poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Msze św., procesje i koncerty w rocznicę śmierci papieża Polaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2009, 22:10

Dzisiaj czwarta rocznica śmierci Jana Pawła II. W kościołach odprawione będą uroczyste msze, na ulice w procesjach i białych marszach wyjdą wierni. Sprawdź co będzie się dziś działo w twoim mieście

Lublin

• Od godz. 12.30 na deptaku będą trwały akcje i happeningi. Prowadzić je będą wolontariusze z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Mają one przypomnieć ludziom o tym, co się dzieje między innymi na Kubie w Gruzji, na Białorusi, o uchodźcach, dzieciach pozbawionych dzieciństwa, Afryce. Akcje na deptaku potrwają do godziny 17.

• O godzinie 17 rozpocznie się w archikatedrze msza, której przewodniczył będzie abp Józef Życiński. Po eucharystii wierni wezmą udział w Papieskim Marszu. Przejdzie on ulicami miasta na dziedziniec KUL i zakończy modlitwą przy pomniku papieskim.

• Dokładnie o godzinie 21.37 z balkonu Ratusza rozlegnie się Barka, utwór uznawany za ulubioną melodię Jana Pawła II. Odegrają ją trębacze lubelscy Onufry Koszerny i Mirosław J. Kolano. Natomiast modlitwę w intencji Jana Pawła II poprowadzi klikon, Władysław Stefan Grzyb.

• Od dziś do 8 kwietnia będzie działał portal internetowy www.czuwamy.org.pl. Portal stanie się platformą do wymiany wspomnień, doświadczeń i przemyśleń. Pozwoli uczestniczyć w swoistym czuwaniu poświęconym Janowi Pawłowi II.

• Jutro kontynuacja obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II. Na godzinę 19 zaplanowano drogę krzyżową, która przejdzie po terenie byłego
obozu koncentracyjnego na Majdanku.

• W sobotę w Teatrze Muzycznym o godz. 19 rozpocznie się widowisko artystyczne "Pora na nas”. Wystąpią m.in.: Kairos, Kapela Drewutnia, Sambasim.

• W niedzielę obchodzić będziemy XXIV Światowy Dzień Młodzieży. O 11.30 na placu Litewskim zostaną poświęcone palmy wielkanocne. Później procesja przejdzie do archikatedry, gdzie o godz. 13 metropolita lubelski odprawi mszę. (tom)

Komunikacja
Dziś między godziną 17 a 19 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodów na Krakowskim Przedmieściu (na odcinku od Kapucyńskiej do Lipowej) i Alejach Racławickich (od Lipowej do KUL).

Chełm:

Parafia Miłosierdzia Bożego w Chełmie:
- godz. 10.30 - modlitwa przy pomniku Papieża Jana Pawła II (Plac Niepodległości), złożenie kwiatów i zapalenie zniczy (Nauczyciele, Katecheci i Uczniowie z ZST i WTZ)

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Chełmie:
- godz. 18.00 - Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II
- godz. 18.30 - Różaniec Papieski
- godz. 19.00 - Projekcja filmu pt. "Świadectwo”
- godz. 21.37 - Apel Papieski

Parafia Mariacka w Chełmie:
- godz. 16.00 - Spotkanie modlitewne dla młodzieży i chętnych przy pomniku Jana Pawła II, następnie przemarsz na uroczystą mszę św. Papieską w Bazylice oraz Apel Jasnogórski.

Łęczna:

Biały Marsz, rozpocznie się o godz. 19.30 i prowadzi ulicami Łęcznej szlakiem łęczyńskich kościołów: Rynek II, pl. Kościuszki, 11 Listopada, Krótka, Świętoduską, park Trzeciego Tysiąclecia, al. Matki Bożej Fatimskiej, Staszica, Lisa-Błońskiego do kościoła św. Barbary, gdzie zakończy się uroczystym Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem.

