżone przystanki. Kontrola wykazała to, co pasażerowie wiedzą już od dawna – przy zatokach jest lód i pryzmy śniegu.

Kwoty kar będą znane po niedzieli. Tymczasem magistrat już liczy, ile potrącić drogowcom z zapłaty za usuwanie śniegu z jezdni i chodników.

Kontrola ruszyła po tym, jak dwie firmy, którym MPK zleciło odśnieżanie przystanków, przysłały wykaz miejsc, które – ich zdaniem – odśnieżyły należycie. Okazało się jednak, że jest bardzo źle.

– Większość przystanków zostało źle odśnieżonych, nawet tych w centrum Lublina, choć te miały być posprzątane w pierwszej kolejności. Tak było np. przy Okopowej i Lubartowskiej – przyznaje Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Umowy nakładają na wykonawców MPK obowiązek odśnieżenia przystanku na całej długości zatoki. Ale ciężko o taki przypadek.

– Na Racławickich w kilku miejscach nie ma szans, żeby dało się po ludzku wysiąść z dwóch autobusów. Przy odśnieżonym chodniku mieści się tylko jeden, z drugiego wychodzi się na hałdy lodu – skarży się Paweł Zdunek, jeden z pasażerów.

Ekipy z MPK zabrały się już za naliczanie kar umownych za nierzetelne wykonanie prac. A drogowcy dostali już listę miejsc, które musza odwiedzić ponownie. – Znalazły się na niej m.in. przystanki przy al. Kraśnickiej, Wojciechowskiej, Krochmalnej, Al. Zygmuntowskich, pętle nawrotowe na Widoku czy Węglinie – wylicza Opasiak. – Firmy zostały wezwane do natychmiastowych poprawek.

W zeszłym roku MPK naliczyło drogowcom 40 tys. zł kar za złe odśnieżanie przystanków. Także magistrat kończy już naliczanie kar za zimową porażkę drogowców. – Trochę to trwa, bo musimy mieć wszystko dokładnie udokumentowane – wyjaśnia Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. – Do wszystkiego mamy podkładki w postaci zdjęć zrobionych przez naszych pracowników i przez Straż Miejską. Każde zdjęcie jest dokładnie opisane – podkreśla.

Wiadomo już, że kary, które miasto naliczy drogowcom przekroczą 200 tys. złotych. O taką kwotę magistrat pomniejszy wykonawcom zapłatę za odśnieżanie. Rekordowa kara czeka MPO, któremu urzędnicy wycenili przewinienia na przeszło 100 tys. zł.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wiesław
Czytelnik 1
Przemek
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wiesław
wiesław (11 grudnia 2010 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego to mpk ma zlecać odśnieżanie w imieniu Ireksu i prywatnych?
Rozwiń
Czytelnik 1
Czytelnik 1 (11 grudnia 2010 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
„… magistrat już liczy, ile potrącić drogowcom z zapłaty za usuwanie śniegu z jezdni i chodników.
Kontrola ruszyła po tym, jak dwie firmy, którym MPK zleciło odśnieżanie przystanków, przysłały wykaz miejsc, które – ich zdaniem – odśnieżyły należycie. Okazało się jednak, że jest bardzo źle.”

To jak to jest – za odśnieżanie płaci się z góry?
Kto płaci, kto kontroluje a kto odlicza?
Zapłacono już za niewykonaną pracę a teraz będzie się odliczać? Odśnieżanie i płacenie za nie to ciekawy temat!
Rozwiń
Przemek
Przemek (11 grudnia 2010 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trasa zielona - masakra! za co ja płace te 2,4 za bilet? żeby o mało się nie zabić jak wysiadam??
Rozwiń
łem
łem (10 grudnia 2010 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te 200 tysięcy wystarczy w sam raz dla wygłodniałych prezydenta i wiceprezydentów Lublina za ekwiwalenty i odprawy.By żyło się lepiej niektórym.
Rozwiń
enrique
enrique (10 grudnia 2010 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rządzi Krzysztof Żuk i jego ekipa z Kraśnika. Mieliśmy już jednego doktora z politechniki(niedojda wasyl) teraz bedziemy mieć drugiego(żuk) ale tym razem z umcsu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!