Piaski:

Godz. 8 - Piesza Pielgrzymka Młodzieży do Kościoła p/w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstoborowicach
Godz. 11:30 Powitanie pielgrzymów
Godz. 12 Eucharystia w Częstoborowicach
Godz. 18 Msza Święta w Kościele p/w. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach
Do godziny 21:37 Adoracja w Kościele p/w. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach

Puławy:

Godz. 18.00 - plac przy Urzędzie Miasta: koncert ewangelizacyjny ku czci Jana Pawła II w wykonaniu zespołu 2Tm2,3 /Tymoteusz/

Godz. 20.00 - plac przy pomniku Papieża: Msza św. koncelebrowana dla wiernych całego miasta i okolic w intencji beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II

(tom)

Zamość

W czwartek w zamojskiej Katedrze odbędzie się wyjątkowy koncert. Wystąpią m.in. Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Maria Sadowiska, Witold Paszt i Sambor Dudziński.

Artyści wykonają hymny do świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Papieża Polaka. Będzie im towarzyszyć zamojska Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego.

Utwory skomponowane zostały m.in. przez Zbigniewa Wodeckiego, Roberta Chojnackiego, Stanisława Soykę i m.in. Tadeusza Wicherka (dyrektora zamojskiej orkiestry).

Koncert rozpocznie się o godz. 21.20. Będzie transmitowany przez TVP. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Maestro
Wolność dla Polski
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Maestro
Maestro (11 czerwca 2009 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
(ch)WAŁA PAPIEŻOWI:

Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY zwracał uwagę na LISTE WILDSTEINA. Na tej Liście JÓZEF GLEMP (Prymas Polski) widnieje 2x, JOZEF KOWALCZYK (Nuncjusz Apostolski w Polsce) jest nawet 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY) i po tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC postawił pytanie: ILE RAZY NA SB-ckiej LIŚCIE jest KAROL WOJTYŁA (Jan Paweł II Papież)?
Czy celowo wiec TVP tuż przed Bożym Ciałem podała informacje o nowej LIŚCIE - TYM RAZEM IPN-owskiej i, że nawet znależiono TECZKĘ KAROLA WOJTYŁY.... biorąc zas pod uwage stosunek duchowieńswa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980-tego, a wiec karalne groźby z ust duchownych, wulgaryzmy pod adresem Związku, zakaz opalania budynków zimą 1994 r. i wymrożone małe dzieci Związkowców oraz nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1994 r. jasno wskazywały na SB-ckie powiązania Sług Bożych. Nie na darmo tez kler wypowiadał się na początku SB-ckiej afery, że "NAJLEPIEJ TO SPALIĆ" (teczki), a przecież m.in. w Lublinie duchowieństwo zniszczylo dokumenty o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Jak z tego widać KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje, aby po szumnych procesjach z CIAŁEM PAŃSKIM w złotej monstrancji przez calą OKTAWĘ nosić w miejsce monstrancji TECZKĘ SB-cka KAROLA WOJTYŁY- OJCA ŚWIĘTEGO... i zamiast 3x w koło kościola zapier...niczać jak w Boże Ciało....
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ogłasza też Krajową Akcję dla Narodu:
PRZECHODZĄC OBOK WIELKICH PLAKATÓW Z JANEM PAWŁEM II GLOŚNO POCIĄGAĆ NOSEM - COŚ TU PRZECIEŻ ŚMIERDZI... - czy ktoś ma jeszcze jakieś wąty, bo KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ich nie ma.
Trudno sobie nawet wyobrazić co bedzie działo się w Warszawie, Krakowie... przeciez to "święte"maista!
A może Turyści westchną tylko: "Nycz sie nie sztalo"!
I tak tez w Lublinie KUL-awy plakat oglasza nawet KONCERT Z ŁASKI, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC oddając cześć Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z łaski śpiewa wspólnie z ludem "TWOJA CZEŚĆ, (ch)WAŁA"...

Rektorem ASC jest *********** ***********, tel.+** *** *** ***; www.*************/*****.***; e-mail **********@*****.**


Zostańcie z B(L)OGIEM....

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Wolność dla Polski
Wolność dla Polski (2 kwietnia 2009 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2009 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zabiera głos na temat morderczej drogi na ołtarze samego JP 2 - nie pierwsza tez szumna rocznica smierci viceBoga uwieczniona nawet na DVD, a kilka dni temu była afera, że umierająca na raka była uczestniczka "Big Brothera" sprzedała smierc mediom! A kto pierwzy wpadł na tak głupi pomysł i le na tym zarobił jak nie watykan - wszak trudno podejrzewać o to samego JP 2 leżącego na łożu smierci.
To przecież red. Pałasiński i Krasko relacjonowali na żywo smierc JP 2 niczym zawody sportowe lub wyścig formuły I.
Do ostatnich tez wydarzeń należy test wiedzy o JP 2 , z którego zwycięsko wyszedł pan SOLECKI MARIUSZ, co tez szumnie ogłosily media.
Test ten polegał na tym, co wiedzą uczestnicy o JP 2.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wie znacznie więcej i nawet sam pan SOLECKI niewile by powiedział o mrokach watykańskich JP 2.
W uzupełnieniu owego testu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW proponuje zestaw pytań uzupełniających:

1) W którym roku powstał KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i jak był okreslany?
2) W którym roku rozbito (pozornie) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW?
3) W którym roku, jakie i gdzie opublikowano kolejne wulgarne określenie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW WRZÓD NA DU----PIE PAPIEŻA oraz kto był jego Autorem?
4) w którym roku znajomi księżą napadli nocą na rodziny i mieszkania Związkowców ? - mozna wymienić nazwiska;
5) W którym roku wprowadzono zakaz opalania budynków zimą i w ten sposób wymrożono małe dzieci Związkowców?
6) Wśród wielu prezentów odchodzącemu JP 2 znalazły się: miasta, szczyty górskie... - kto ofiarował NIEBO ?
7) Podaj treść i autora EPITAFIUM WATYKAŃSKIEGO ?
8) Kto jest autorem tekstu:
" Z wiekiem nawet Papież wygląda
dumnie gdy jest wiekiem przykryty -


- w trumnie".
9) Ile razy na SB-ckiej LIŚCIE WILDSTEINA jest JÓZEF GLEMP*?
10) Ile razy na SB-ckiej LIŚCIE WILSTAINA jest Józef KOWALCZYK*?
11) W jaki spsosób od roku 1980 kler uniemożliwiał działalność KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW?

Dla wytężających własne intelekty nad odpowiedziami, wśród których brak będzie poprawnych, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podrzuca dla konfrontacji właściwe:
* Józef GLEMP - Prymas Polski;
* Józef Kowalczyk - Nuncjusz Apostolski
w Polsce.

ad 1) 1980 - WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA.
ad 2) 1982.
ad 3) w 2002 lub 03 (była to środa popielcowa) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC" na forum net SUEREXPRESSU opublikował jakiś watykańczyk "RUDY" lub "SK".
ad 4) 1994. (ks. Jacek Wójcicki).
ad 5) 1994.
ad 6) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
ad 7) "To była życiowa rola Karola
nie podały tego media,
że była to "Nie-boska Komedia"".
Autor KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
ad 8) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW
ad 9) DWA RAZY.
ad 10) PIĘTNAŚCIE RAZY.
ad 11) Kradli listy wysyłane pocztą.

Jak z tego widać omawiany okres obejmuje lata niebieskiej świetności
JP 2 z całą Świętą ekipą - od watykanu, przez e-PiSkopat, do proboszczów, wikarych i pozostałego duchowieństwa płci obojga.

Zostańcie z B(L)OGIEM...

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2009 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" Z niewolnika nie ma robotnika" Tak więc czarni wyciągnijcie z tego wnioski i nie urządzajcie spędów. PiS też postawił na złego konia i przegrał...
Rozwiń
Wolność dla Polski
Wolność dla Polski (2 kwietnia 2009 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!